Visa zeme skanēt sāk tur, kur Pūres meitas dzied

Kur Abava, līkločus izmetusi, beidzot muguru iztaisnojusi, kur dārzi pavasara ziedu un rudens augļu smagumā līkst, tur, pirmdienas vakaros piestājot, var dzirdēt Pūres meitas dziedam. Viņu balsis savažojis un jau 15 gadu ciešā tvērienā tur Ferijs Millers.

Vēl mazliet un lielie dziedāšanas svētki būs sākušies – atkal dziesmās un tauru skaņās viļņosies gaiss un zeme rībēs dejotāju soļu ritmā. Skanēs Kurzeme un Zemgale, Vidzeme un Latgale – skanēs visa Latvija. Skanēs Rīgā, kur vienkopus pulcēsies pāri trim tūkstošiem māksliniecisko kolektīvu ar apmēram 90 tūkstošiem dalībnieku. Viņu vidū būs arī mūsējie – Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novadu pašdarbnieki.

Bet kamēr lielie svētki vēl top, iepazīsimies ar to dalībniekiem – mūsu koriem un to diriģentiem.

Kur Abava, līkločus izmetusi, beidzot muguru iztaisnojusi, kur dārzi pavasara ziedu un rudens augļu smagumā līkst, tur, pirmdienas vakaros piestājot, var dzirdēt Pūres meitas dziedam. Viņu balsis savažojis un jau 15 gadu ciešā tvērienā tur Ferijs Millers. Pa reizei palaiž vaļā, un tad visa Pūre skanēt skan.

Diriģents Ferijs Millers atceras, ka mūspuses koru virzienā jau agrāk lūkojies. “Tobrīd sajutu tādu kā koru iztrūkumu organismā,” viņš saka. Noskatījis tolaik bez mākslinieciskā vadītāja palikušos jaunpilniekus. Taču viņam atteikts – esot staigātājs. ”Ceru, ka tie cilvēki tagad ir mainījuši uzskatus. Cik esmu dzirdējis, tad arī ir,” Ferijs bilst. Pūres «Abavu» viņam piedāvājusi kora iepriekšējā diriģente Valda Tračuma, kas ar saviem darbiem vairs nav tikusi galā.

Ferija dzimtā pilsēta ir Ventspils. Bērnībā interesi par mūzikas mācīšanos viņš neatceras sevī manījis. Diemžēl vai par laimi Rīgas Radio un TV simfoniskajā orķestrī spēlējusi kāda radiniece.

Vairāk lasiet laikraksta 17. maija numurā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *