Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra
Tukuma Speciālās internātpamatskolas 2. klases skolēni dāvanas jau saņēmuši

Draudzīgi svētku sveicieni no Gotlandes

Twitter
FaceBook
print
2007. gada 20. decembris 10:36

18. decembrī Tukuma speciālās internātpamatskolas skolēni savās mājās uzņēma ciemiņus – Rūķus no Zviedrijas ar prāviem dāvanu maisiem. Lai arī Rūķu lomās bija iejutušies 9. klases skolēni un audzinātāja Alda Vircavniece, dāvaniņas patiešām sūtījuši zviedru draugi.

Skolotāja Sarmīte Balode pastāstīja, ka svētku veltes sarūpējuši Gotlandes komūnas iedzīvotāji, ar kuriem sadarbību veidojis Sociālās palīdzības koordinācijas centrs un Sarma Upesleja.
Speciālā internātpamatskola savulaik nodrošinājusi telpas datorzinību apguvei 13 sociālajiem darbiniekiem, kas mācību gada garumā papildinājuši zināšanas, lai pēc tam apmācītu cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Balvā par šo iesaistīšanos Gotlandes draugi sarūpējuši bērniem Ziemassvētku dāvanas, savukārt skolai – vairākus datorus. Lai arī tie ir lietoti, S. Balode uzskata, ka skolas audzēkņi tos varēs lieliski izmantot. Esot pat iecere izveidot atsevišķu darba vietu, kurā datoru varēs izmantot cilvēki ar īpašām vajadzībām, kam pašiem nav tādu iespēju. Šobrīd tas gan vēl esot tikai sapnis, taču, iespējams, nākamajā gadā to izdosies īstenot.
Direktores vietniece Silvija Rubļevska stāstīja, ka no Gotlandes saņemtas 33 pārtikas pakas skolēnu ģimenēm (tās izvēlējās sociālais pedagogs kopā ar klašu audzinātājiem), tekstilizstrādājumi un rotaļlietas: "Daudzās ģimenes, domājot par dāvanu saņēmējiem Tukumā, ielikušas gan savu darbu, gan sirds siltumu, gan mīlestību, lai kādu bērnu iepriecinātu svētkos. Tiesa, var gadīties, ka kāda dāvaniņa neatbildīs vecumam vai interesēm, bet ar bērniem vienojāmies, – ja nenoderēs pašam, var taču atdāvināt brālim vai māsai, draugam. Pats galvenais taču ir kādu šajā laikā iepriecināt. Jāpiebilst, ka daļa rotaļlietu un tekstiliju nonāks skolas internātā, kur daudzi bērni pavada no mācībām brīvo laiku."Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool