Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aicina nemelot mediķiem

Ņemot vērā Covid-19 inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu valstī, Latvijas Slimnīcu biedrība aicina iedzīvotājus ievērot rekomendētos drošības ierobežojumus un būt atklātiem pret medicīnas personālu. Patlaban ir būtiski nepieļaut infekcijas izplatīšanos medicīnas iestādēs, jo tas var paralizēt medicīnas pakalpojumu pieejamību.

Infekcijas otrais vilnis uzsācis stabilu izplatības kursu arī Latvijā, tādēļ ir ļoti svarīgi izprast situācijas nopietnību. LSB vadītājs Jevgēņijs Kalējs vēršas pie iedzīvotājiem ar lūgumu būt atbildīgiem, kā arī ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus. Jāuzsver, ka ikviena iedzīvotāja iesaiste vīrusa izplatības ierobežošanā ir vitāli svarīga.

Medicīnas iestāžu apmeklēšanas gadījumā jāievēro strikta piesardzība. Slimnīcās, poliklīnikās, veselības centros un citās iestādēs jāierodas ar savu sejas aizsargmasku, jālieto pieejamos roku dezinfekcijas līdzekļus, jāietur 2 metru distanci starp citiem apmeklētājiem, kā arī jāsniedz ārstniecības personālam patiesu informāciju par savu veselības stāvokli vai ārzemju apmeklējumu. Vislielāko atbildību sagaidām no pacientiem un pacientu apmeklētajiem, jo slimnīcās noteiktajos apmeklējumu ierobežojumos līdz šim novēroti dažādi pārkāpumi.

“Nedrīkstam pieļaut slimnīcas personāla masveida inficēšanos vai izolāciju, jo tas apdraudētu medicīnas pakalpojumu pieejamību konkrēto reģionu vai pat valsts līmenī. Ja slimnīcas nespēs nodrošināt pilnvērtīgu nodaļu funkcionēšanu vai paralizēs pacientu dzīvībai svarīgu speciālistu darbu, mirstības rādītāji var pieaugt, bet tie būs saistīti ar jau pavisam citām slimībām,” pauž J. Kalējs.

“Patlaban Covid-19 saslimstības pieaugums nav izraisījis strauju stacionēšanās gadījumu pieaugumu, taču turpmāko notikumu attīstības virzieni ir neskaidri. Ja saslimšanas rādītāji turpinās pasliktināties, mēs iespēju robežās pēc iespējas ilgāk centīsimies izvairīties no plānveida veselības aprūpes pakalpojumu ierobežošanas.

Vēlamies nepieļaut jau tā esošo pacientu rindu pagarināšanos, kā arī novēlotus palīdzības sniegšanas gadījumus,” min J. Kalējs.

“Lūdzam būt saprotošiem un atbalstošiem arī pret medicīnas personālu, kuri patlaban darbojas paaugstinātas slodzes apstākļos. Mediķi ir pirmās ierindas darbinieki, kuriem jārūpējas ne tikai par savas drošības ievērošanu un daudzām blakus lietam, bet arī jādara viss iespējamais, lai pasargātu iedzīvotājus no iespējamajiem infekcijas avotiem. Turklāt šobrīd pacientu apmeklēšanas ierobežojumu dēļ medmāsām un sanitāriem jātiek galā arī ar tām lietām, kuras iepriekš varēja nodrošināt pacienta tuvinieki. Patlaban katrs pacients uztverams kā potenciāls vīrusa pārnēsātājs, tādēļ nemainīgu slodzi ikdienā rada arī pacientu testēšana,” uzsver J. Kalējs.

Jāatgādina, ka Nacionālā veselības dienesta izstrādātais slimnieku hospitalizācijas plāns paredz uzņemt Covid-19 pacientus tikai nepilnā trešdaļā no visām Latvijas pašvaldību ārstniecības iestādēm, pārējām iestādēm pēc plāna jāpilda vien universitāšu slimnīcu atbalsta funkcija, uzņemot pacientus, kuriem nav konstatēta saslimšana ar infekcijas slimību (ieskaitot Covid-19).

Komentāri

  1. Būsim piesardzīgi un ievērosim visus ierobežojumus! Pasargāsim sevi un sev tuvos. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sūta mums savu svētību. Domāsim pozitīvas domas, lai tās kalpo mums par vairogu un bruņām šajā grūtajā laikā. Katru nedēļu kvēpināsim kadiķīti, vērmeļu un kalmju lapiņas, lai no sava pagalma padzītu Kovidu (Covid-19) un visus citus mošķus. Būsim sirsnīgi un iejūtīgi cits pret citu. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Labu veselību vēlot, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *