Aicina vērsties pašvaldībā pēc atbalsta vētras nodarīto zaudējumu seku likvidēšanai

Sakarā ar šodien notikušajiem vētras postījumiem, Tukuma novada pašvaldība ir apsekojusi novada iedzīvotājus un postījumos cietušos objektus. Visintensīvāk ir cietuši Jaunpils pagasta, Struteles un atsevišķi Džūkstes pagasta objekti.

Uzreiz pēc apsekošanas, Tukuma novada vadība un deputāti sanāca kopā, lai lemtu par iespēju palīdzēt novada iedzīvotājiem. Saskaņā ar likumu “Par kārtību, kādā Tukuma novada pašvaldība sniedz palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” un likumu “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”, pašvaldība aicina rakstīt iesniegumu postījumu seku likvidācijai. Iesniegumā lūgums minēt vai īpašnieks ir deklarēts Tukuma novadā, vai īpašums ir apdrošināts un minēt vētras radītās postījumu sekas. Pabalsta apmērs līdz 3,000 eiro.

Ja īpašums ir bojāts tādā mērā, ka nav iespējams uzturēties, aicinām zvanīt savas pārvaldes vadītājam vai Sociālā dienesta vadītājai Inai Balgalvei (mob. 25759992) un persona tiks pārvietota uz pagaidu mājām. Sociālā dienestā arī aicinām vērsties, ja ir nepieciešams materiālais pabalsts pamatvajadzību nodrošināšanai – salijušas mēbeles, nepieciešama pārtika, kā arī vajadzīga psihosociālā palīdzība.

Atgādinām, ka par vētras radītajiem bojājumiem novadā iespējams sazināties ar Tukuma novada vienoto dispečerdienestu pa tālr. 8881.

Par vēja brāzmās kritušajiem kokiem un lietavu dēļ applūstošajiem vai izskalotajiem valsts autoceļiem, aicinām informēt, zvanot uz VSIA “Latvijas Valsts ceļi” diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555.

***

Jaunpils un Viesatu pagastu pārvaldes vadītāja Baiba Rasa: ”Jaunpils teritorijā ir smagi dabas stihijas bojājumi. Esam pamatīgi cietuši krusas dēļ. Vislielākie postījumi pašvaldības īpašumam Jaunpils pils: izsisti lielākā daļa logu un bojāts jumts, arī fasāde. Cietusi Dzirnavu ēka, pērn atjaunotais jumts ir driskās, Ērģelniekos izsisti logi un vietām bojāts jumts. Pamatīgi cietuši privātīpašumi gan privātās mājas, gan daudzdzīvokļu nami. Rosmēs, Krastmaļos jumti vienos caurumos! Smagi cietušas Struteles ciemata mājas, jumtu bojājumi tik smagi, ka cilvēkiem nepieciešamas nakts mājas un palīdzība. Bojāti labības lauki, automašīnas, ēku fasādes, dārzi, apstādījumi visā teritorijā.
Rīt, 8. augustā 10:00 Jaunpils pils aicina ikvienu, kuram ir iespēja un laiks pulcēties pils pagalmā uz lielo talku pils apkārtnes sakopšanā. Līdzi jāņem cimdus un grābekļus
Talcinieki tiks pabaroti un padzirdīti.”

Komentāri

 1. Paldies Dieviem, ka es nedzīvoju Tukuma novadā! Paldies Dieviem, ķeza mani apgāja ar līkumu! Tas ir traģiski, kad vienā burvīgā mirklī ģimenes mājoklis aiziet pa gaisu, bet ģimenei mājokļa atjaunošanai naudas nav, jo ir citi tekoši tēriņi. Tā pat vidusšķiras latvietis vienā mirklī var kļūt nabags. Un tas ir sāpīgi. Un to es nenovēlu nevienam.

 2. Daba atriebjas cilvēkiem…cilvēki bojaja dabu…tagad tā bojā fasades,mantu,mašīnas…viss likumsakarīgi

  1. Skolnieciņš saka: 08.08.2023 11:38 Daba nevienam neatriebjas. Izbeidz ņirgāties par cilvēkiem
   Es neesmu kristiešu garīdznieks, kas diendienā sprediķos muld mūžam izjāto tēmu par grēku plūdiem vai ko tamlīdzīgu. Pagāni nevienam nedraud un neņirgājas par svešu nelaimi. Nezodz manu segvārdu!

   1. Kristieši ir ok, lūk jūdaisti, kas kluknē sinagogās un knābā sūdus, aizmirsa kas šos izglāba no vācu nacisteļu smirdoņam, šie lopiskie himlera fēcu ošņātājai? Tie bijām mēs- Latvji, Baskīri, Baltkrievi, Udmurti, Krievi, Burjatim Kumiki, Avāri ..un citas PSRS tautas. To atceries, punķutapa netanjahu, tavu bracku Uganda noknieba vācu narkomāneļi, tu arī sev neesi 7 gadsimtus atmērījis, kā saka Šarapovs filmelē tikšanās placi mainīt neron…rotšildmēsli jākar, ne vairāk ne mazak, 1 mārciņa miesas. ar cieņu, Šeiloks,

    1. Skolnieciņš saka: 08.08.2023 23:01 Lūdzu, nezodz manu segvārdu! Lūdzu, neraksti manā vārdā savus vājprāta murgus! Es tev aizliedzu valkāt manu segvārdu.

 3. To segvārdu zaglim saka:
  08.08.2023 12:50
  Tu jūda pelni savus grašus naidīgas varas kalpībā esam,bet atceries-sods būs bargs.

  1. Skolnieciņš saka: 08.08.2023 12:56 Atšujies no manis. Un nezodz manu segvārdu! Tas ir pretīgi. Un izbeidz man draudēt.

  2. Skolnieciņš saka: 08.08.2023 12:56 Ebreju folkloru ar savu Jūdu atstāj pie sevis. Uz mani tas neattiecas, jo es neatrodos ābramisko reliģiju varā, es neesmu ābramiskajām reliģijām piederošs.
   Rimsties! Uz nezodz manu segvārdu!

  1. Nja. Nu, ntz.lv ir iepēja segvārdu zagļus dzēst. Tas būtu līdzīgi, ja Feisbukā uzrastos virkne ntz.lv darbinieču viltus profilu, Feisbuks taču var tos dzēst? Bet neviens to nedzēš. Nedzēš un viss. Lai gan tā jau nav demokrātija, bet citas personas marginalizēšana. Es to citādāk nevaru nosaukt. Un ir tāda lieta, kā IP adreses un metadari, kurus vablapu admini redz.

  1. Lauķi, būs rēcīgi, kad darba devējs tevi no darba atlaidīs tava feikā Feisbuka profila dēļ.

 4. Skolnieciņš saka:
  10.08.2023 09:01
  Nu lab,bišķi pārspīlēju,tāpēc atvainojos,nu nav gan par ko atlaist,kā iepriekš rakstīju,bet tāpēc lūdzu izprast un piedot,ko gan dusmās nesadarīsi ja mani tā aizskar.skolnieciņš@pērkons

  1. Skolnieciņš saka: 10.08.2023 17:22 Neraksti it neko manā vārdā!

 5. Gribu redzet reali kads sanems kompensaciju bez iebildumiem, jeb ka parasati nav tas,tas un paliek bez neka. Zinot Tukumu ta var sanakt. Jo man ta ir sanacis vairakas reizes.Iesniedzu visus vajadzigos dokumentus ,bet pasuta talak,jo redziet MK noteikumi tadi, tadi.

 6. Ja būtu apdrošinājuši kaut cik normālās kompānijās, tad nebūtu jādiedelē! Neesot par ko?! Ja 20-30 € mēnesī cigaretēm un bamšļiem sanāk, tad labāk būtu to naudu sava īpašuma drošībā ieguldījuši, gobzemoīdi alternatīvi apdāvinātie!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *