Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra
Foto: Jānis Vītols

Kā no Durbes lai tiek uz dzelzceļa staciju? /papildināts ar video/

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 17. oktobris 18:40

Vai esat mēģinājuši no rīta tumsā aiziet no Durbes pa Rīgas ielu uz Tukuma dzelzceļa staciju? Iesaku to izdarīt – un ar kājām, lai redzētu, kā tas ir. Un to īpaši iesaku izdarīt Tukuma domes atbildīgajiem Jurim Šulcam un Ģirtam Ruģelim, un pēc tam gribētu ar viņiem aprunāties, kā viņiem veicās?

Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis skaidroja, ka situācija aplī nav vienkārša; to arī sarežģījis fakts, ka naktī no otrdienas uz trešdienu lijis stiprs lietus, tāpēc viss bijis ūdenī: “Kas attiecas uz tumsu, ar SIA «Telms», kas atbildīgs par ielas apgaismojuma nodrošināšanu un kam jāsalabo pārrautais kabelis, ir runāts un uzņēmējs solījis nodrošināt apgaismojumu ar pagaidu lampām. Taču apļa šķērsošanai noteiktu vietu atrast patlaban neesot iespējams. Tad, kad bijusi iespēja, tas arī izdarīts, bet šobrīd darbu fronte pārvietota tā, ka to nevar izdarīt bez papildu kapitālieguldījumiem. Turklāt tuvākajā laikā aplī uz laiku satiksme vispār tiks slēgta.” Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs arī atzina, ka situācija esot sarežģīta un vispirms to mēģinās uzlabot, nodrošinot gaismu, bet īpašu ietvi ierīkot būtu sarežģīti, jo attālums aplī esot liels un tas prasītu papildu ieguldījumus. Vienīgā iespēja ir nedaudz paciesties, jo drīzumā esošās ietves jāierīko ar šķembu segumu. Arī pats apļa pabeigšanas termiņš esot pavisam drīzs – 14. novembris.

Līdzīgās domās ir arī objekta būvuzraugs Edgars Beļavskis, tomēr viņš solīja runāt ar SIA «Strabag» darbu vadītāju, lai kaut ko mēģina lietas labā darīt. Būvuzraugs arī skaidroja, ka iedzīvotājiem esot jāpaciešas divas nedēļas un tad situācija uzlabošoties.

Te var tikai piebilst, ka gājēji pēc labākas gribas nevar aplim pārlidot pāri, tāpēc viņiem, protams, jāsamierinās ar jebkādu situāciju, jo kaut kā taču uz darbu un skolu jātiek. Atliek vien paļauties uz darbu veicēju un šī objekta finansētāju, tātad – domes, godaprātu un spēju saredzēt arī gājēju problēmas. Pagaidām ir vairāki redakcijā pārspriesti varianti: iet pa Pumpuru ielu līdz ar automašīnas straumi, pa sliedēm lēnām pretī vilcienam, kā šobrīd dara vairums skolēnu, ir jau arī ceļš cauri Jauntukumam vai arī mazliet tuvāks – pa Pļavas ielu.

Birkas: ,


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. UOsis teica:

  kā lai iet pa dzelzceļa ielu, kur nemaz trotuāra nav? visi iet pa ceļu

 2. rīgas iela teica:

  Vai tiešām nevar ieslēgt apgaismojumu laternu, stabā, kurš atrodas pie vejmara ieejas, vai tas tik neiespējami, jo tagad ir tāda tumsa, ka kaklu var nolauzt.Pie tādas darba organizācijas aplis nekad nebūs gatavs 14.novembrī.

 3. uģis teica:

  nu šulc!

  pamēģini arī tu pāris nedēļas paciesties – nebraukt uz darbu, neēst, palikt bez darba, nebraukt uz skolu. Nekas, ka šie darbi prasa papildieguldījumus – to vajadzēja paredzēt jau konkursa gaitā.

  Vai tad kājāmgājēji ir mazāk vērtīgi cilvēki kā autobraucēji?

  • ES teica:

   Starp citu, tie kājām gājēji, kuri dodas uz staciju, ir Tukuma iedzīvotāji, kuri brauc strādāt uz Rīgu un pelna Tukumam iedzīvotāju nodokli!!! Tādēļ tie var prasīt no domes adekvātas ērtības!

 4. L39 teica:

  nabadzunsh,netiek uz staciju!

 5. Tukusms teica:

  Tak kaut vai paletes salieciet pa kurām cilvēkiem iet.Domāju, ka tas lielus papildus ieguldījumus naprasīs.Kā arī lakternai no blakus esošā transformātora novelciet vadu un būs gaisma. Ārzemēs domāju ,ka darba veicēji un uzraugošās iestādes, jau sen būtu pa tiesām izvazātas, par šadu darbu organizēšanu, jo tur tiešām daudz nevajag ,lai kājām gājējs gūtu traumas, un par sašmulētajām drēbēm un apaviem vispār nerunāju.

 6. r teica:

  Čikstuļu ciemats atkal čikst…..

 7. durbe teica:

  Ko lai saka par nabaga bērniem. Ja pieaugušajiem rodas problēmas tikt pāri, tad ko lai saka par skolēniem…. Cilvēki paskataties kādi tur dubļi un kādas bernu drēbes- Netīras! Domaju, ka viņu vecāki ir ļoti laimīgi, kad bērnus ieraug. Tiešām vismaz paletes būtu salikuši, lai ir kur kāju spert.

 8. Ipite teica:

  Nevajag nemaz iet uz Durbi, pietiek pa Baložu ielu iet uz staciju, lai nobristos līdz ausīm un ejot uz vilcienu 7.20 stacijas trepēs arī gaisma nedeg…..

 9. Kristiāns teica:

  Nu tici man,es to izbaudīju. Un arī tumsā. Apavi bija vnk ideāli !!

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool