Tukums

Tukumā protestē pret vakcināciju/FOTO/

Šodien, 14. augustā, pie Tukuma novada domes norisinās protesta akcija, kuras dalībnieki galvenokārt iebilst pret noteikumiem par covid-19 vakcināciju. Kā novērojām, pati akcija noris pavisam miermīlīgi – cilvēki ar plakātiem rokās distancēti stāv aiz norobežojošās lentas pie domes ēkas. Tomēr apkārt bija izveidojies paliels vērotāju pūlis – vismaz pārsimts cilvēku, kas nekādu savstarpējo distanci neievēro. Citi filmēja notiekošu, citi – savstarpēji apspriedās vai applaudēja, ja kāds auto pabrauca garām signalizējot. Akcija oficiāli noslēgusies pulksten 13.00.

Aktuālās izstādes Tukumā

Vēl šonedēļ iespējams apmeklēt divas mākslas darbu izstādes ar atšķirīgu rokrakstu, krāsu un formas izvēli. Līdz 15.augustam Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā) skatāma gleznotājas Anitas Melderes izstāde “Paldies, Skolotāj!”  – siltuma, gaišuma un pateicības piepildīta izstāde, kurā ir dažādu periodu un žanru darbi līdzās viņas skolotāju – Jāņa Oša, Edgara Iltnera, Eduarda Kalniņa un Jāņa Pauļuka gleznām. Viņu daiļradi vieno līdzīgi līniju, krāsu attiecību un noskaņu meklējumi un risinājumi. Savukārt līdz 12.augustam Mākslas galerijā “Durvis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā) skatāma jaunā gleznotāja Jāņa Šneidera (1995) gleznu izstāde “-↑-”, kurās dominē melnbalta krāsu gamma.

Būvnieks atsakās no iespējas pārbūvēt Kurzemes ielu 

Lai arī Iepirkumu uzraudzības birojs ar savu lēmumu jau 10. jūnijā bija atļāvis Tukuma novada domei slēgt līgumu ar Kurzemes ielas pārbūves III kārtas konkursa uzvarētāju a/s «A.C.B.», līdz šim līgums par ielas pārbūvi nav noslēgts. Kā vēl pagājušajā nedēļā skaidroja tā brīža pašvaldības vadītājs Normunds Rečs, konkursā iesniegtie piedāvājumi ir derīgi četrus mēnešus, un konkrētajā iepirkumā šis termiņš ir par vairākiem mēnešiem pārsniegts. Līdz ar to uzņēmējs no sava piedāvājuma var arī atteikties…