Attēlam ir ilustratīva nozīme

Dievkalpojumos – maskās, laulību ceremonijā – bez

Tieslietu ministrija skaidro, kā būt ar maskām baznīcās, to skaitā, piemēram, laulājoties.

Reliģiskās darbības veikšanas vietas (baznīcas) ir uzskatāmas par publiskām vietām, līdz ar to, neatkarīgi no tā, vai apmeklējuma laikā notiek vai nenotiek dievkalpojums, visiem apmeklētājiem:
  • jālieto mutes un deguna aizsegs;
  • jāievēro distancēšanās gan sēžot, gan arī pārvietojoties pa telpu;
  • regulāri jādezinficē rokas.

Vienlaicīgi reliģiskās darbības veikšanas vietā (baznīcā) tiek nodrošināts, ka telpā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra, nodrošinot, ka vienam apmeklētājam ir paredzēti ne mazāk kā 3m2 no publiski pieejamās telpu platības.

 

Garīgajam un kalpojošajam personālam, noturot dievkalpojumu savu pienākumu ietvaros, mutes un deguna aizsegs nav obligāti jālieto, tādēļ, ka viņi ir pielīdzināmi darba kolektīvam, kas pilda savus darba pienākumus.

 

Savukārt laulību ceremonijas, bēres, kristības baznīcā ir uzskatāmas par privātajiem pasākumiem, uz kuriem attiecas visi Ministru kabineta paredzētie nosacījumi (t.sk. cilvēku skaita ierobežojumi un iespēja pasākumā atrasties bez mutes un deguna aizsega). Tāpat arī jebkāda darbība reliģiskās darbības veikšanas vietās, kuras nav publiski pieejamas, ir uzskatāmas par privātajiem pasākumiem.

 

Visās reliģiskajās organizācijās stingri jāievēro distancēšanās, mutes un deguna aizsegu lietošanas un citas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Komentāri

  1. Būsim atbildīgi gan par savu, gan par līdzcilvēku veselību kovid-19 pandēmijas laikā. Nedosimies uz baznīcām! Labāk paliksim mājās. Iedegsim zaļu svecīti, kūpināsim vīraku un lūgsim Latvju Dievus! Neaizmirsīsim regulāri vēdināt telpas. Dzīvosim pozitīvi. Un no visas sirds lūgsim Latvju Dievus, lai kovid-19 pandēmija ātrāk beigtos. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Sirsnīgi, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis) #LatvjuDievi #ZemesSpēks #DabasMāte #pagāni

  2. Absurds un covididiotisms.pvo jau pateica vienkārši covids noliekams uz viena sliekšņa ar gripu.bet no delfi tas raksts ātri pazuda

  3. varbūt,ka nevajag dedzināt sveces (jo tās izlietot skābekli,kas atrodas telpā + vēl cik nav dzirdēts,ka tā svecīte ir vainīga pie ugunsnelaimes),kā arī nevajag kūpināt vīraku – tad arī tās telpas nevajadzēs tik traki vēdināt!

  4. До тех пор,пока вы будете относится к коронавирусу как к отдельному заболеванию вас будут дрючить финансово и просвета не будет! Год-два-три,да сколько угодно!…

  5. Бляха,пишу одно.а печатает текст сам другой! Заебись!
    Вот так и живём-думаем одно,а выдают совсем другое!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *