foto:sargs.lv

Virs Tukuma trokšņojušas militārās patruļlidmašīnas

Daudzi acu vai vairāk gan ausu liecinieki ziņo, ka šodien ap 17.00 Dienvidrietumos no Tukuma nograndis nezināmas izcelsmes sprādziens. Jaunpilnieki un Vecmoku iedzīvotāji ziņo, ka strinkšķējušas un “gandrīz izbirušas “ logu rūtis.

Virs Tukuma  bija dzirdams pāri lidojošu lidmašīnu troksnis. Lidmašīnas neesot izdevies ieraudzīt, bet parādījušās divas dūmu grīstes. Neoficiāli avoti vēstī, ka trokšņa avots bijušas virsskaņas lidmašīnas, kas, pārkāpjot skaņas slieksni, rada sprādzienam līdzīgu troksni. Kā mums pēc sazināšanās ar dispečerdienestu ziņoja Latvijas gaisa satiksmes preses sekretārs Arnis Lapiņš , tā ir taisnība – ap to laiku pāri Latvijai, pacēlušās no Šauļu lidlauka, lidojušas militārās patruļlidmašīnas. Tās lidojot tik augstu, ka nav redzamas ar neapbruņotu aci. Par to, kāpēc bijus tāds sprādzienam līdzīgs troksnis, tas gan esot jājautā Latvijas bruņoto spēku pārstāvjiem.

Komentāri

  1. Kad iebruka Krimā tad ar tāda pati figna bija dzirdama Kandavā diezkas nav toč domāju mūs sākuši bombardēt.

  2. Man pēc tās stulbais bumbas vai kaut kā cita, 5 gadu vecs bērns, uz toleti aiziet viens pats nevar baidās. Bet pirmās dienās vispār bērni gulēt normāli nevarēja, pie katra trokšņa baidījās. Jo mums gandrīz logi izbira. Un paši bijam sabijušies, un domas bija ka nevar būt ka mums sākās ka Ukrainā, bail ir par bērniem, nedod Dievs to visu pārdzīvot.
   Kā saka smiekliem ir arī savas robežas.

 1. Zinot, kas notiek Ukraina, būtu tikai normàli, ka cilvēkus informētu pirms trokšñošanas

   1. >>> besies tik tālāk

    Atsūtīsi, kur tiku brīdināts, ka 22.04.2022. ap 17:50 dzirdēšu sprādzienam līdzīgu troksni, caur ķermeni izies vibrācijas, gandrīz izbirs mājai logi un visa māja nodrebēs? Precizē, kur varēju iepazīties ar šādu informāciju, ko? a?

    1. neesi tāda princese!Informācija par mācībām un militāro kustību bija jau labu laiku atpakaļ!Tas,ka tevi nepaņēma klēpī un nepateica tieši kur un cikos kkas nograbēs ir bēdīgi,bet publiski pinkšķēt-nu baigais vīrietis tu esi!!!

     1. >>>Kartona sieviete

      Publisko to informāciju, kur tieku brīdināts, ka militāro mācību laikā, virs manas mājas, patruļlidmašīna izdomas pārvarēt skaņas barjeru vai beidz muldēt. Militārās mācības ir bijušas gadiem ilgi, šāds notikums bija pirmo reizi.

       1. >>>:D

        “Kartons,tu esi tāds ņuņņa!!!” – tā notiek, kad nespēj argumentēti atbildēt, bet laipni lūdzu, pastāsti vēl kaut ko, izskatās, ka daudz zini…

        1. Ko jūs te ņemās?!?Kartons ir Kašerveidīgais,kas samīzās no trokšņa un tagad grib visiem iesist ar savu somiņu!

         1. >>>…

          “Ko jūs te ņemās?!?Kartons ir Kašerveidīgais,kas samīzās no trokšņa un tagad grib visiem iesist ar savu somiņu!”

          Precizēsi, kur ieguvi šādu informāciju, vai tomēr, šāda informācija nav Tavā rīcībā un izplati aplamus pieņēmumus? Kā tur ir tiem faktiem, ko, vai esi kārtējais indivīds, kam fakti nav svarīgi, svarīgāk ir paša galvā safantazētais?

  1. Tieši tā! Kas tie par necilvēkiem?Viņiem tā ir ikdiena.Par neēsošu un uzpūstu vīrusu 3 gadus dien denā skandināja,bet te nevarēja tautu pabrīdināt?

 2. Bikstos troksnis bija pamatīgs ,Diez ko omulīgi jau nebija ,izskrēju laukā no mājas skatītis ,troksnis ir ,bet cita nekā nav …

 3. Irlavā bija 2 sprādzienveida trokšņi- vibrācija izgāja cauri visam ķermenim.

 4. Es dzīvoju tukumā spēlēju datoru un dzirdēju tikai mazu būkšķi. Nebija tik traki.

 5. Mums mājai aiz Sēmes logi gandrīz izbira,māja pamatīgi notrīcēja.Bija 2 sprādzienveida trokšņi.Par tādiem lidojumiem tā kā vajadzētu brīdināt.Es ļoti nobijies un arī bērni,zinot kas notiek Ukrainā,dēls jautāja vai pie mums arī sprāgst bumbas.Tas nav normāli.Un gribētu zināt,kas būtu mājai jaunus logus licis,ja būtu izbiruši

  1. Vajadzēja jums PSRS laikos padzīvot pāris kilometrus no kodolrakesu bāzes. Šodien nekas jūs vairs nebiedētu. Tādi ņaudetaji kā nelabi metās. Lasāt visādu hujņu pa internetu bet to kā tika gandrīz mēnesi atpakaļ publicēts par militārām mācībām nepamanījāt. Pat ārzemnieki bija izlasījuši un zināja. Tagat pērkona negaisa laikā arī sākat ņaudetcun vaimanat. Kas gaida karu tas to arī sagaidīs…. Pārējie dzīvo savu dzīvi un neraud. Nav laika pinkšket internetā ir svarīgākas lietas dzīvē ko darīt….

 6. Es biju vecmokas, tad diez kāda man redze kad es redzēju abas reaktīvās lidmašīnas
  Ne tik logi gandrīz izbira bet suņi, vecvecāki, vecāki un mani bērni tā sabijās, kad man likās kad arī pie mums tas viss sākās

 7. Cik Jūs cilvēki esat tupi… ne jau pirmā reize,ne pēdējā. Vienam logo birst , otram vibrācija caur ķermeni. 😀

  1. Tik traki sprādzieni bija pirmo reizi. Nekad nebija bijis tā kā šovakar, kad logi nodrebēja un majās vannas istabas durvis atsitās.

   1. Padomju laikā netik vien, katru dienu Padomju lidmašīnas plauksķēja tā ka kūtī logi izbira, un nevienmēr tie bija tikkai dienā!

    1. Tā arī bija, bet to laiku cilvēki to jau aizmirsuši, mums tuvākais bija Tukuma lidlauks

   2. Troksnis bija iespaidīgs bet ne tik ļoti lai nāktu un te čīkstētu . A nu davaij …varbūt kādu protesta piketu uztaisīt?

  2. >>>Reinis

   Precīzu datumu studijā, kad iepriekš, Jaunpils pagasta apkaimē ir piedzīvots šāds troksnis? Vai turpināsi muldēt?

    1. >>>Reinis

     Ar manām vibrācijām viss ir labi, bet, acīmredzot, kādam, man nezināmu iemeslu dēļ, faktiskais situācijas apraksts, rada nepārvaramas problēmas, tādas problēmas, lai sāktu ‘uzbrukt’ cilvēkiem un izplatīt nepatiesu informāciju (“ne jau pirmā reize”). Nākamreiz, pieturies pie faktiem, ilgtermiņā, tas visiem nāks par labu 😉

  3. Interfronte ir un paliek interfronte. Interfronte vienmēr ir neapmierināta un ļauna.

  4. Vo Vo šodien visi tik nervozi un traumejami. Kad kautkas atrauj uzmanību no telefona ekrāna un pasaules tajā….

 8. Es biju kandavā. sabruka šķūnītis….šķūnītī bija mašīna. saprotiet,sāp… viss jumts kaput. rādžiņš kaput. sēdekļi netīri. duris vaļā nevar attaisīt,a durīs bija ielikta nauda.

 9. Bērnība pagāja dzīvojot netālu no kara lidlauka, ne ko tādu nebiju dzirdējusi. Zeme novibrēja, putni apklusa, dabā uz sekundi, divām apklusa pilnīgi viss. Tas tomēr nav normāli miera laikos, vai arī mēs jau esam ierauti kara notikumos? Es gan dzirdēju trīs sprādzienus. Vienu un pēc mirkļa divus, kas sekoja viens otram zibenīgi. Jā, debesīs ļoti augstu bija redzamas un dzirdamas divas lidmašīnas, kas aiz sevis atstāja sliedes. Kas zīmīgi, ļoti grīļīgas nevis taisnas kā parasti.

  1. Tu neesi viena no tām dīvainā paskata māksliniecēm,kas visu laiku ir appīpējusies???

 10. Ja tas ir kopējās drošības labad, tas supper,
  Nevar pieļaut nezināmu privātpersonu trennnilidojumus.

 11. nja,tukums interesanta pilseta.kads apcurajies,kads apd….ies,citam durvis izkritushas.humora izjuta netrukst.ar skanu dzirdeju un redzeju divas svitras blakus.skaidrs jau uzreiz ka militaras.vnk te tadas reti kad lido,tapec tads izbrins.nizin jau uz kurieni vinas steidzas..

 12. Latvija notiek macibas te paris gadus atpakal kad pie saldus notika macibas ar bija tadi trokšņi ka maja notriceja un zeme bet tad bridinaja tv ka saldus puse bus macibas .tagat ari lidz kautkadam maijam notiks armijas macibas kurzeme taka var gadities vel tadi trokšņi .

 13. Latvija notiek macibas te paris gadus atpakal kad pie saldus notika macibas ar bija tadi trokšņi ka maja notriceja un zeme bet tad bridinaja tv ka saldus puse bus macibas .tagat ari lidz kautkadam maijam notiks armijas macibas kurzeme taka var gadities vel tadi trokšņi .

 14. Nez kā citi dzirdēja. Dzīvoju Kandava, un neko paršausmigu nedzirdēju. Kad ta tas bija?

 15. Piedodiet ļaudis vakar zirņus ar kefīru paēdu, drusku nopurkšķēja vairs tā nedarīšu.

 16. Sātu veikalā visas pudeless nodrebēja.Pircējs saķera galvu,domāja kad tulīt bruks griesti. Bija tiešām traki. Berni mājās ar bija ļoti nobijušies.

  1. Velti satraucies, tavas stiprā apinīša pudeles ir no plastmasas, tās ir trieciendrošas.

 17. Stulbi cilvēki,šeit humors tiešām vietā,es biju Jaunsātu pagastā un neko nedzirdēju,tā kā humoru paturiet pie sevis

  1. Pats esi stulbs sātos troksnis tik tiešām bija iespaidīgs ka visi logi nodrebeja .

 18. Nu, gan satraukums! Kad pamodīsies no kirzas zābaka spēriena purnā, tad būs satraukums.

  1. Slikti,ka nebridināja!! Dobeles novada Īlē,Bēnē,Lielaucē bija pamatīgs troksnis,logiski,ka cilvēki nobijās!!!!Ap 18.00.

  1. Neviens tavus ķeburus nelasa. Putlers jau sen kadā alā ielidis,kā suns slēpjās. Un tev būs tieši tāpat,jau sāc iet lidz Zilupei

 19. Kāpēc cilvēki ir palikuši tādi neiecietīgi un rupji? Tātad, ja kāds redz vai dzird kaut ko neikdienišķu un biedējošu, tad jātur mute ciet, lai tik kaimiņš nezinātu? Es, piemēram, dzīvoklī nedzirdēju neko. Protams, pie TV visu dienu nesēžu un neklausos visas negatīvās ziņas. Lasīju, ka būšot mācības, bet ne mūsu pusē. Un, nedod Dievs, ja patiešām kaut kas pa īstam sākas? Vai tad tie pārgudrie rējēji arī locīs savas mēles rupjībās?

 20. Slikti,ka nebridināja!! Dobeles novada Īlē,Bēnē,Lielaucē bija pamatīgs troksnis,logiski,ka cilvēki nobijās!!!!Ap 18.00.

 21. Visi dienesti(VUGD,NMP un policija arī bija sacelti kājas)..Inf.par iespējamiem blīkšķem vajadzēja…

 22. Kad paši gaisā rauj bezjēdzīgos salūtus, no kuriem visa dzīvā radība ir bailēs, tad tas nav nekas.
  Tāpēc tagad celt paniku par mūsu pašu lidmašīnām var tikai galīgi aprobežotie un putinistu provokatori.
  Ne jau par velti NATO ir kā dadzis acī Puzes purva ņirdzīgajam vieplim ar rozā žaketi.

  1. >>>Paldies mūsu Sargiem!

   Jums ar veselo saprātu viss labi? Tas, ka raksturo faktiskos notikumus, ir kas nevēlams?
   Kā tur ar tiem brīdinājumiem, vai lidmašīnām, militāro mācību laikā, ir atļauts, neierobežoti, lidināties virsskaņas ātrumā, virs apdzīvotām teritorijām, radot sprādzienam līdzīgus trokšņus? Runājot par salūtutiem, salūts nobāl uz tā trokšņa fona, ko rada lidmašīna, kas pārvar skaņas ātruma barjeru.

 23. Tā tava barjeru pārvarošà skaņa iespējams drīz būs tavas brīvības skaņa tu skuķu puika!!!Tu esi kaut kāds krievu trollis kārtējais,kas ir pret NATO mācībām????

  1. >>>…

   Dzērumu vēl varētu izgulēt, bet ar stulbumu, tā nenotiek, atliek vien novēlēt atrast kripatiņu veselā saprāta.

 24. Rezumē

  Patruļlidmašīnas, bez iepriekšēja brīdinājuma, 22.04.2022. ap 17:50, virs apdzīvotas vietas, pārvarēja skaņas ātruma barjeru, radot skaņas triecienvilni, Jaunpils apkaimē, tāds tika piedzīvots pirmo reizi – fakts.
  Šeit esmu aprakstījis faktiskos notikumus un dažiem idivīdiem, tas ir nepieņemami, par motivāciju, kādēļ tā, nemācēšu komentēt, lai paši izstāsta.

  1. Nu,uzzināji kas tas bija par troksni un kāpēc.Tagad būsi apmierināts?Vai mēģināsi no valsts piedzīt kompensāciju,ka netiki brīdināts un pietrieci apenes?!

   1. >>>:D

    Izskaidrosi savu motivāciju? Esmu ko neatļautu vai nepatiesu uzrakstījis? Vai problēma aplamajos pieņēmumos, ko sadzejo sev galvā…

    1. Kāpēc tu vispār sāki publiski tēlot aizvainoto,ka netiki individuāli brīdināts par vietu un laiku kur būs troksnis???

     1. >>>:D

      Man jātbild par aplamajiem pieņēmumiem, ko sadomāji savā galvā un uzskati par realitātei atbilstošiem? Pārlasi vēlreiz manis rakstīto, visu, ko šeit sadrukāju, tā kārtīgi, ja nepieciešams kādas 100 vai vairāk reizes, varbūt līdz apziņai aizkļūs kāda informācijas kripata un apzināsies, ka ir arī cilvēki, kas precizē informāciju un atbild tādiem, kas publiski izplata melus vei ne pa ķesi uzbrūk citiem.

      Vēlreiz
      1. Brīdinājumi NEBIJA
      2. Jaunpils apkaimē šāds skaņas triecienvilnis bija PIRMO REIZI
      To arī šeit precizēju un atbildēju tādiem, kas cenšas apgalvot pretējo.

       1. >>>…

        interesanta vārdu izvēle – “upuris” Nē, vari jau neatbildēt, bet interesē, kā tur, starp tām divām smadzeņu grumbām, kas cenšas neapadoties nogludināšanai, veidojas impulsi, pieņemot, ka veidojas, vai tie ir spējīgi atbilstoši reaģēt uz apkārtējā vidē notiekošo? Kā jau augstāk minēju, vari neatbildēt, cenšos izprast tos idivīdus, kas savā galvā izviedotās fantāzijas, uztver par realitāti…

         1. >>>…

          Neizvēlētos tādu vārdu apzīmējumu, drīzāk paliek skumji, ka nespēj izkļūt no savām fantāzijām 🙁

 25. Vai labāk patiktu, ka NATO lidmašīnas šeit nebūtu? Tā jau ir bijis un bija taču brīdināti iedzivotāji, ka virs Latvijas teritorijas būs mācības.Nevienam taču privāti neziņo, pašiem jāapmeklē infotelpa.

  1. >>>Zane

   Izskaidrosiet, kuri ir tie komentāri, kas ļauj izdarīt šādus secinājumus, kuri komentāri norāda uz to, ka būtu labāk, ja NATO lidmašīnas nebūtu?
   Vēlreiz, aicinu pieturēties pie faktiem, jo infotelpā šāda informācija NEBIJA pieejama. Vai arī, uzskatāt, ka informācija – “no tāda līdz tādam datumam Latvijas teritorijā dīgs zāle”, lasītāju informē par pērkona negaisu?

 26. tizlas varnas atkal sapulcejusas 🙂 ta nu gan divi spradzieni 🙂 mus tacu sarga 11 nato karaviri 🙂

 27. Iedomājos kas būtu ja pie mums notiktu karš ar šādiem uzlidojumiem lasot šos komentārus.

  1. >>>Anonīms

   Vai pie mums notiek karš? Neesmu informēts, bet, ja pieejama savādāka informācija, tad esi tik laipns un padalies ar to. Ja jātbild uz jautājumu -“kas būtu, ja būtu?”, tad, visticamākais, cilvēki tiktu brīdināti par šādu iespējamību. Kas attiecas uz militārajām mācībām, tās ir notikušas vairākus gadus, šādu skaņas triecienvilni, Jaunpils apkaimē, piedzīvoja pirmo reizi, informatīvajā telpā nebija informācijas, kas ļautu ko šādu paredzēt.

   1. Maija beigās atkal būs militārās mācības visā Latvijas teritorijas gaisa telpā.Ja nu gadijumā kāds netiks privāti informēts no militārisitem,tad es te pačukstēšu,ka būs iespējami trokšņi arī Jaunpils apkaimē!Info ir pieejams un tiks arī izplatīts pirms mācībām.

    1. >>>Kaspars

     jo informācija – “no tāda līdz tādam datumam Latvijas teritorijā dīgs zāle”, lasītāju informē par pērkona negaisu…

     Mācības jau notiek, kādu informāciju izplatīs pirms mācībām? Vai Tukuma novadā dzīvojošajiem bija pieejama informācija, ka pāri galvām trauksies patruļlidmašīnas, kas pārvarēs skaņas ātruma barjeru?

     Būtu noderīgi, ja kads varētu publicēt informāciju, kādā augstumā atradās tās patruļlidmašīnas, kad pārlidoja Jaunpils teritoriju, varbūt jums pieejama šāda informācija?

     1. Tu ko,joko????Vai tad militārajās mācībās vīri zeķes sanāk adīt?Protams notiek manevri ar tehnikām un kādu nu kura tehnika troksni izdod ar tādu būs jāsamierinās.Lidojuma augstumus gan neviens neprecizēs un diezvai kādam izņemot tevi tas vispār interesē.Un lidmašīnas,kas radija troksni lidoja ļoti augstu,tāpēc nebija redzamas,bet tikai dzirdamas.precīzu augstumu metros nevarēšu nosaukt.

      1. >>>Kaspars

       Tad jau visus iepriekšējos gadus, militāro mācību laikā, vīri adīja zeķes, jo, atkārtošos, jau kuru?, 10x?, Jaunpils apkaimē, šāds skaņas triecienvilnis, bija PIRMO REIZI!!! Informatīvajā telpā nebija informācijas, ka šogad, vīri pārstās adīt zeķes…

       Redz, pastāv likumi, noteikumi, arī militārajiem lidaparātiem, tāpēc, augstumu ir svarīgi zināt, ja šāds skaņas triecienvilnis bija pie atļautā augstuma, tad, vēl jo interesantāk, kāpēc iepriekš nebija tādu belzienu?

       1. Ne jau vienmēr to barjeru pārsniedz un ne jau vienmēr mācībās izmanto lidmašīnas.Es domāju,ka ja tev tas viss ir tik svarīgi un jūties kaut kādā veidā aizskarts ar to nebrīdināto troksni,tad tev vienkārši ir jāpazvana uz kādu NBS telefona nummuru un tur tev visu izskaidros.NTZ komentāros atbildes nesameklēsi.

  1. >>>.

   Uz kuras varžacs trāpiju, ko, a? Kārtējais idivīds, kam faktisks notikumu atspoguļojums rada problēmas.

   1. Vienīgais, kuram ir problēmas esi tu. Esi padomājis ko īsti ar šo ņemšanos gribi panākt, ko un kam pierādīt? Laimīgs esi, ka citu problēmu dzīvē nav, vai tik ļoti nobijies, ka nevari atiet

    1. >>>?

     augstāk visu esmu uzrakstījis, vairākkārt, izlasi 😉 Vēl, tā ir kāda slimība, šie aplamie pieņēmumi, vai, vienkārši, cilvēki ir tādi, kas nespēj atbildēt faktiski, bet spēj izdarīt aplamus pieņēmumus un uzdot tos par realitāti?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *