Zentenes pagasts ticis pie sava ģerboņa

Sagaidot Latvijas valsts 102. dzimšanas dienu, viens no labajiem darbiem, ar ko lepojas zentenieki, ir apstiprinātais Zentenes pagasta ģerbonis.

To, ka pagastam tāds vajadzīgs, turklāt heraldiski pareizi veidots un oficiāli apstiprināts, bija lēmusi biedrība «Zentenes izaugsmei», bet ideju atbalstīja arī pagasta konsultatīvā padome un Sēmes un Zentenes pagastu pārvalde.

Kā stāstīja biedrības valdes locekle Anita Zēne, jau šī gada 5. augustā biedrības un pagastu pārvaldes pārstāvji Zentenes ģerboņa skici aizstāvēja Heraldikas komisijā Rīgas pilī: “Ja neskaita dažus labojumus, mūsu iesniegto ideju – atainot ģerbonī pagasta dižkoku un lepnumu – Latvijas lielāko un resnāko ogu īvi, kas aug pie Zentenes muižas, apstiprināja. Ģerboni veidoja mākslinieks Edgars Sims, kas šajā jomā ir ļoti pieredzējis, ir akurāts un precīzs, turklāt mums arī izveidojās ļoti laba un veiksmīga sadarbība, izstrādājot dokumentus Heraldikas komisijai. Interesanti, ka tad, kad jau bija gatava skice ar četriem īves zariem, sapratām, ka tie ir mūsu pagasta ciemi – Rindzele, Jaunpļavas, Dzirciems un Zentene.”

Šī gada 22. septembrī Kultūras ministrija ģerboni reģistrēja. Ministrijas oficiālajā paziņojumā teikts, ka tajā attēloti “sudraba laukā zaļi šķērskrustā savienoti īves zari, kas apvienoti ar no tiem savienojumā krustā izaugošām sarkanām ogām”. Biedrība bija plānojusi pagasta iedzīvotājus ar ģerboni iepazīstināt valsts svētku sarīkojumā un teikt paldies visiem, ar kuru atbalstu tas tapis, taču noteikto aizliegumu dēļ, kā atzina A. Zēne, ģerboni atklās tad, kad to būs iespējams izdarīt bez ierobežojumiem.

Komentāri

  1. Priecājos. Sava identitāte ir vajadzīga, lai cilvēki izaugtu spēcīgi un pārliecināti par savām saknēm un katram būtu saprotams, kāda ir viņa loma šajā sabiedrībā. Tāpēc īpaši svarīga ģerboņa izveide ir tieši gaidāmās reformas priekšvakarā. Bet šis ir tikai viens solis, vēlu izdošanos turpmākos darbos!

  2. Muižas parka īve ir varena un ģerbonis arī ir izdevies. Jauki, ka atrasta sasaiste ar ciemiem. Piederības sajūta ir svarīga visiem. Lai izdodas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.