Attēlam ir ilustratīva nozīme

Veselības ministrija: ja sabiedrība neievēros drošības pasākumus, ārstniecības iespējas būs apdraudētas

Šodien, 26.novembrī, Latvijā diemžēl sasniegts jauns antirekords – iepriekšējā diennaktī atklāts līdz šim lielākais Covid-19 gadījumu skaits – 898. Savukārt slimnīcās ievietoti 94 Covid-19 pacienti, kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 489 slimnieki ar Covid-19. Šie dati liecina, ka ārkārtējās situācijas pagarinājums ir realitāte un atsevišķās slimnīcās jau šobrīd ir sarežģīti nodrošināt visus veselības aprūpes pakalpojumus.

“Šīs dienas lielie saslimšanas rādītāji ir nopietns signāls. Ja noteiktie drošības pasākumi netiks ievēroti, nākamais solis jau būtu dienas stacionāru darbības apturēšana, lai nodrošinātu palīdzību Covid-19 slimniekiem,” norādīja veselības ministre Ilze Viņķele. Ja saslimstība turpinās strauji izplatīties un netiks ievēroti drošības pasākumi, stingrāki ierobežojumi būs jāattiecina ne tikai uz atsevišķām pašvaldībām, bet jau uz visu valsti. Tādēļ jau tagad ir jāmazina sociālie kontakti, neatkarīgi no tā, kurā pašvaldībā cilvēks dzīvo. “Nevieni ārēji ieviesti ierobežojums, nebūs efektīvi, ja mēs paši savās ikdienas izpausmēs tos neievērosim. Rūpēsimies par to, lai mēs nekļūstam par inficēšanās avotu,” skaidro veselības ministre.

Apkopotie dati liecina, ka iepriekšējo 7 dienu rādītāji, salīdzinot vidējo saslimstības pieaugumu un hospitalizācijas skaita pieaugumu bija uzskatāmi par stabiliem. Taču šodienas dati situāciju būtiski maina. Lai arī pēc vienas dienas rādītājiem nevar izdarīt pilnvērtīgus secinājumus; (tie jāskata vairāku dienu griezumā), ir redzams, ka saslimstība ir liela. Joprojām liels Covid-19 uzliesmojumu skaits novērojams darba kolektīvos. Atklātie grupveida uzliesmojumi, dod lielu inficēto personu skaita pieaugumu, norāda Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Šie rādītāji vēlreiz skaidri iezīmē, ka darba devējiem un darbiniekiem nepievēršot pienācīgu uzmanību tam, ka darba vietu apmeklē slims cilvēks var būt ievērojamas sekas. Tādēļ vēlreiz aicinām ikvienu darba devēju iespēju robežās izvēlēties attālinātā darba formātu. Ir ļoti nozīmīgi veicināt kolektīva atbildību – nepieļaut slimu darbinieku atrašanos darba vietā un pēc iespējas mazināt darbinieku savstarpējos klātienes kontaktus.

Jauni pozitīvie gadījumi visbiežāk tiek atklāti kontaktpersonu vidū, tāpēc īpaši svarīgi, lai kontaktpersonas rūpīgi ievērotu mājas karantīnu. Savukārt, ceturtā daļa no šodienas pozitīvajiem gadījumiem ir saistīti ar atsevišķiem jau zināmiem uzliesmojumiem vietās, kurās tika rīkota mērķtiecīga papildu testēšana, piemēram, sociālās aprūpes centros.

Būtiski, ka no visiem jaunatklātajiem pozitīvajiem gadījumiem mazāk nekā 20% nav slimības simptomu. Atgādinām, ka inficētais cilvēks var inficēt citus 2 dienas pirms simptomu parādīšanās, tāpēc svarīgi ievērot visus drošības pasākumus. Bet 14% no pozitīvajiem gadījumiem nedēļu vēlāk tiek stacionēti ar smagu slimības gaitu, skaidro J.Perevoščikovs.

Šodien norisinājās arī Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) sanāksme, kurā analizēja gan datus, gan nepieciešamo rīcību slimnīcu pielāgošanai lielākam Covid-19 pacientu skatitam un turpmākajai to darbībai. Dienu no dienas ir vērojams pacientu skaita pieaugums. Skaidrs, ka situācija visās slimnīcās nav vienāda un  ir ļoti mainīga. Taču jau šobrīd vairākas slimnīcas nespēj nodrošināt atsevišķus veselības aprūpes pakalpojumus, norāda VOMK priekšsēdētāja Daina Mūrmane-Umbraško.

Būtiski, ka vēl šobrīd ir iespēja nodrošināt pilnvērtību neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu, taču, šis iespējas nav bezgalīgas, situāciju iezīmē Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore. Viņa arī aicina iedzīvotājus uz sapratni, un situācijās, ja ir nepieciešams saņemt kādu neatliekamu medicīnisku palīdzību, ir jābūt gataviem, ka tā tiks realizēta citā slimnīcā, nekā ierasts. Savukārt, tie Covid-19 pacienti, kuri ārstējās mājās, aicināti regulāri sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai nepieciešamības gadījumā zināt, kad jāsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, nevis pašiem jādodas uz stacionāru.

Komentāri

 1. “No kovid” šodien miruši 2 cilvēki, no citām slimībām 70. Šiem kovidafēristiem jāpiever mutes, lai nebiedē tautu.

 2. Par nelaimi, kovid-19 (covid-19) sērga negrib atkāpties. Šis ārkārtas stāvokļa laiks ir grūts un smags katram no mums, tāpēc lūgsim Dabas Mātes svētību. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni. Dabas Māte mūs mīl, viņa uzklausīs jebkuru savu bērnu lūgšanu. Lūgsim Dabas Māti – mūsu Radītāju!

  «Mūsu Radīja, es lūdzu Tevi. Visvarenā Dabas Māte, es lūdzu Tevi! Pasargā savus bērnus no nelaimēm. Dod saviem bērniem stipru veselību un dzīvotgribu. Visuvarenā Dabas Māte, lai mūžīgi godāta tiek Tava griba un Tavi darbi! Palīdzi man un manai tautai šajā grūtajā laikā. Es lūdzu Tevi, Dabas Māte, ar visu savu miesu un garu! Es lūdzu Tevi, Dabas Māte, svētī manu Tēvzemi – Latviju! Atbrīvo manu tautu no slimībām un nespēka! Apturi kovid-19 sērgu! Dāvā latvju tautai drosmi pārvarēt kovid-19 sērgu! Sniedz mums visiem savu viedumu! Lai Dabas Māte ir ar mums! Lai slavēta Dabas Māte mūžīgi mūžos!!!»
  Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  #DabasMāte #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #pagāni #koronavīruss #kroņvīruss #kovid-19 #covid-19 #svētmežs #saticība #mīlestība #cieņa #sentēvi #Skolnieciņš

 3. Kandavā vēl notiek deju skolas nodarbības,piemēram IMULIŅA, it kā pamato ar gatavošanos dziesmu svētkiem.

 4. Lasīt ziņas par Covid vai skatīties tv to paśu ir tas pats,kas ēst sūdu un dusmoties,ka citi to nedara!

 5. It’s impressive that you are getting thoughts from this article as well as from our
  argument made here.

 6. Ilze Viņķele ir īpatnēja personība. Vienmēr, kad I. Viņķeles kundze ieņem ministra amatu, notiek kaut kas slikts. Kad I. Viņķeles kundze ieņēma Labklājības ministres amatu no 2011. gada līdz 2014. gadam notika “Simtlatnieku programma”. Ilzei Viņķelei bija pietiekamas dienesta pilnvaras, lai izlabotu “Simtlatnieku programmas” netaisnības, taču Ilzei Viņķelei bija nospļauties par simtlatniekiem un simtlatnieku ģimenēm. Kopš 2019. gada 23. janvāra Ilze Viņķele ir Veselības ministre. Tauta par viņu nebalsoja, bet viņu tāpat iecēla. Ilze Viņķele pievelk mūsu tautai nelaimes. Pašlaik mūsu valstī plosās SARS-CoV-2 (COVID-19) sērga. Taču I.Viņķeles kundzei tauta nerūp, tā vietā, lai rūpētos par savu tautu, viņa parāda tautai divus vidējos pirkstus palēcienā. Viņa nav pusaudze, viņa ir māte. Vai šāda sieviete drīkst audzināt bērnus? Pēc izglītības I. Viņķeles kundze ir sociālā darbiniece. Vai sociālā darbiniece, būdama augstā amatā, drīkst tā uzvesties? Kādus bērnus I.Viņķele spēj izaudzināt, ja tautai rāda vidējos pirkstus? Aizlūgsim Latvju Dievus, lai simtlatnieku apspiedēji saņem pelnīto sodu! Iedegsim pelēku sveci par godu Veļu Mātei. Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte tiesā mūsu valdību! Veļu Mātes sirpis ir ass. Augstākā labuma vārdā Veļu Māte nopļaus jebkuru alkatīgo dvēseli, kura apdraud Latvijas valsts un latvju tautas nākotni! Karmas rats ir iegriezts. Tautas apspiedēji un apzadzēji saņems karmisko mācību. Mirušie visu redz, Veļu Mātu visu zina. No Dieviem neko nevar noslēpt…
  Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
  (Vislatvijas Skaudības Dievība Skolnieciņš)
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #SimtlatniekuProgramma #simtlatnieki #nabadzība #SimtlatniekuDēls #SkaudībasDievs #Skolnieciņš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #karma
  P.S. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Lūgsim lai Augstākie spēki (Latvju Dievi) atalgo katru no mums pēc nopelniem. Lūgsim lai Latvju Dievi soda vainīgos mūsu tautas ciešanās…
  P.S.S. Simtlatniekos iesaistīto cilvēku ģimenes vel atceras “Simtlatnieku programmas” nelikumības!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *