Rekultivācijas plāni tiks izstrādāti projekta “Atbalsts vēsturisko kūdras ieguves vietu revitalizācijai” ietvaros, lai sniegtu detalizētu informāciju par teritorijas pašreizējo stāvokli, piemērotākajiem atjaunošanas risinājumiem un iespējām teritorijas ilgtspējīgai izmantošanai nākotnē. Plānos būs noteikti konkrēti rekultivācijas pasākumi, to ieviešanas praktiskie soļi, īstenošanas izmaksu prognozes un siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājuma aprēķini.
Nākamajos gados vēsturisko kūdras ieguves vietu īpašniekiem plānots nodrošināt Taisnīgas pārkārtošanās fonda finansējumu rekultivācijas pasākumiem – apmežošanai, aramzemju ierīkošanai, lielogu dzērveņu un krūmmelleņu audzēšanai, renaturalizācijai, ūdenskrātuvju izveidei, daudzgadīgo zālāju stādīšanai un paludikultūru audzēšanai. Lai saņemtu šo atbalstu, īpašniekiem būs jāiesniedz projekta pieteikums, un rekultivācijas plāna izstrādes laikā iegūtā informācija palīdzēs to sagatavot ātrāk un mērķtiecīgāk.
Vairāk par projektu:
Projekts “Atbalsts vēsturisko kūdras ieguves vietu revitalizācijai” tiek īstenots Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 6.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Pārejas uz klimatneitralitāti radīto ekonomisko, sociālo un vides seku mazināšana visvairāk skartajos reģionos” pasākuma 6.1.1.1. “Atteikšanās no kūdras izmantošanas enerģētikā” ietvaros. Projektu īsteno Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Kurzemes, Zemgales un Latgales plānošanas reģioniem, lai veicinātu vēsturisko kūdras ieguves vietu atjaunošanu un rekultivāciju, apkopotu datus par kūdras izmantošanu enerģētikā un nodrošinātu zemes īpašniekus ar nepieciešamo informāciju Taisnīgas pārkārtošanās fonda investīciju piesaistei.
Projekta īstenošanas teritorijas atbilst Taisnīgas pārkārtošanās teritoriālajam plāna tvērumam, kurš nosaka Taisnīgas pārkārtošanās fonda finansējuma pieejamību Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Zemgales statistiskajiem reģioniem saskaņā ar 2022.gada 25. novembrī spēkā esošo statistiski teritoriālo vienību nomenklatūras NUTS 3. līmenī. Projektā netiek ietvertas teritorijas, kas atrodas Rīgas un Jūrmalas valstspilsētās, Ādažu, Limbažu, Ogres, Ropažu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Salaspils, Saulkrastu, Siguldas un Tukuma novados.
Vairāk par projektu var uzzināt: https://kurzemesregions.lv/projekti/klimats/vesturisko-kudras-purvu-atjaunosana/
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
Jāmazgā rokas un jāievēro citi higiēnas noteikumi!
-
Dr. Klauns labdarības akcijā aicina sniegt atbalstu un dāvāt prieku bērniem slimnīcās
-
Sākas Digitālā nedēļa. Būs aktivitātes arī Tukumā
-
“Klaviermūzikas pavasarī” šogad viens koncerts – divi pianisti un divi flīģeļi
-
Būs īslaicīgi satiksmes ierobežojumi Tukumā
pilnīgi lieka liekēžu budžeta kompānija atkal imitē darbību sevis attaisnošanai ,visas minētās darbības jau sen skaidras,bet gribas naudiņu…..
Jūsuprāt, bijušās kūdras ieguves vietas sakopt nevajag? Es tikai priecājos, ja Eiropas Savienības līdzekļi nonāk Kurzemē, sniedzot īstu ieguvumu. Jeb Kurzemei ES finansējuma piesaite nav aktuāla?