Veselības ministrija: sejas vairogus drīkst lietot tikai kopā ar sejas masku

Lai pasargātu sevi un citus no saslimšanas ar Covid-19, turpmāk sejas vairogus cilvēki drīkstēs lietot tikai kopā ar sejas masku. Īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad iespējama ir vīrusu jaunā, daudz lipīgākā paveida izplatība sabiedrībā.

Veselības ministrija jau līdz šim ir uzsvērusi, ka primāri cilvēkiem iekštelpās ir jālieto sejas maska un sejas vairogu lietošana bija pieļaujama izņēmuma gadījumos. Šodien, 2. februārī, valdība atbalstīja Veselības ministrijas priekšlikumu noteikt stingrākas prasības – sejas vairogus izmantot drīkst, bet tikai kopā ar sejas maskām. Šāda prasība attieksies arī uz tirdzniecības jomas  darbiniekiem.

Šobrīd ir pierādīts, ka gan vienreizlietojamo medicīnisko sejas masku, gan daudzreizlietojamo nemedicīnisko sejas masku lietošana samazina risku pārnest SARS-CoV-2 infekciju no cilvēka uz cilvēku. Savukārt sejas vairogu efektivitāte nav pierādīta. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, mutes un deguna aizsegam ir cieši jāpieguļ sejai, ko nodrošina sejas maska, savukārt gar vairoga malām elpošanas ceļu pilieni brīvi nokļūst apkārtējā vidē.

Tas nozīmē, ka turpmāk cilvēki drīkstēs izmantot medicīniskās vai higiēnas (auduma) sejas maskas. Vienlaikus sejas vairogi var tikt lietoti lai pasargātu acu gļotādu vai seju no pieskaršanās ar rokām, bet ne elpošanas ceļu pilienu uztveršanai. Tādēļ tos turpmāk drīkst lietot tikai kombinācijā ar sejas masku.

Šo prasību izpildi kontrolēs arī atbildīgās iestādes, kā arī tirdzniecības darbiniekiem būs tiesības neapkalpot pircēju, ja tiks lietots tikai sejas vairogs.

Šīs prasības būs spēkā nākamajā dienā pēc grozījumu publicēšanas Latvijas Vēstnesī.

 

Komentāri

  1. Ak Dievs! Vietējie saražoja tos vizierus, cilvēki sev sagādaja, lai kaut cik peč cilvēkiem izskatās bet tagad tomēr būs jāliek superdārgās maskas. Televizorā uz tām aizsietajām mutēm skatīties riebjas, dzirdet neko nevar, runā it kā spilvenā gulētu. Valdība varetu beidzot iemācīties, ka maska nesargā. Sargā 2 m.

  2. Bet nu protams uz valdibas ārkārtējā stāvokļa pagarināšanas fona vizieris ir pupu mizas. Mazais bizness var reģistrēties bezdarbniekos un pieprasit sociālos pabalstus. Lielveikali rullē. Izcils rezultāts. Un tas viss līdz 6. aprīlim, lai kariņš var paspēt savas olas visiem televizorā parādīt. Ziemassvētkus nozaga, Jaungadu nozaga, Lieldienas nozaga. Kas atliek? Ā Jāņi jānozog.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.