Ieteikumi drošai un atbildīgai talkošanai

Lielās Talkas ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts veikt vides sakopšanas un labiekārtošanas darbus, lai sakoptu publisku teritoriju – pilsētu, mežu, pļavu kā arī dažādu ūdenstilpju krasta teritoriju. Tāpēc pirms talkas darbu uzsākšanas ir svarīgi pareizi sagatavoties, kā arī parūpēties par atbilstoša apģērba izvēli.

Ievēro divu metru distanci

Lai talkošana aizritētu droši un atbildīgi, neatkarīgi no tā, kādā formātā tiek talkots – SOLO, DUO, Ģimenes lokā vai kompānijā līdz 10 cilvēkiem, ja pašvaldības talkas koordinators ir sniedzis apstiprinājumu. Visiem talkas dalībniekiem ir jāievēro 2m distance. Aicinām talkotājus pievērst uzmanību savam veselības stāvoklim un doties talkot tikai tad, ja veselības stāvoklis ļauj veikt fiziskus darbus, kā arī nav novēroti “Covid-19” un citu slimību simptomi.

Ievēro roku higiēnas prasības

Pirms un pēc darbu veikšanas ievēro roku higiēnas prasības – rokas jāmazgā kārtīgi – vismaz 20 sekundes siltā, tekošā ūdenī, izmantojot ziepes. Ja nav iespējas nomazgāt rokas, talkošanas laikā izmantojiet roku dezinfekcijas līdzekļus, kuri satur vismaz 60% alkohola vai antibakteriālas salvetes. Piedaloties atkritumu vākšanas un labiekārtošanas talkās noteikti izmantojiet cimdus.

 

Izvēlies atbilstošu apģērbu

 Dodoties talkot, noteikti jāizvērtē, vai izvēlētais apģērbs ir atbilstošs veicamajiem talkas darbiem. Ja talkas norises vieta ir mežs vai pļava, izvēlies apģērbu, kas nosegs rokas un kājas – garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Galvā jāvelk cepure vai lakats, lai būtu pasargāti no ērcēm un citiem meža kukaiņiem. Meklējot piemērotākos apavus – jāvelk slēgti un augstāki apavi, kas aizsegs jūsu kājas, ejot pa meža brikšņiem.

Sakopjot publisku teritoriju, talkotājus aicinām būt atbildīgiem un pievērst uzmanību apkārt esošajiem atkritumiem, tā pasargājot sevi no traumu vai infekciju gūšanas.

“Aicinām ikvienu iesaistīties un piedalīties talkas norisē, padarot Latviju tīrāku un zaļāku. Es ļoti ceru, ka arvien vairāk cilvēku šo Lielās Talkas tradīciju un pozitīvo ieradumu iekļaus arī savā ikdienā – nemēslojot, šķirojot un saudzīgi izturoties pret dabas resursiem. Tāpat aicinu būt modriem un talkošanas laikā ievērot visus drošības pasākumus – gan epidemioloģiskos, gan arī visai praktiskus, piemēram, rīcību sastopoties ar bīstamiem atkritumiem vai stiklu. Būsim uzmanīgi,” uzsver “Mežpils alus” mārketinga vadītāja Evita Dadzīte.

 

Atkritumu savākšana un šķirošana

 Pēc talkas darbu veikšanas, talkotājus aicinām novietot salasītos atkritumu maisus noteiktās vietās pašvaldības teritorijā. Lai uzzinātu tuvāko atkritumu savākšanas vietu, talkotājus aicinām vērsties pie savas pašvaldības talkas koordinatora vai atrast tuvāko oficiāli reģistrēto talkas vietu Lielās Talkas mājaslapas sadaļā “Kartes”: https://talkas.lv/apstiprinatas-talkas/

Ja talkas laikā atrodi lielgabarīta atkritumus (mēbeles, matrači, būvgruži) vai bīstamos atkritumus (baterijas, elektro-iekārtas, medicīnas atkritumi) kontaktējieties ar savas pašvaldības koordinatoru par tālāku rīcību. Ja, talkojot dabā vai pilsētas teritorijā, uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet arī ziņo attiecīgajai pašvaldībai. Lielās Talkas pašvaldību koordinatoru saraksts pieejams šeit: https://talkas.lv/kontakti/. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekus, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

Gadījumos, kad tiek atrasti nezināmas izcelsmes vai dzīvībai bīstami atkritumi, sprāgstvielas nekavējoties jāziņo operatīvajam dienestam, zvanot uz 112. Situācijā, kad šaubies par atrasto atkritumu stāvokli, nekādā gadījumā nevajag tiem tuvoties vai tos aiztikt. Sazinoties ar drošības instancēm, tās informēs par to, kā konkrētajā situācijā rīkoties.

Lielās Talkas dalībnieki aicināti līdz svētdienai iesūtīt fotoattēlus no savas talkošanas vietas, kur tā redzama pirms un pēc talkas darbiem. Attēlus aicināts iesūtīt uz e-pastu: talkas@talkas.lv.

 

 

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *