Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
Foto: Agita Puķīte

Barikāžu atceres ugunskurs Tukumā šogad – ar jaunsardzes jauniešiem /FOTO/

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 19. janvāris 16:50

Atceroties 1991. gada janvāra barikāžu laiku, kad aizstāvēt Latvijas neatkarību uz Rīgu devās desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju, 19. janvārī laukumā pie Tukuma pilsētas vēstures muzeja «Pils tornis» tika iedegts simbolisks ugunskurs, lai ikviens var sasildīties un nobaudīt karstu tēju.

Šoreiz atceres pasākums iecerēts citādāks – kopā ar jaunsardzes jauniešiem, kas savukārt darbojās ar sanākušajiem bērniem. Savus spēkus veiklībā, atjautībā un citos uzdevumos pārbaudīja Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas 4.a klases skolēni kopā ar skolotāju Rudīti Miklaševiču. Ar mērķi mazmazdēlam Kristeram parādīt, kā 1991. gadā pie ugunskuriem Rīgā sildījās barikāžu dalībnieki, uz sarīkojumu nākusi tukumniece Vaira Pūce, savukārt Māra Riņķe uz barikādēm braukusi no kādreizējās Tukuma keramikas: “Visus mūs organizēja Romāns Šturms; braucām naktī no 14. un 15. janvāri ar rūpkombināta autobusu – bija ļaudis no keramikas, no šūšanas un augļu ceha, kā arī no galdniecības, no mehāniskā ceha. Kopš tā laika man prātā doma, par ko iedomājos arī toreiz – ka ne jau uz teātri, koncertu vai ekskursijā braucam – mēs braucam pretī nezināmām šausmām, jo pēc notikumiem Viļņā bijām sabaidīti. Rīgā bijām laukumā pie «Latvijas Radio».”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. PSRS Komsorgs Sivēnfelds teica:

  Es kā sivēnfelds tač ar cepu desiņas un šņabi dzēru, kur es?

 2. Eiropas parlaments - Komunisti teica:

  Ždanoka, Rubiks, Vavads, Rozenfelds, Mamikins, Bārenis – Mēs bijām tie lielie barikāžu aizstāvji – kur mums ordenis, kur goda zīme? Vaivads( es pat nohitriju būt Kandavas GOda pilsion:) Mums vēl tagad CK Partbiļete kabatā…nu bezkauņas. Neuzaicināt Eiroparlamentāriešus KOMUNISTUS. FUI! Vēl Nato sekretutka atašeja te iederējās un visi. Lieta tāda – kvoruma nav… nu nav kārtības…Rozenfelds pat 2 partijas skolas beidz tā organizēja tā pieorganizējās ka no kabineta knapi Rubiks aizvilka līdz mājām;)

  • # teica:

   Pag vēl jau Voika, Zemribo, Vucāns , PUGO – tiem jābu`t pie ugunskura (daži miruši -žēl varoņa nāvē). BET Ždanok ir dzīv tā sēdēja pbarikādēs – tikai kurā pusē? Ha, hauniešiem pie kājas kur Pokemoni sēdēja;)

 3. boļševiks teica:

  Vienīgi bērnus vēl izdodas apmuļķot ar stāstiem par dižajām brīvības cīņām (lasi cionistu organizēts valsts apvērsums).

  • NBS teica:

   Neizdodas gan-šitie tāpat kā jaunsargi “dobrovoļno-prinudjiteļnom pojadke” tur sadzīti bija…šādos pasācienos skaidri redzama cilvēku attieksme pret jeņķu ielikteņu valdību un ar tās svētību aizsardzības ministrijas šizofrēniķu izstrādāto murgu-pilsoņu pienākumi iebrukuma gadījumā

 4. CK un Ļeņina KKB `baļķis teica:

  Arī padomju laikos visi it kā nesuši baļīķi ar ļ“ninu nu Niel;elies rozenfield, Vaivod, pudu un Rubiks nu bebiji tu barikādēs un nemuldi jaunaitnei šo murgu, tu labākajā gadījīm gadījum ā nesi jakubovicam šmigu un kārtoji Otro PSKP Partijas katniņi KKB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  NETICIIE `BERRNI ROZRNFELDAM un VAIVODAM ČEKAS AĢENRIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Arī Rubiks un Ždanoka teica:

  Rubiks ar Ždadanoku esost dzēruši pie ugunskura ar ROZENFELDU kā barikāžu dalībnieki, varrbūt ar Vaivadu Valdeķos barikādējies Daini????, :TICU ZEmĪtes ielas mājas pagalmā: TICU! No 200 000 LS Granta tev māja tika GRANTS

  • GOda pilsonis teica:

   Vaivads un Rozenfelds ir īstie čekas masu goda goda pilso“ni ar kriminālo pagātni! Jauinatne ciemiet čekas maisu varoņus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • čekas LPSR partijas skola teica:

   VAI Tu saglabāji vēl čekas partijas biļeti DAINI?

   • vaivads teica:

    Man vēl Valdeķos 3 Latvijas Mikroautobusi jaunas šmigai pārdodami. bes Es tā pat i Goda pilsonis KANDAVĀ, Tā pat kā Šķēle un LeMBERGS un SIVĒNFELDS un jūs vēl am puķes dosiet i iepūtiem am dibinā;) H a Ha Ha

 6. Akmens teica:

  Kandavā, Valteru 6 pie kopmītnēm ir barikāžu PSKP cīnītājiem Vaivodam, Rozenfeldam un Zeibotam, sliņķei dunurei akmens veltīts tu arī lieciet ziedus..mūsu PSRS Rubika atbalstītājiem, runu teiks biedrs KAMPARS un RUBIKS,ŽDANOKA!

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool