Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vai šoziem pietiks šķeldas?

Tā kā šī gada nogalē vairākās Latvijas pašvaldībās aktualizējies jautājums par šķeldas piegādēm, turklāt arī pamatīgi augušas tās cenas, mēs interesējāmies, vai SIA «Tukuma siltums», kas nodrošina apkuri divās katlu mājās Tukumā un sešās pagastu katlu mājās, kurināmā pietiek? Tas jo īpaši svarīgi ir tāpēc, ka priekšā ir Gadumijas brīvdienas.

Uzņēmuma vadītājs Gundars Kūla skaidroja, ka SIA «JV Mežs», kas piedalījās konkursā un ar ko ir noslēgts līgums par šķeldas piegādi, līguma saistības pilda un kurināmo piegādā par iepirkumā nolīgto cenu – 11,20 eiro/m³ (bez PVN), taču, iespējams, situācija var arī mainīties: “Mēs zinām, ka visā valstī šķeldas trūkst, ka ir pašvaldības, kur esošie līgumi tiek lauzti, pārtraukti vai izbeigti un kur šķeldas cena ir uzkāpusi līdz 16 vai pat 20 eiro par kubikmetru. Aug arī cita kurināmā un citu energoresursu – elektrības un gāzes – cena, līdz ar to ir jābūt gataviem par kurināmo maksāt vairāk.” Vaicāts, kāpēc šādas problēmas radušās tieši tagad, G. Kūla skaidroja, ka liels daudzums kokmateriālu un arī šķeldas tiek eksportēts: “Daļa kokapstrādes atlikumu netiek sašķeldoti, bet tiek izmantoti ceļu veidošanai, turklāt pēdējos gados ir arī pieaudzis šķeldas katlu māju skaits, līdz ar to arī pieaugusi nepieciešamība pēc šī kurināmā.” Interesējoties, vai SIA «Tukuma siltums» ir veidojis uzkrājumus, G. Kūla skaidroja, ka uzkrājumi ir, šķeldas piegādes tiek veiktas, un visu janvāri kurināmo nodrošināt varēs: “Turpināsim šķeldu uzkrāt, cik tas būs iespējams, bet viss būs atkarīgs arī no laika apstākļiem.”

 

Komentāri

  1. Pērk m3, nevis MWh…
    Ir atšķirība vai atved mizu, celmus, zaļo masu kopā ar sniegu vai arī šķeldu no kokapstrādes rūpnīcas blakusproduktiem.
    Varat Jelgavā paskatīties kā nokonkursēt šķeldas iepirkumus.
    Rakstā nav atbilde par to, kādam laikam ar krājumiem pietiek un vai ir līgumā ir paredzēti riski, ja piegādātājs lauž līgumu un kā to kompensē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *