Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Plāno izveidot pastaigu taku

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 7. maijs 11:49

30. aprīlī Tukuma novada domes izpilddirektore Dace Lebeda, kas kopā ar īpašuma nodaļas vadītāju Viesturu Bērzāju, arhitekti Aivitu Miltu, kultūras, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Daci Liepiņu-Zusāni, uzņēmēju Mārtiņu Limanski un deputāti Gunu Rozi devās pārgājienā, lai izpētītu pilsētas Rietumu nogāzi pie dzelzceļa, kur šobrīd nejaušu gājēju iemītās takas vietā varētu tapt īsta pastaigu taka ar dažādiem apskates objektiem.

Ar mērķi veidot pastaigu taku

Pārgājiens sākās pie rožu dobēm netālu no Tukums I stacijas, un pa iebraukto ceļu pārgājiena dalībnieki devās, it kā atpakaļ uz centru, tikai gar dzelzceļa malu. V. Bērzājs stāstīja, ka savulaik augstskolas beigšanas darbā aprakstījis iespējamā ceļa ierīkošanu šajā vietā, taču realitātē tādu visiem izmantojamu ceļu dzelzceļa nodalījuma joslā diez vai būtu iespējams ierīkot, tomēr pastaigu takas sākums te varētu būt gana labs. Šī taka varētu vedināt uz Tukuma centru tos, kas jau apskatījuši Mālkalnu un Ziedoņa ķiršu dārzu.

Pirmais apskates objekts šajā vietā, protams, ir senā Zēberga spirta un iesala rūpnīca, kas liek pacelt acis augšup, apbrīnojot tās 7000 m² majestātiskumu un varenību. Tomēr, nolaižot skatu lejup, pļaviņā aiz dzelzceļnieku mājiņas, tika pamanīta zālē ieaugušas atkritumu kaudzes. Turpat mētājās plastmasas maisiņš, kurā pēc D. Liepiņas-Zusānes ierosinājuma savācām to, kas trāpījās ceļā. Diemžēl riepas un daudz ko citu bija spiesti atstāt…

Akas un bedres jāaiztaisa

Pašas rūpnīcas pakājē tika izlemts rāpties pa nogāzi uz augšu, lai tiktu tai tuvāk. Pa ceļam tika pamanīta taisnstūra aka, pilnu ar ūdeni, kas nebija noslēgta ar vāku, un līdz ar to bīstama kā cilvēkiem, tā dzīvniekiem. D. Lebeda solīja pieteikt, lai akai uzliek vāku. Augstāk M. Limanskis atrada vēl lielāku būvi, tikai bez ūdens, kas varētu būt daļa no vecas kanalizācijas sistēmas. Visa ceļa garumā šādas akas vai pat grūti pamanāmi caurumi tika uzieti ne reizi vien. Iespējams, šajās vietās bijuši kabeļi vai citas komunikācijas, kas laika gaitā izsaimniekotas.

 

Vairāk lasiet, 3. maija, laikrastā —> ŠEIT Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Tille teica:

  Lieliska ideja.

 2. Inta teica:

  Beidzot kaut ko prātīgu darīs!

 3. nu teica:

  joprojām nav kur likt naudu

 4. ss teica:

  Biku tautai,pārejais sev..

 5. Tukum teica:

  M.Limanskis kādā sakarā piedalījās – sanāk, ka būvnieks jau zināms?????

 6. Mārtiņš Limanskis teica:

  Pārsimt kvadrātmetrus ap Avotu ielas dižozolu par saviem līdzekļiem kopju (pļaujot latvāņus) jau vairākus gadus, tāpat kā vairākus gadus mēģinu atrast dzirdīgas ausis šīs (pastaigu takas) idejas realizēšanai, esmu gatavs arī piedalīties projekta realizācijā- vislabāk man patiktu ja mēs (tukumnieki) to paveiktu talku veidā saviem spēkiem…
  P.s. TUKUM nespried par visiem pēc sevis…;) Jauku vakaru!!!

 7. laucinieks teica:

  Ceru ka pasākumam bija arī noslēgums kaut kur zem ziedošām ievām.

 8. vērojums teica:

  Gar un ap to gājēju pāreju darbaļaudis ir iekārtojuši lieliskas atpūtas vietas, kur veldzēt savas daudzcietušās dvēseles. Kāpēc darbaļaudīm jāatņem viņu atpūtas vietas. Un galu galā tas ir darbaļaužu kultūras mantojums.

 9. XXL teica:

  Tas būtu lieliski- daudzi cilvēki Tukumā staigā, nūjo, skrien, vienkārši pastaigājas ar bērniem. Pilsēta tikai iegūtu vēl kādu sakārtotu vietiņu, ja šāda taka tiktu izveidota.

 10. nu teica:

  tā ap 500000 štukām būs izmaksas kā piemineklim lielā ielā ddddddd

 11. tukum teica:

  Mārtiņ tu tikai n….s ja! Tu un visi citi labi zini, ka nekādas talkveidīgas pastaigtakas izbūves nebūs un nevar būt uz pašvaldības īpašuma! Gan jau ir kāds zemūdens akmens tam visam apakšā

  • Mārtiņš Limanskis teica:

   Ja grib tad var mierīgi talkot uz pašvaldības zemes, pats personīgi to daru jau vairākus gadus (ne tikai lielās talkas ietvaros)!!! Ja ir vēlme uzzināt kaut ko tuvāk, vai nākt talkā, tad gan jau manus kontaktus sagooglēt nebūs problēmas….

 12. Tukum teica:

  Vēlies teikt, ka pastaigu taku ar dažādiem apskates objektiem var izveidot bez finansējuma, ja tā tad cepuri nost, ja nē tad kārtējais otkatnieks!!!

 13. Mārtiņš Limanskis teica:

  Neesmu teicis ka to var izdarīt pilnībā bez finansējuma, saku ja mēs (tukumnieki, kas vēlas ko skaistu pilsētā) piedalītos ar savu darbošanos (ne tikai verbālu), tad tas noteikti pilsētai (kas esam mēs visi) izmaksātu lētāk un notiktu ātrāk…

 14. Vārds teica:

  Ļoti labi, pilnībā atbalstāms pasākums.
  Turpinājumā lūgums kaut ko tādu izveidojiet Melnezera apkātnē. Āža kalnā vajadzētu 30 m skatu torni, jūru varētu redzēt.

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool