Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ja darbinieks nevar vakcinēties!? 

No 11. oktobra iedzīvotājus, kuriem medicīnisku iemeslu dēļ nevar veikt vakcināciju pret Covid-19 infekciju, ģimenes ārsti var nosūtīt uz ārstu konsiliju atbilstoša lēmuma saņemšanai. BET! Nosūtījums un arī konsilija lēmums tiks izsniegts vienīgi tad, ja pacientam ir anafilakse uz kādu no vakcīnas sastāvā esošām vielām vai anafilakse pēc 1. vakcīnas devas saņemšanas, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).  Jāpiebilst, ka Imunizācijas valsts padome jau 18. jūnijā ir sniegusi viedokli par personām, kuras nedrīkst vakcinēt pret Covid-19. Bez jau minētās anafilakses, kas līdz šim, vakcinējoties pret Covid-19, pasaulē ir konstatēta 1:800 000 gadījumu, ir arī vēl pāris iemeslu, kad vakcinēšanos īslaicīgi atliek. ”Ja [cilvēkam] ir apstiprināts Covid-19 vai kontaktpersonas statusā ir jāievēro karantīna, un persona nevar doties uz vakcinācijas iestādi. Pēc šī perioda beigām, persona var tikt vakcinēta.

Ja ir cita vidēji smaga vai smaga akūta infekcija, tad vakcināciju atliek līdz brīdim, kad ir normalizējusies ķermeņa temperatūra (38°C un zemāk). Parasti vakcinācija šādās situācijās jāatliek uz 7-10 dienām,” ziņo Imunizācijas valsts padome.

Ja nu tomēr ģimenes ārsts un pēc tam arī īpaši izveidotais ārstu konsilijs nolemj, ka konkrētais cilvēks vakcinēties nevar, viņš varēs šo konsīlija lēmumu uzrādīt laboratorijā, lai veiktu valsts apmaksātu laboratorisko testēšanu Covid-19 noteikšanai. Pēc testa veikšanas tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv būs pieejams digitālais sertifikāts par laboratoriskā testa rezultātu. Vienlaikus NVD atgādina, ka citos gadījumos iedzīvotājiem, kuriem nav Covid-19 simptomu vai aizdomu par saslimšanu, laboratoriskā testēšana ir maksas pakalpojums.

Konsiliji jeb attiecīgās jomas ārstu grupas izvērtējumi tiks organizēti trijās universitāšu slimnīcās – Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (bērniem). Iedzīvotāja pieteikšanu uz Covid-19 vakcinācijas konsiliju nodrošina ģimenes ārsts, sazinoties ar izvēlēto ārstniecības iestādi.

 

Komentāri

  1. Kad tad tie vakcinētie mirs???Jūs tie profesori tik daudz,katram savs datums!Varbūt sanākat kopā un vienojaties par vienu laiku???Citam pec gada,citam pec 4!

 1. Tas jau no sākta gala bija skaidrs, ka plakanzemji nevar vakcionēties.
  Runā, ka arī Tukumā esot aktīva plakanzemju konspiratīvā šūniņa.

  1. 2021 gada sākumā 2 devu vakcīnu efektivitāte medijos 100%. 2021. gada septembrī 20%, bet ir pieejams 100% efektīvs 3. boosteris. nākamgad pirmo divu pošu efektivitāte 0% un termiņš līdz 2022.g jūlijam, 3 pote 70% efektīva līdz 2022.g decembrim. 4 pote 100% efektīva ar termiņu līdz 2023.g jūnijam.

 2. Ja anafilakse var būt vienam no 800K, tad sanāk , ka Latvijā maksimāli varētu būt trīs tādi indivīdi.

  1. Kur tad tik augsta matemātika , tas tak nederēs indivīdiem “Labak gaterii bet dziivs, nekaa vakcinets un beikts”….:):):)

 3. Pieļauju, ka vakcinētajiem diezgan stulba sajūta – nemitīgi mainās “kompetento” organizāciju spriedelējumi par derīgām /nederīgām potēm, to daudzumu utt.. Nekas, laiks rādīs.

  1. Antivaxeriem laikam ir labāka sajūta, ja priekšgalā ir gobzems un strukturēts ūdens 😀

  2. Pilnīgi vienalga kas tur mainās tajās “augšās”.

   Un jā, laiks rādīs, bet tu tikmēr pasēdi mājās, jo aiziet tāpat nekur nevari.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *