Zentenes pils aicina uz pavasara lielo talku

Zentenes pils aicina uz teritorijas un iekštelpu sakopšanas talku, lai sekmētu ēkas atjaunošanu. Talka norisināsies 13. aprīlī, sākot no plkst. 11.00, Zentenē, Tukuma novadā – 85 kilometrus no Rīgas.

Darbu plānā ir dažādi parka sakopšanas darbi – lapu grābšana, zaru griešana, atkritumu lasīšana, tāpat plānoti arī iekšdarbi – nevajadzīgo lietu iznešana no pils un tai piederošajām ēkām.  Talcinieki aicināti ņemt līdzi darba rīkus un cimdus, ja tas iespējams.

Pēc darba talciniekus priecēs cienasts un muzikāls priekšnesums.

Lai top!

 

Par Zentenes pili

 

Zentenes pils ir 1850. gadā klasicisma stilā celta ēka Tukuma novadā. No 1938.-2009. gadam ēkā atradās Zentenes pamatskola. 2011. gadā muižas ēku pārdeva Krievijas pilsonim, kura īpašumā tā gāja postā. 2023. gada 1. augustā par pils īpašnieku kļuva Jānis Dubinskis, kurš kopā ar sievu Lāsmu Dubinski plāno pili atjaunot. Kopā ar pils atbalstītāju grupu veiktas jau sakopšanas talkas, veikti steidzamākie konservācijas darbi, kā arī organizēti pirmie līdzekļu vākšanas pasākumi.

 

 

 

 

Komentāri

 1. Nu ja pilij ir ipasnieks tad pasam ar sievu ari janem tas grabeklis rokas vai ari jaalgo stradnieki..savu iipasumu katram jasakopj pasam.jo nevienam tas nav jaadara…ja kads velas lai top…bet man tas jau sak atgadinat bedigi slavenaa bruknas muizas liekskunga medina ziedotaju un harkomanu vergu politiku..kuri paliidzej atjaunot par velti bruknas muizu miljonu vertibaa kas peder hevis tautai bet ipasniekam…un tagad nekaunas pasakumu apnekletajiem prasit dargas biletes…luk tas esot garigaus centrs..protams ne visiem vairs pieejams hepateiciba ir pasaules alga.

  1. Adel, lai gan man nepatīk apvainot sieviešu dzimumu, tas ir, ja tavs vārds nav maldīgs un tu neesi kāds slims transseksuālis, bet vai tu esi garīgi slima? Vai tavā ģimenē ir raksturīga šizofrēnija??? Tu gvelz kādus SUŅA MURGUS! Aicināt cilvēku nenozīmē nekāda verdzība, tu slimā govs! Ja aicina talkā, tā ir brīva izvēle. Vienīgā vergu politika, kura tagad notiek ir vai nu ukrainā vai turpat tavā galvā, tev ķēdes ap veselo saprātu no tava garīgi slimā lobotimizētās prāta daļas!! Lūdzu, veseļojies!

   1. Ilmār es lūgšu neaizvainot manu draudzeni Adeli. Tas ko jūs runājat un sakat ir cilvēka cieņas un goda aizskaršana. Pēc MK noteikumiem tas valstī ir aizliegts ar likumu.

    1. Nu ja, angļu valodā tā teiciens ir “birds of a feather flock together”, tas nozīmē latviski, apmēram, “putni ar vienādām spalvām lido kopā”. Ar šo es vēlētos pateikt, ka tu arī esi slima govs! Turpini rakstīt savus Korāna pekstiņus! Man tik labāk!

 2. Hei hei! Lielā talka klāt, zentene jau liela pils tagad ir, manos laikos kad vēl janka riņķoja ap zemi lielās talkas bija kā ramadāns tiem brūnajiem, jā tie bija laiki.تةۏ ݢا ۏ

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *