Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Telpu orientēšanās kļūst daudzveidīga /FOTO/

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 12. aprīlis 12:54

Jau vairākus gadus Latvijā notiek daudz, dažāda līmeņa orientēšanās sacensības iekštelpās. Šis interesants un aizraujošs orientēšanās sporta paveids, kā ieraudzīt šķietami pazīstamas telpas no citas puses. Šādam pasākumam ir piemērotas dažādas daudzstāvu celtnes ar daudzveidīgu iekštelpu izbūvi. Līdz šim telpu orientēšanās sacensības norisinānājās tikai Orientēšanās skrējiena disciplīnā.

Arī mēs, biedrības «Līdzvērtība» biedri un bērni, kā arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, piesaistot Tukuma maznodrošinātās ģimenes, kopā 19 cilvēki, skaistā, saulainā marta dienā piedalījāmies Taku Orientēšanās jeb saīsināti Taku-O sacensībās.

Taku Orientēšanās jeb saīsināti Taku-O ir īpaša ar to, ka orientēšanās sacensības ir pieejamas cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām. Vismazkustīgākajam invalīdam ir iespējas kopā ar visveselāko sportistu ne tikai vien līdzvērtīgi sacensties, bet arī pat viņu uzvarēt, jo šeit spēks un ātrums nav izšķirošais rādītājs. Augstu rezultātu sasniegšanai noteicošais ir prasme lasīt karti, uzmanība un attapība. Tā kā Taku-O sacensībās dalībnieki neklasificējās pēc dzimuma, līdz ar to sievietēm ir kolosālas iespējas vīriešiem pierādīt to, ka viņas nav nekāds vājais dzimums, bet gan pat pārākas pār viņiem, jo ne vienās vien Taku-O sacensībās uz goda pjedestāla visaugstākā pakāpiena bijušas sievietes.

Pateicoties Jūrmalas pilsētas domes finansiālajam atbalstam un NRC «Vaivari» sapratnei par orientēšanās sporta lielo nozīmi sabiedrībā un sniegtajai praktiskajai palīdzībai, 5. martā NRC «Vaivari» iekštelpās, pirmajos trijos stāvos norisinājās sacensības orientēšanās divcīņā:

Taku-O TempO distance + Fotoorientēšanās. Līdz šim nekur pasaulē sacensības ar šādu programmu vēl  nav notikušas.

Par TempO distanci

Šīs uzdevumu stacijas tika iekārtotas pie lieliem, labi caurskatāmiem logiem. Tur dalībniekam tiesnesis izsniedza, blociņa veidā sastiprinātus, vairākus karšu fragmentus un iedarbināja hronometru. Dalībnieka uzdevums ir noteikt, kurš no pagalmā redzamajiem kontrolpunktu karodziņiem atbilst kartē iedrukātā KP aplīša centram un dotajai leģendai.

Par Foto-O uzdevumiem

Iekštelpu kartes otrajā pusē bija iedrukātas vairākas fotogrāfijas ar dažādu objektu fragmentiem, kurus dalībniekam vajadzēja sameklēt iekštelpās un atbildēt uz jautājumiem.

Sacensību rezultāti mūs pārsteidza un iepriecināja mūsu dalībnieku sirsniņas, jo lielākā daļa dalībnieku šādās sacensībās piedalījās pirmo reizi. Gan komandu, gan individuālajos disciplīnās rezultātu vērtējumi bija augsti. Dalībnieki bija ļoti gandarīti un mājās pārbraucām ar vairākiem kausiem, medaļām, diplomiem un piemiņas balvās.

Mūsu rezultāti:

Paralimpiskā grupa (divcīņa):

Elite

 1. Margita Kanopka
 2. Artis Kalnciems

Iesācēji

 1. Inita Ozoliņa
 2. Baiba Riekstiņa
 3. Nora Miklašēviča

Jaunieši

 1. Gints Šermuksītis
 2. Marta Indrāne

TempO distance:

 1. Mārtiņš Anmanis
 2. Annika Kristena Ozoliņa
 3. Monta Šteina

Komandas distance:

 1. Tukums (M. Kanopka, A. Kalnciems)
 2. «Līdzvērtība 1» (I. Ozoliņa, N. Miklašēviča, G. Šermuksītis)
 3. «Līdzvērtība 2» (B. Riekstiņa, B. Šuha, A. Miklašēvičs)

Liels paldies jāsaka arī sacensību organizatoriem par jauko pasākumu!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. rolands teica:

  malaci ta tik turpinat

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool