Latvijā miris pirmais pacients ar COVID-19 saslimšanu

Veselības ministrija apstiprina, ka šodien, 3. aprīlī, Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta COVID-19 saslimšana.

 

Paciente bija 99 gadus veca sieviete, kura kopš 27. marta ārstējās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs”. Pirmās trīs dienas paciente ārstējās intensīvās terapijas palātā. Veselības stāvoklim stabilizējoties, paciente tika pārvesta turpināt ārstēšanos nodaļā. Pacientes nāves iemesls nebija Covid-19 infekcija, bet gan citas hroniskas saslimšanas.

Latvijā saslimšana ar COVID-19 līdz šim diagnosticēta kopumā 493 personām.

Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs un mediķi lūdz sabiedrību ievērot speciālistu rekomendācijas. Esi atbildīgs – seko ārstu un epidemiologu norādījumiem, ja esi saslimis ar COVID-19. Ievēro arī noteikto karantīnu, ja esi kontaktpersona, vai pašizolāciju, ja esi atgriezies no ārzemēm. Sabiedrībā ievēro fizisko distanci no citiem un regulāri mazgā vai dezificē rokas.

Ja jālūdz palīdzība mediķiem, esi atklāts un izstāsti arī par iespējamu kontaktu ar slimu personu, kā arī savu vai tuvinieku ceļojumu uz ārvalstīm. Mediķi palīdzību neatteiks, bet, zinot visu informāciju, būs sagatavojušies un varēs pasargāt sevi un citus apkārtējos.

Komentāri

  1. Tas ir žurnālista pirmais bauslis. ,,Ar skaļu virsrakstu piesaistīt aufitoriju,, A tās runas par iedzīvotāju informēšanu u.c. bla bla bla ir fufelis.

  2. Atliek atvērt slimību klasifikatoru, neskatoties iebakstīt jebkurā vietā un tā būs pareizā diagnoze 99gadīgam mirušajam.

  3. Sāk jau palikt kā facebook kreisās lapeles ar virsrakstu ēsmu!Neids pie jums nestrādā no cietuma kameras???Kas ar jums NTZ pēdējā laikā notiek???

  4. Neids bez tiem, kas uz tiem klikšķiem spieda nepastāvetu, bet kopumā pats neids neizglābs šeit no jūtamā analfabētisma, ka neprotat atšķir “no” vai “ar”, kā arī neredzat, ka tā ir oficiāla VM relīze.

  5. Vispār jau mira no kā cita nevis koronas. Bet kāda starpība. Panikas sēšanai visus mirušos pie koronas upuriem jāskaita.

  6. Jūs daudz 99gadus vecus pazīstat? Es – nevienu!! Nu, bija it kā tantiņai tas “kronis”, bija, un nekas cits nekaitēja??? Jūs galīgi aptrakuši? Kāds, varbūt, grib teikt, ka bez “kroņa” viņa vēl 99 nodzīvotu?? Ak, Dievs, kas par murgu!!! Ne no “kroņa” nomira, bet no vecuma, no ļoti lielās gadu nastas! Bet baumas ir palaistas un visi žurnālisti tās vairo! Smadzenes negribas ieslēgt???

  7. Jums prāts ir vai nav. Stulbeņu bars tās Tukuma ziņas. Aizklapēt jūs ciet un miers… Jums, ja nav ko rakstīt tad neraksta. Jau kuro reizi maldinošas ziņas, vai nepatiesas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *