Fotoradaram neizdodas fiksēt lielā ātrumā braucošu motociklistu
Vakar uz Bauskas šosejas izvietotajam fotoradaram nav izdevies fiksēt lielā ātrumā braucošu motociklistu, šodien raksta laikraksts "Biznes&Baltija".
Laikraksts norāda, ka fotoradars fiksējis pārkāpēju – ar ātrumu 163 kilometri stundā braucošu motociklistu. Tas noticis vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā.
Tomēr motocikla numurs atrodas transportlīdzekļa aizmugurē un fotoradars to nav fiksējis. Pretēji iepriekš teiktajam, Ceļu policija nebija izvietojusi otru fotoradaru, kas būtu vērsts pretējā virzienā, līdz ar to ātruma pārkāpējs, kuram draudēja naudas sods no 150 līdz 300 latiem, izsprucis sveikā.
Laikraksts arī norāda, ka Latvijas interneta vidē patlaban notiek diskusija, kā apmānīt fotoradaru. Tiek izteikti dažādi priekšlikumi, piemēram, nosmērēt numuru ar dubļiem. Izskan arī dažādi mīti, piemēram, ka esot speciāla želeja, kas Ceļu policijas izmantotajai tehnikai neļauj fiksēt pārkāpēja numuru.
Tomēr Ceļu policija šādus apgalvojumus noliedz, skaidrojot, ka modernā tehnika numuru spēj saskatīt arī tad, ja tas ir nosmērēts ar dubļiem.











