Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukuma slimnīcā mediķu vakcinācija sāksies 11. janvārī

Saņēmām kāda lasītāja jautājumu: – Ir jau jums vairākas publikācijas par slimnīcu bijušas, bet īsti jau nevar saprast, vai tur visi saslimuši vai kā? Un ja saslimuši, nav dzirdēts, ka kāda kārtīga dezinfekcija būtu veikta. Tāpat nav dzirdēts par to, ka būtu uzsākta vietējo mediķu vakcinēšana. Kā tad tur īsti ir?

Liela daļa mediķu atgriezušies darbā

Tā kā gadumijā Tukuma slimnīcā nestrādāja ap 40 mediķu, kas bija vai nu saslimuši ar Covid-19 vai bija saslimušo kontaktpersonas, bija slēgtas arī vairākas slimnīcas nodaļas. 7. janvārī interesējāmies, kāda ir šī brīža situācija, un SIA «Tukuma slimnīca» valdes locekle Dzintra Rabkeviča stāstīja, ka nodaļas darbu ir atsākušas, jo liela daļa mediķu ir atgriezusies darbā, jo Covid-19 testi bijuši negatīvi: “Šobrīd mājās joprojām ir ap 20 saslimušo vai to kontaktpersonas, taču arī šie cilvēki drīzumā atsāks strādāt.” Vaicāta, cik daudz slimnīcas pacientu ir saslimis, iestādes vadītāja skaidroja: cik viņai zināms, šodien [7. janvārī] bijis viens cilvēks, kas gaida pārvešanu uz citu ārstniecības iestādi: “Šie pacienti līdz pārvešanai atrodas atsevišķās palātās, kur viņiem tiek nodrošināta stingra uzraudzība un dezinfekcija, taču parasti ilgi mūsu slimnīcā neuzturas – viņi tiek pārvesti uz tām slimnīcām, kas ārstē Covid-19 pacientus, lai Tukumā savukārt būtu vieta pacientiem ar citām saslimšanām, kurus atved pie mums.”

Pirmdien sāks mediķu vakcinēšanu

SIA «Tukuma slimnīca» galvenā māsa Inita Lazare pastāstīja, ka pirmdien, 11. janvārī, slimnīca saņems 60 vakcīnas devas – tieši tik daudz mediķu šobrīd vakcīnām ir pieteikušies: “Tās jau būs atlaidinātas, un mēs tās piecas dienas varēsim glabāt no 2 līdz 8°C temperatūrā. Vakcinēšana notiks trīs dienas – katru dienu plānots vakcinēt 20 cilvēkus pēc noteikta saraksta, ievērojot mediķu vēlmi saņemt vakcīnu darba dienas vai maiņas beigās, lai simptomi, ja tādi būtu, netraucētu strādāt un lai pēc vakcinēšanās mediķis varētu atpūsties. Gadījumā, ja kāds mediķis no savas devas atteiksies vai vakcinēšanas dienā būs saslimis, ziņosim Nacionālajam veselības dienestam, kas savukārt pāri palikušās devas piedāvās citu iestāžu mediķiem. Plānots, ka vakcīnas varēsim pieteikt reizi nedēļā.”

 

Vairāk lasāms piektdienas, 8. janvāra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *