FOTO: Agita Puķīte

Vai atkal Abavas upē karjeru ūdeņi?

Otrdienas, 13. aprīļa, pēcpusdienā saņēmām ziņu, ka Abavas upē Jaunsātu pagastā atkal nonākuši brūnganie karjera ūdeņi. Kāds vīrs, kas bija devies uz copi, stāstīja, ka upes dibenu vairs neredz – viss ūdens ir vienādi brūns un visas zivis tagad būšot prom. Viņš arī pastāstīja, ka no tā brīža, kad karjeru izstrādātāji sākuši aktīvi darboties, apkārtējās mājas samazinājies ūdens līmenis akās, kā arī daudz seklāka kļuvusi vecā karjera ūdenskrātuve.

Atgādinām, ka līdzīga situācija šajā vietā bija tieši pirms gada, kad aprīļa beigās iedzīvotāji ziņoja par brūno Abavas upes ūdeni un grāvi, kas izrakts līdz upei un pa kuru no karjera tiek novadīts liekais ūdens. Par to, vai arī šoreiz būtu rakts kāds grāvis, iedzīvotāji nezināja stāstīt, taču par to, ka šī situācija nav ikdienišķa, norādīja gan.

Tai pašā dienā mēs pārliecinājāmies, ka upes ūdens tiešām ir dubļu brūns. Redzējām arī, ka privātīpašumā, kur reiz jau konstatējām derīgo izrakteņu ieguvi, norisinājās darbi, kas varētu būt saistīti ar ūdens novadīšanu, tāpēc par redzēto 14. aprīlī informējām Valsts vides dienesta Ventspils reģionālo vides pārvaldi. Vakar, 15. aprīlī, saņēmām atbildi, ka vides inspektori teritoriju apsekos un vērtēs darbu ietekmi uz Abavas upi. Par šo jautājumu rakstīsim arī turpmāk.

 

Komentāri

  1. vai tad tur darbus neapturēja?karjerā līmenis jau pārāk zems,kas šo lietu risinās kautkur notek karjeras ūdeņi.

  2. Upi beidza tirit pie vaskiem jau sen tagad tikai malas pielidzina lai smuki.tapat tas vis pie bispeteriem aizsprosta attiras.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *