Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vēja lietas izskatīšana pārcelta uz 15. martu

Šodien, 18. janvārī, Administratīvā apgabaltiesa bija noteikusi datumu tiesas sēdei, kurā tai rakstveida procesā būtu jāskata SIA «Pienava wind» sūdzība par Tukuma novada domes 2020. gada 25. marta lēmumu, ar kuru pašvaldība noraidīja uzņēmēja vēlmi Džūkstes pagasta Pienavā ierīkot vēja elektrostaciju parku. Tā kā Administratīvā rajona tiesa 2021. gada 27. jūlijā pašvaldībai bija uzdevusi atcelt prettiesiski pieņemto lēmumu, tā 2021. gada 19. augustā lēma par apelācijas sūdzības iesniegšanu Administratīvajā apgabaltiesā.

Lai arī 18. janvārī bija paredzēts lietu izskatīt, kā minēts tiesas skaidrojumā, lai lietu varētu objektīvi izskatīt, tiesai nepieciešama precizējoša informācija no Tukuma novada domes. Tiesa norāda, ka Tukuma novada dome apelācijas sūdzībā bija lūgusi lietā nozīmēt ekspertīzi, lai novērtētu paredzētas darbības ietekmi uz ainavu, tāpēc tiesa vēlas zināt, vai pašvaldība uztur šādu lūgumu. Ja uztur, tad kādi fakti tajā būtu precizējami un kādi jautājumi ekspertam uzdodami. Vēl tiesa norāda, ka papildus informācija tiks prasīta no ornitologa Kārļa Millera un arheologa Ritvara Rituma.

Nākamā tiesa sēde, kurā arī lietu izskatīs rakstveida procesā, notiks 15. martā.

 

Komentāri

  1. Nu ja. Tāds jau ir pašvaldības mērķis. Jo Pienava esot neglīta nekuriene un tās iedzīvotāji ir nesvarīgi. Tur var droši būvēt vēja parku, jo tas esot glītāks un elektrības rēķini tieši Pienavā saruks. Smieklīgi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *