Satiec savu meistaru Tukuma pusē!/Papildināts/

Šogad marta un aprīļa mijā visā Latvijā jau piecpadsmito reizi notiks pasākums „Satiec savu meistaru!”. Pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus kādā no 16 nodarbībām!

Tautas lietišķās mākslas studijas “Durbe” Tukuma muzeja Audēju darbnīcas meistari aicina uz nodarbībām  1. aprīlī uz pīto jostu darināšanu no pulksten 11:00 līdz 16:00 aicina meistare Inta Konrade. Tai pat laikā mežģīņu tamborēšanu un izšūšanu (baltie darbi) apgūt palīdzēs meistare Zaiga Reimane. Lupatu tepiķīšu aušanu – Vineta Šulca.

Adrese: Tukuma audēju darbnīca, Tidaholmas iela 3, Tukums. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni – 26562628, vai rakstot uz e-pastu: vinetasulca4@inbox.lv

Trīs dienas klūgu pinēja amata demonstrējumi – no kārklu klūgām līdz gatavam darbam notiks Pinēja darbnīcā “Kalndaķi” pie izcilā meistara Pētera Tutāna. Norises laiks – no 31.marta līdz 2.aprīlim laikā no pulksten 10:00 līdz 14:00 un no 15:00 līdz 19:00 (visās trijās dienās).

Adrese: “Kalndaķi”, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 29466377; e-pasts: pinumupasaule@gmail.com

Arī Smārdes stacijas ēkā – Smārdes kopienu centrā varēs radoši darboties un darināt lupatu grīdceliņus aušanas tehnikā. Nodarbību 1.aprīlī no pulksten 11:00 līdz 15:00 vadīs meistare Ilze Vekšina, kura pie sevis īpaši ciemos gaidīs ģimenes ar bērniem.

Adrese: Stacijas ēka – kopienu centrs, Smārde, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 28638837; e-pasts: ilze_ja@inbox.lv

Sēmes pusē būs iespēja iepazīt, kā notiek jēlvilnas pārtapšana par filcu. Par to pastāstīs un praktiski ierādīs meistare Iveta Liepiņa Sēmē 31.martā pulksten 17:00.

Adrese: Ezera iela 1, Sēme, Sēmes pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 29355862, e-pasts: ivetaiet@inbox.lv

 

Biedrība “Irlavas interešu klubiņš” ir parūpējusies par divām interesantām nodarbībām kultūras namā. Viena no tām būs džutas interjera priekšmetu darbnīca, kurā durvju atduri izgatavot palīdzēs meistare Līga Krūmiņa, bet dekoratīvo balināšanu ar augu atspiedumiem ierādīs meistare Inguna Zauere. Abas nodarbības notiks 1.aprīlī laikā no pulksten 12:00 līdz 17:00.

Adrese: Irlavas kultūras nams, “Svēteļi”, Irlavas pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 26176893, e-pasts: ancemarta@inbox.lv

Ļoti plaša amatu iepazīšana būs iespējama trīs dienas pie Jaunpils Amatu mājas meistariem. 1.aprīlī no pulksten 10:00 līdz 15:00 būs pieejamas trīs darbnīcas: keramikas meistardarbnīcu 1.aprīlī vadīs meistares Velga Melne un Iveta Jēkabsone, ar rakstaino cimdu adīšanas noslēpumiem iepazīstinās meistare Ņina Bondare no pulksten 11:00 līdz 15:00 un šajā paša laikā aušanas prasmes apgūt palīdzēs Jaunpils audēju kopas dalībniece – meistare Velga Pavlovska.

Dienu iepriekš un pēc tam – 31.martā un 2.aprīlī pulksten 11:00 līdz 15:00 būs pieejams divas citas darbnīcas: arheoloģisko rotu darināšanas meistardarbnīcā rosīties varēs kopā ar meistaru Dāvi Ieviņu, bet pastalu darināšanu un arheoloģisko rotu vēršanu ierādīs meistare Daina Ieviņa.

Visas trīs dienas – no 31.marta līdz 2.aprīlim no pulksten 11:00 līdz 15:00 ekskursijā pa Amatu māju un ekspozīciju “Agrārās saimniekošanas cikls” vedīs meistare Velga Pavlovska.

Adrese: Jaunpils Amatu māja, “Ērģelnieki”, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 28301408, e-pasts: velga_pavlovska@inbox.lv

Uz bioloģiski vērtīgo pļavu ārstniecības augu izzinoša pastaigu pļavā un mežā 2.aprīlī no pulksten 11:00 līdz 12:30 aicinās atpūtas vietas “DARE” meistare Sanita. Savukārt meistare Lauma Matule visus, kam īpašumā kokles, aicinās šajā paša dienā no pulksten 13:00 līdz 14:30 uz kokles spēles meistarklasi un sadziedāšanos.

Adrese: “Vidnieki”, Antiņciems, Lapmežciema pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 27891575; e-pasts: sanita.matule@gmail.com

 

Meistars Ivars Grasis aicina uz savu radošo māju, kurā 2.aprīlī būs atvērtā māla meistarklase no pulksten 11:00 līdz 18:00.

Adrese: “Pārslas”, Apšuciems, Engures pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 26369362 ; e-pasts: telpa@grasumaja.lv

 

 

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Komentāri

  1. Lasi Vikipēdiju, varbūt tu kaut ko no manis rakstītā vai bildētā tur atradīsi. Vikipēdijā nav tādas izteiktas cenzūras kā latviešu internetā, ja raksti par folkloru, tautu paražām un tautu ticējumiem. Vikipēdijā var normāli, pieklājīgi rakstīt savu domu un neviens tevi tur neizsmies, neparodēs.

  2. Youtube.com ir daudz labu video par senajiem Dieviem. Visvairāk angļu valodā es esmu atradis informāciju par Skandināvu Dieviem, jo pagāni no asatru ir diez gan aktīvi. Eiropā dažās valstīs ir pat uzceltas hofas par godu Skandināvu Dieviem. No malas hofas atgādina kaut ko starp koka baznīcu un šķūnīti. Tās ir ekoloģiskas un videi draudzīgas, arī relatīvi lētas. Latviskie dievturi var šo to pamācīties no skandināvu pagāniem. Senās tradīcijas var atjaunot, protams, mūsdienīgā un mūsdienu apstākļiem adaptētā variantā. Ja valstī ir īsta ticības brīvība, tad šādā valstī totalitārismam visās tā izpausmēs nav vietas, jo sabiedrībā valda viedokļu plurārisms, arī varas mainība (vēlēšanas).

  3. Ar savām meitarklasēm es nedaudz pamācīju “Encyclopædia Britannica” veidotājus sakarā ar Haralda Biezā melīgo rakstu, ka latvieši pielūdz Velnu. Mani, protams, noignorēja. Bet es rakstīju solīdi un oficiāli skaistā angļu valodā no sava universitātes e-pasta un no sava privātā e-pasta. Mani vecāki man palīdzēja bildēties. Sanāca smuki un mākslinieciski. Latviešiem nevajag kautrēties, savu senču kultūras mantojumu var aizstāvēt mākslinieciskā un radošā veidā. Paldies Dieviem, ir internets.

 1. Un kā jau redzat i šajā portālā i visur citur es nenogurstoši esmu uzstājīgi centies vērst noklīdušās avis atpakaļ pie pirmatnējās ticības vienalga vai tie latvu sendievi vai veckrievu dievi. Es esmu visur!

  1. Skolnieciņš saka: 18.03.2023 11:44 Atšujies no manis segvārdu zagli! Un ntz.lv tantes kā vienmēr tevi nedzēš, jo viņām tādi murgi patīk. Ekspertai.eu tur pie katra komentāru autora ir pa IP adresei un ierobežojumi, ka var rakstīt ne vairāk par 3 komentāriem. ”noklīdušās avis atpakaļ pie pirmatnējās ticības vienalga vai tie latvu sendievi vai veckrievu dievi” tev pašam neriebjas tā manu viedokli gānīties? Vispār zagt svešu digitālo identitāti ir slikti.

   1. Iedomājies! Īstenais cenzūras apkarotājs pieprasa NTZ dzēst citādi domājoša Skolnieciņa komentāru! Demokrātijai draud briesmas!

    1. Ansītis saka: 18.03.2023 13:08 Es pieļauju, ka ja tu uztaisītu kādas kristiešu draudzes veblapas parodiju internetā, tad policija triju cilvēku vai lielākā komandā aizturētu tevi paša mājās, veiktu pilnu mājas kratīšanu, iespējams apciemotu arī tavus radiniekus, ja policijai būtu pamatotas bažas, ka tu savā ģimenē neesi vienīgais tāds gudrītis. Un runa nebūtu jau par cenzūru, vienalga kādā gadījumā tavu veblapa tiktu dzēsta, bet runa būtu jau par ilgstošu apcietinājumu un tiesu. Un policija tevi varēs pusgadu marinēt pirmstiesas izmeklēšanā, bet tad sekos nepatīkama krimināllieta iespējams jau ar reālu cietumsodu un naudas sodu. Zagt svešu identitāti vai viltot citas personas dokumentus ir krimināli sodāmi un neētiski. Es tev vienkārši nosaucu piemēru. Nesen viltvārži zaga Arta Pabrika digitālo identitāti un uzdarbojās viņa vārdā. Pēc būtības tā ir krimināllieta. Un policijai būs vienalga, ka vainīgie teiks: ”citādi domājoša” un ” Demokrātijai draud briesmas!”.

     1. Ansītis ir un paliek Ansītis! Bez veblapas un demokrātijas briesmām…Sargā savu identitāti bezcenzūras vārdā,pekstiņu meistar!

    2. Ansītis saka: 18.03.2023 13:08 ”Pēc tam, kad Kamlūpsas katoļu internātskolā atrada 251 bērna ķermeni, varasiestādes sāka pārmeklēt arī daudzas citas vecās izglītības iestādes, kurās agrāk mācījās Kanādas iezemieši. Un 73. indiāņu rezervātā Saskačevanā tika uziets šausminošs atradums, vēsta “Unlaid”.” katoļu noziegumi.

     1. Розрив “духовних скрєп”: під час обшуків архімандрита Никиту застали з оголеним співаком хору A čalim bija tikai 17 gadu. Atšķirībā no krievijas, Ukrainā drīkst runāt par krievu mācītāju seksuālajiem varoņdarbiem. Krievijā pareizticīgo baznīca piekopj izvarošanas (mūķeņu) un seksuālās attiecības ar nepilngadīgajiem. Tur arī aborti ir norma, bet par to nerunā, jo tā ir tabu tēma.

      1. A,kas notiek tavā paša istabā,zini? Lidinies pa visiem stūriem un kaktiem, ka tik papļerkstēt visur par visu kā tirgus sieva…

 2. Sodien mēnesgaismā es sniegšu meistarklases paraugstundu. Svētais sakārnītis lai stāv klāt visiem zariņiem! Es atjaunošu senās tradīcijas v mūsdienīgā un mūsdienu apstākļiem adaptētā variantā! Zariņš tiks raustīts moderni-ar eiropeisku pieeju!
  ar cieņu-skolnieciņš.

  1. Skolnieciņš saka: 18.03.2023 13:16 Tu esi pretīgs segvārdu zaglis, es brīnos kamdēļ tevi te nedzēš. Tik pat par kristiešiem var gānīties. Mācītāju mīlestība pret altārzēniem ir juteklīga tēma ar dažādu kriminālpantu piegaršu. Tālāk šo pedofilijas problēmu kristiešu draudzēs un Bībeles skolās var iztirzāt teju vai zinātniskā līmenī. Piemēram, kāpēc sievietes nevar būt mācītājas un vai vīrieši baznīcās baidās, ka sievietes, kas apveltītas, ar sievišķo intuīciju un mātes instinktu, noziņos policijai par viņi seksuālajiem sakariem ar nepilngadīgajiem? Vel var veikt zinātnisko pētījumus ar puspatiesiem datiem. Tāpēc, lūdzu, neraksti neko no mana vārda un nekopē manu rakstības stilu.

    1. I galvenais tik stulbs,ka nesaprot,kāpēc vinu te parodē un izsmej; pie tam,ja reāli pats tic tam,ko raksta,tad tur noteikti psihiatra uzskaitē jābūt,lai laikus no trases nonemtu pirms apdraud apkārtējos

     1. Es saka: 18.03.2023 16:00 ”I galvenais tik stulbs,ka nesaprot,kāpēc vinu te parodē un izsmej;” kāpēc tu baznīcēnus neizsmej? Ko? Baznīcēni pa TV tusējas, pa radio runājas, laikrakstos un internetā publicējās. Ņem un parodē viņus. Kāpēc tev mani jāparodē? ”tad tur noteikti psihiatra uzskaitē jābūt,lai laikus no trases nonemtu pirms apdraud apkārtējos” varbūt to segvārdu zagli, kas par mani izliekas ir jāņem nost no trases. Atradies taisnības cīnītājs. Labāk pasmejies par Haraldu Biezo, kurš latviešu aprakstīja kā Sātana pielūdzējus, savā ārzemju publikācijā. Uztraucies labāk par to. Baznīcēniem nenāks smiekli, kad tie tiks ar nodokļiem apkrauti. Ja trūcīgos apkrauj ar NĪN, tad arī kristīgos klēriķus var iegružos un likt atteikties no skaidras naudas ziedojumiem, bet savu grāmatvedību reģistrēt VID’ā.

    2. Jencīša prostata cietumā dabūja trūkties. Bet tas jau ir cits stāsts. Vēsture klusē. 100%

     1. Ūdens vārās pie 100 grādiem. Reālas izmaiņas var notikt tikai tad, ja darbs tiek darīts uz 100%.

   1. Kas vēl nebūs! Aicinājums uz dzēšanas un cenzūras darbiem? Eiropa mūs nesapratīs!

 3. Te mana vārda zaglis,visa svētā zaimotājs un sātana iemiesojums cenšas sanaidot mūs, dažādo regisko konfesiju pārstāvjus lejot savus izvirtušās,slimās fantāzijas vēmekļus-liedzat taks beidzot pieeju komentēsanai šim niku kopētājam un musinātājam. Jūsu Skolniecinš

 4. Jencīša buklets vai naudas diedelēšana?
  Draudze vai naudas atmazgātāju kantoris?
  Deputāts vai mafiozo?
  100%

 5. Greetings! Very helpful advice in this particular post!
  It’s the little changes that will make the most significant changes.

  Many thanks for sharing!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *