Noslēgusies «Mežtakas» izpētes ekspedīcija

Kopš pasaulē pandēmijas draudi kļuva pavisam reāli, dabas tūrisma popularitāte auga ģeometriskā progresijā, un Latvijas dabas takas tika kārtīgi nomīdītās. Zinātāji stāsta: manījuši cilvēkus pat tādos meža biezokņos, kur teju kā pasakās raksta “neviens vēl kāju nebija spēris”…Bet jau nākamajā tūrisma sezonā un – pilnā apjomā katram aizrautīgam kājāmgājējam būs pieejams pavisam jauns izaicinājums jeb maršruts «Mežtaka».  Šo pirmdien, 7. septembrī, noslēdzās maršruta Lietuvas-Kurzemes posma izpētes ekspedīcija. Tās laikā entuziasti pievarēja 26 kilometrus no Smārdes pagasta līdz Bigauņciemam, kur «Mežtaka» satiek «Jūrtaku» un tālāk dodas Tallinas virzienā. 

Kā ceļā uz īsu brīdi pārtverts pastāstīja tūrisma un vides speciālists Juris Smaļinskis, kuram šī nav pirmā ar asociāciju «Lauku ceļotājs» kopīgi organizētā ekspedīcija, «Mežtakas» pagarinājums (ir jau atklāts posms Rīga-Tallina) tapis, jo tāds bijis pašu gājēju rosinājums. Sak, Latviju un Igauniju savieno jau divi kājāmgājēju maršruti, bet Lietuvā – nekā. Tad nu labojušies un izplānojuši, kā viens kājāmgājējs, vidēji dienā pieveicot 15-20 kilometrus, var no Lietuvas-Polijas robežas nokļūt, piemēram, jau līdz pieminētajam Bigauņciemam. Svarīgi, skaidro J. Smaļinskis, ka maršruts tiek veidots, izmantojot jau esošās publiski pieejamās takas un ceļus. Tur, kur «Mežtaka» šķērso kādu privātīpašumu, – noslēgta vienošanās. Līdz ar to, ja vien pie kartes un norādēm pieturas, praktiski nav iespējams attapties kaut kur nekurienē.

Par «Mežtaku»: Tā ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas – Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā.

Garums: ~ 2026 km, ~94 dienas

  • Lietuvā – 702 km, 32 dienas
  • Latvijā – 599 km, 27 dienas
  • Igaunijā – 725 km, 35 dienas

Maršruts sadalīts ~ 20 km garos posmos ar nakšņošanas un transporta iespējām.

Segums: meža ceļi un takas, lauku ceļi, asfaltētu ceļu nomales, smilšainas vai akmeņainas pludmales.

«Mežtaka» šķērso arī Kandavas, Tukuma un Engures novadus. Vairāk par «Mežtaku» iespējams uzzināt: https://baltictrails.eu/lv/forest

Te pieejami arī jau esošo posmu apraksti.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *