Attēlam ir ilustratīva nozīme

Dīkstāves pabalsts – arī strādājošiem pensionāriem

9. aprīļa Ministru kabineta ārkārtas sēdē tika pieņemti vairāki jauni lēmumi par atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kurus ietekmējusi kovidkrīze.

Sola atbalstu respiratoru un dezinfekcijas līdzekļu ražotājiem

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs: “Valdība apstiprināja noteikumus, lai būtu vieglāk ražot respiratorus, maskas, dezinfekcijas līdzekļus. LIAA ir uzsākusi aktīvu kampaņu, lai atrastu visus uzņēmumus, kas šīs lietas var ražots, kā arī paši uzņēmumi tiek aicināti sazināties, lai palielinātu apjomu, jo no valdības tiks nodrošināts atbalsts. ”

 

Dīkstāves pabalsts  arī valdes locekļiem un pensionāriem

Finanšu ministrs Jānis Reirs ziņoja par vairākiem atbalsta lēmumiem: 1) tiem darbiniekiem, kuri saņem dīkstāves pabalstu, tiks izmaksāta 50 euro piemaksa par katru apgādībā esošo bērnu līdz 24 gadu vecumam; 2) pašvaldību kapitālsabiedrības, kas darbojas brīvā tirgus apstākļos un kam krīzes dēļ ir ienākumu samazinājums par vairāk nekā 50%, varēs saņemt aizdevumu no Valsts kases, lai nezaudētu darbavietas un varētu palielināt pamatkapitālu (par to, vai aizdevums būs bezprocenta, vēl tikšot spriests); 3) personām, biedrībām, nodibinājumiem, uzņēmumiem vai citiem, kas ir tieši iesaistīti Covid-19 seku likvidēšanā vai pārvarēšanā un saņem juridisko personu ziedojumus, šāds ziedojums netiks aplikts ar uzņēmuma pienākuma nodokli (gadījumā, ja uzņēmums ir nodokļu maksātājs); dīkstāves pabalstu varēs saņemt arī uzņēmumu valdes locekļi, kā arī strādājošie pensionāri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.