Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kad varēs vistiņas laist ārā?

Lasītājs jautā: Sakiet, lūdzu, mēs te vairākas sievas esam sanākušas kopā un runājam par to, ka vajadzētu taču vistiņas laist ārā, taču arvien vēl ir noteikts tas stingrais aizliegums putnu gripas dēļ. Ārā taču ir tik smuks laiks, vistām būtu tik labi ārā, bet baidāmies, ka neuzliek mums sodu. Varbūt jūs varat noskaidrot, kad ir plānots šo aizliegumu noņemt? Uzrakstiet to, lūdzu, avīzē! 

Redakcija: Pārtikas un veterinārā dienesta Rietumpierīgas pārvaldes vadītāja Sarmīte Eisaka skaidroja, ka patlaban vēl aizliegums ir spēkā: “Līdz ar to mājputni ir jātur slēgtas telpās vai arī tādā pastaigu laukumā, kas ir nosegts ar jumtu un ar tik smalku sietu, lai mazie putniņi tam nevarētu tikt cauri – nevarētu piekļūt mājputniem. Tā kā arvien vēl turpinās putnu gripas uzliesmojumi, aicinu sazināties ar Zemkopības ministriju un noskaidrot, kad šos ierobežojumus varētu atcelt, jo tos ļoti daudzi gaida – plānots, ka tas varētu notikt aprīļa beigās.”

Sazinoties ar Zemkopības ministrijas speciālisti Antru Briņķi noskaidrojām, ka šī gada 4. februārī Ministru Kabinets bija izdarījis grozījumus «Noteikumos par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām», kas paredz turēt mājputnus slēgtās telpās līdz brīdim, kamēr netiks pieņemts lēmums par ierobežojumu atcelšanu. “Zemkopības ministrija seko situācijai ar putnu gripas izplatīšanos Eiropas Savienības dalībvalstu teritorijā. Pagājušās nedēļas laikā infekcijas slimību paziņošanas sistēmā tika reģistrēts rekordliels putnu gripas uzliesmojumu skaits mājputnu novietnēs: Ungārijā bija 31 uzliesmojums, Polijā – 1 un Vācijā – 1 uzliesmojums. Prasībai par mājputnu turēšanu slēgtās telpās nav noteikta termiņa, bet, tiklīdz tiks saņemta informācija no ornitologiem par ūdensputnu migrācijas beigām, kā arī, kad putnu gripas uzliesmojumi vairs netiks novēroti mājputnu novietnēs, Zemkopības ministrija aicinās valdību atcelt šos ierobežojumus,” tā A. Briņķe piebilstot, ka šobrīd saimniecībām ir ļoti svarīgi ievērot biodrošības nosacījumus un neļaut mājputniem staigāt savā vaļā, lai neļautu putnu gripai izplatīties.

Komentāri

  1. Ir,taču, jau 10. maijs! Kādēļ ir tikai mēnesi vecas ziņas? Vai zemkopības ministrija guļ?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *