Kā šajos apstākļos strādā Valsts Probācijas dienests

Saistībā ar Covid-19 izplatību un izsludināto ārkārtas situāciju valstī Valsts probācijas dienesta (VPD) Zemgales reģiona teritoriālās struktūrvienības Tukuma nodaļa turpina darbu Valsts probācijas dienesta funkciju izpildē. Šobrīd tiek īstenotas uzraudzības funkcijas, tiek organizēta piespiedu un sabiedrisko darbu izpilde, tiek veikti izlīgumi un sagatavoti izvērtēšanas ziņojumi.

Uzraudzības funkcijas īstenošanā darbinieki pieņem probācijas klientus klātienē, pirms sarunas klientam gan rakstiski jāapliecina, ka viņš nav bijis ārzemēs vai nav bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku. Dienestā ir pieejami aizsarglīdzekļi un darbs tiek organizēts, ievērojot piesardzības pasākumus un Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas. Saziņa ar klientiem notiek arī attālināti, pamatā pa tālruni.

Pamatojoties uz veicamajiem piesardzības pasākumiem, atsevišķas aktivitātes ir apturētas, piemēram, probācijas programmu īstenošana, jo būtiski mazināt ciešas kontaktēšanās iespējas.

Covid-19 izplatības un ierobežojumu laikā izaicinājums noteikti ir piespiedu darba izpilde. Piespiedu darbs ir populārākais sods Latvijā. Arī probācijas klientu īpatsvars, kas pie mums ir piespiedu darbā, ir gandrīz 50% no visiem klientiem. Covid-19 soda izpildi neatceļ. Sākumā atsevišķas pašvaldības, kuras nodrošina darba vietas piespiedu darbam, turpināja nodarbināt tos, kas jau bija sākuši soda izpildi, jaunus klientus nenodarbināja. Pamazām situācija mainās un pašvaldības spēj nodarbināt klientus, ievērojot piesardzības pasākumus.

Pārmaiņu pilnais laiks ir devis iespēju diezgan straujā tempā apgūt jaunas lietas. Šobrīd dienestā aktīvi tiek apgūts darbs ar jaunajiem tiešsaistes produktiem — ‘‘Microsoft Teams’’, kurā darbiniekiem notiek apmācības, tiek organizētas sanāksmes.

No aptuveni 400 dienesta darbiniekiem pagaidām neviens nav saslimis ar Covid-19. Trīs gan tika atzīti par inficēto kontaktpersonām, kas nozīmēja šo cilvēku pašizolāciju. SPKC epidemioloģiskajā izmeklēšanā secināja, ka viņi neinficējās, pildot darba pienākumus.

Valsts probācijas dienesta Zemgales reģiona teritoriālās struktūrvienības Tukuma nodaļa pateicas līdzšinējiem sadarbības partneriem un darba devējiem par veiksmīgo sadarbību un sniegto atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.