Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tiek uzsāka senioru vakcinācija (70+). Aicina reģistrēties

Veselības ministrija aicina visus iedzīvotājus, kas ir vecumā virs 70 gadiem un kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, bet nav vēl pieteikušies savai vakcīnai vietnē www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, jau tagad sazināties ar savu ģimenes ārstu.

Ja ģimenes ārsts ir arī vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs (to ģimenes ārsts varēs pats pateikt sarunas laikā), tad ģimenes ārsts veiks reģistrēšanu vakcīnai, kā arī vakcinācijas process pēc ģimenes ārsta uzaicinājuma notiks tur pat – ģimenes ārsta praksē.

Ja pēc zvana ģimenes ārstam iedzīvotājs uzzina, ka viņa ģimenes ārsts nav vakcinācijas pakalpojuma sniedzējs, tad:

– daļa ģimenes ārstu veiks reģistrēšanu, bet nodos informāciju par pieteikumiem tālāk vakcinācijas procesa organizēšanai,

– pārējie ģimenes ārsti aicinās iedzīvotājus virs 70 gadiem zvanīt uz vakcinācijas reģistrācijas bezmaksas tālruni 8989 vai, ja iespējams, reģistrēties www.manavakcina.lv,

– abos iepriekš minētajos gadījumos dati tiks izmantoti tam, lai sazinātos ar iedzīvotāju un noteiktā brīdī uzaicinātu iedzīvotāju vakcinēties iespējami tuvu iedzīvotāja norādītajai teritorijai.

Ņemot vērā, ka šajā brīdī maksimāli svarīgi nodrošināt iedzīvotāju virs 70 gadiem vakcināciju, Veselības ministrija lūdz šajās un turpmākajās dienās bezmaksas tālruni 8989 izmantot tikai tiem iedzīvotājiem, kas ir vecumā virs 70 gadiem, lai iegūtu informāciju par viņu vakcinācijas vēlmi, jo tieši pa šo tālruni savai vakcīnai var pieteikties tie mērķa grupas iedzīvotāji, kuru ģimenes ārsti nav vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji.

Reģistrēšanu un pēc tam arī vakcināciju šobrīd nodrošinās kopumā 504 no visām 1266 ģimenes ārstu praksēm, jo tās ir reģistrētas kā vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Tie ģimenes ārsti, kas līdz šim nav bijuši vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, var pieteikties NVD, lai uzsāktu arī vakcinācijas pakalpojumu sniegšanu.

Līdz ar to šobrīd vakcinācijas procesa organizēšana paralēli sociālās aprūpes centru iedzīvotāju un darbinieku vakcinācijai pāriet nākamajā posmā, un pēc prioritāro grupu saraksta nākošos vakcinēs iedzīvotājus vecumā virs 70 gadiem, sākot ar gados vecākajiem. Latvijā kopumā vecumā virs 70 gadiem ir vairāk nekā 187 000 iedzīvotāju, līdz marta beigām plānots vakcinēt vairāk kā 57 000 iedzīvotājus vecuma grupā virs 70 gadiem, ņemot vērā esošo vakcīnu piegādes plānu.

 

Komentāri

  1. Kā tad. Vēl vakar Jaunpils ambulancē par to neko nezināja un pasūtīja vienu māju tālāk. Un tad šodien viņi ir gatavi? Smieklīgi

  2. Vispirms vajadzētu pateikt, kas tā ir par vakcīnu, cik ilgi tā iedarbojas, kā tā iedarbojas, ņemot vērā senioru ikdienas zāļu lietošanu utt. Jau tagad Zviedrija, Vācija, Dienvidāfrika atteikusies izmantot vienu no vakcīnām, ASV vēl mēnesi to testēs…

  3. Visdrīzāk vakcinēs ar AstraZeneca vakcīnu,kurai nav pētījumu attiecībā uz vecuma grupu 55+ !
    Palasiet paši internetā šīs vakcīnas anotāciju un labi padomājiet,vai vajag laist jūsu ķermenī nepārbaudītas vakcīnas par kurām neviens pat nezin ,cik ilgi tās darbojas! Pie tam, vīrusa mutācijas nāk klāt vai katru nedēļu,līdz ar to pēc pusgada šī vakcīna jau nebūs aktuāla,un jūs atkal skriesiet pierakstīties uz citu vakcīnu?

    1. Alternatīva būtu beigt šo cirku, kas saucas UZPŪSTA PANDĒMIJA, sekot Zviedrijas piemēram, un sākt mēģināt dzīvot +- normāli..Nu, cik tas šinī bedrē ir iespējams..

  4. Varētu kāds publicēt to ģimenes ārstu sarakstu Tukuma novadā, pie kuriem būs iespējams vakcinēties. Pašlaik ir norādījums- Zvanīt… Kā tas būs, ja visi interesenti zvanīt ārstiem- viņiem darīt nav ko ?! Izveidots vakcinācijas birojs, bet pašlaik neizklausās, ka tie ir pietiekami kontaktējušies ar ģimenes ārstiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *