Attēlam ir ilustratīva nozīme

VARAM tiešsaistes vebinārā informēs par atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās

Šo ceturtdien, 10. martā 16.00, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) un Klimata pārmaiņu departamenta direktora p.i. Raimonds Kašs, vebinārā iedzīvotājiem informēs par VARAM izstrādāto atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu iekārtu iegādei mājsaimniecībās.

VARAM izstrādātā atbalsta programma paredz atbalsta sniegšanu fosilā kurināmā (piemēram, dabasgāzes, dīzeļdegvielas, akmeņogļu) iekārtu nomaiņai pret jaunām atjaunojamos energoresursus izmantojošām iekārtām (biomasas granulu katli, siltumsūkņi, saules kolektori) vai pieslēgšanos centralizētai siltumapgādes sistēmai, kā arī elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem (saules paneļi, vēja ģeneratori) mājsaimniecības pašpatēriņa vajadzībām.

Konkursa mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana un energoefektivitātes uzlabošana mājsaimniecībās, atbalstot siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanas iekārtu iegādi uzstādīšanai dzīvojamās mājās, lai nodrošinātu siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanu un piegādi mājsaimniecības vajadzībām, vai mājsaimniecību pieslēgumu izveidošanu centralizētajai siltumapgādes sistēmai.

Atbalsts tiks sniegts iedzīvotājiem, kuriem ir īpašumtiesības uz dzīvojamo māju vai tās daļu t.i. viena dzīvokļa māju, dārza māju, individuālu dzīvojamo māju un vasarnīcu ar koka, mūra vai mūra-koka ārsienām, divu dzīvokļu māju, kā arī dvīņu, rindu un atsevišķu divu dzīvokļu māju, lai tajā īstenotu plānotās aktivitātes. VARAM atbalsta programmā ir ietvērusi nosacījumus atbalsta saņēmējiem, kā arī dzīvojamām mājām, piemēram, dzīvojamai mājai ir jābūt nodotai ekspluatācijā līdz projekta iesnieguma iesniegšanas dienai Vides investīciju fondā, kā arī dzīvojamajā mājā nedrīkst veikt saimniecisko darbību. Par vienu dzīvojamo māju varēs iesniegt vienu projekta iesniegumu.

Vebināru varēs vērot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas facebook lapā, komentāru sadaļā būs iespēja uzdot jautājumus.

Saite uz plānoto vebināru: https://www.facebook.com/events/288197230121774?ref=newsfeed

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *