Policijā trūkst 20% kadru atalgojuma dēļ; policisti nav nekādas prostitūtas

Jau tradicionāli gada sākumā, kad apkopota pērnā gada darba rezultāti, uz sarunu aicinām tiesībsargājošo institūciju pārstāvjus. Šoreiz par tendencēm, kas turpmāk noteiks policijas darba prioritātes, pastāstīja Tukuma policijas iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs un iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vadītājs Sandris Stempers.
Policista profesija nav pieprasīta
J. Bahs:
– Pērn Tukuma policijas iecirknī bija visai ievērojamas kadru pārmaiņas – cits aizgāja uz citu dienesta vietu, cits atvaļinājās, bet kāds– aizbrauca strādāt uz ārzemēm. Šobrīd visā Valsts policijā trūkst 20% kadru un būtiskākā problēma ir zemais atalgojums. Trūkst jauniešu, kas vēlētos studēt Policijas koledžā.
S. Stempers:
– Triju gadu laikā, kopš šeit strādāju, Kriminālpolicijā praksē ir bijis tikai viens students ar 1. līmeņa augstāko izglītību.
J. Bahs:
– Labajos laikos – līdz 2009. gadam, kad algas bija normālas – studētgribētāju netrūka un Policijas akadēmijā bija jāiztur konkurss; varējām izvēlēties labākos. Lai gan, ir arī pozitīvās iezīmes: piemēram, pērn uz patruļdienestu atnāca trīs jaunieši, un šogad jau divi; pavasarī viens kadets iegūs virsnieka pakāpi – tā ka tendence ir pareiza; nāk kārtībnieki ar sākotnējo izglītību, pastrādā un mācās tālāk.
– Ja nav noslēpums, kāda ir policijas kārtībnieka alga?
– Ls 250 līdz 270 robežās; inspektoram (darbiniekam ar augstāko izglītību) – Ls 305 līdz 320…
Vairāk lasiet ceturtdienas, 24. janvāra, laikrakstā.











