Vai koru saietam Durbes estrādē būt?

Domes sēdē 23. februārī pašvaldības vadītājs Gundars Važa klātesošos informēja, ka iecerēta tikšanās par Durbes estrādes tālāko attīstību, jo šī gada 4. jūnijā estrādē tajā ieplānots Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums. Ja estrādes tehniskā stāvokļa dēļ tomēr izlemtu to nerīkot, būtu laikus rīkotājiem jāsniedz atbilde.

“Ir noslēdzies iepirkums par Durbes estrādes skatītāju zonas solu remontu, taču nosauktā summa 89 984,9 eiro (Iepirkumā piedalījās viens pretendents SIA «Telms». – Red.) ir ļoti liela. Tāpēc ir jāpieņem lēmums, ko tālāk darīt, jo – no vienas puses – ieguldāmā nauda ir liela, bet no otras – ja nedara neko, tad šī vieta iet postā.” G. Važa arī atzina, ka jāapzinās – aizraidot koru svētkus, pašvaldība savu imidžu sabojās, lai gan sadarbība ar kultūras nozares cilvēkiem novadam ir ļoti nepieciešama.

Vakar, 24. februārī, domes vadība kopā ar deputātiem apskatīja estrādi, arī solus, kas ir lielākais problēmu cēlonis, jo to koka virsmas vietām ir iztrupējušas. Diskusijās tika izteikti dažādi varianti, piemēram, demontēt tagadējos solus un šim pasākumam īrēt krēslus, bet, kad būs vairāk laika un līdzekļu, domāt par estrādes kapitālu pārbūvi. Vēl viens risinājums būtu nomainīt bojātās solu virsmas, kas, kā atzina deputāti, esot aptuveni trešdaļa no visām, visu nokrāsot, un līdz pamatīgākiem risinājumiem solu daļa būtu darba kārtībā. Protams, arī pati estrāde būtu jānokrāso. Trešais un dārgākais variants būtu mainīt (remontēt) gan stiprinājumus, gan arī ierīkot bērza vai apses koka  solu virsmas. Jāpiebilst gan, ka nekāds gala variants uz vietas vēl netika pieņemts, un deputāti solīja par galīgo lēmumu vēl spriest.

Jāpiebilst, ka promejot secinājām: arī asfaltētais laukums pie estrādes steigšus jālabo, jo citādi pat gājējam šī vieta vairs nav droša.

Komentāri

  1. Protams, vienkāršāk ir nedarīt neko, jo tad arī nekas nav jādara mūsu kultūras darbiniekiem, kur ir gan direktori, režisori, mākslinieciskās daļas vadītāji. Vai kāds atceras, kad Tukumā ir kaut kas jēdzīgs noticis Durbes estrādē, kāpēc mazie miesti spēj noorganizēt, Kandavā Ozolājos notiek daudz kas neskatoties arī uz pandēmiju, bet mēs kā bedrē tā bedrē, tad jau labāk likvidēt visu kultūras namu un organizēt tikai iepirkumus uz konkrētiem pasākumiem. Kaut jāsaka godīgi, Kultūras nams un Durbes estrāde ir tik nolaistā stāvoklī, nav patīkami tur uzturēties. Lūdzu, sākat domāt arī kultūru Tukumā.

  2. Ne tikai vasaras. Liene uzrīko 1 demo koncertu gadā, tad vēl notiek pāris pasākumu kult.namā ar norietošām zvaigznēm un tas arī viss. Par ko Pitena un Bēniņa algu saņem ? Un lieliskais kult.nama saimnieks?, ja jau viss ir nolaists līdz kliņķim. Viņus visus mierīgi var atbrīvot par bezdarbību. Nezinu otru pilsētu LR, kur vēl tā ir ar kultūras infrastruktūru, ceļoju ļoti daudz un pārzinu situāciju.

  3. Vel kopš Lebedas laikiem nekas nav mainījies,izsedejas kulturas nama izsedejas dome,nu sež atkal tālāk:):)kulturas dzive Tukumā ir zem zemes jau sen,kāda velna pec jātere naudas kaut kadiem soliem Durbe ja tur jau gadu gadiem nekas notiek ,lūk jautajums, atbilde ķeksitim :):)

  4. Ah cik gan gadus Tukumnieki jau pat balsī kliedz ,vajag baseinu ,vajag kulturas namu,visiem novadiem apkart viss tas ir ,neviens nekustina ne ausi,ne paśvaldiba,ne šis laikraksts šo problemu netaisas risinat,atbilde viena, naudas nav ,’re cik vienkārši :):)

    1. Nu baseinu točna nevajag, bet estrādi jau gan sen varēja uzlabot. Tukums gan pēdējos gados ir stipri nolaists, gan pilsēta kā tāda, gan attieksme pret kopējo novadu.

      1. Tiem kuriem patīk sēdēt pie TV droši vien neko izņemot elektrību nevajag :)Pārējiem baseinu pilnīgi noteikti vajag kā jau visiem novadiem apkārt !! jo sevišķi mazulīšiem , jo rūdīsies mācīsies peldet un mazāk būs jāapmeklē poliklīnika , senioriem nevar būt nekas labāks par peldēšanu !! un visiem pārējiem pret mūsdienu stresiem ideāli !!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *