Tumes kultūras nams aicina iedzīvotājus attālināti līdzdarboties

Vispirms Rūķu ciems, tad sniegavīru parāde un zīlīšu ballīte ar putnu barotavu konkursu… Jau vairākas nedēļas nogales Tumes un Degoles iedzīvotājiem paiet dažādās interesantās aktivitātēs, uz kurām aicina Tumes pagasta kultūras darbinieces Līga Liberga un Ieviņa Vītiņa. Izmantoti arī kultūras nama lielie logi, kuros apskatāmas mākslinieces Ilzes Cērpiņas gleznas.

Arī mazi darbiņi rada prieku

Kā stāstīja Ieviņa Vītiņa, šādas un līdzīgas aktivitātes turpināsies arī citās nedēļas nogalēs, vien atkarīgs, kāds būs laiks, bet tēmas jau zināmas, piemēram, putnu un zvēru pēdas, vakars pie ugunskura, mans piedzīvojums mežā, mana skaistā sniega lāpsta. Aktivitātes parasti tiek izziņotas ceturtdienā – ar afišu pie kultūras nama ziņojumu dēļa vai ziņu sociālajos tīklos, un tad līdz svētdienai ir laiks doto uzdevumu izpildīt: “Laika nav daudz, taču nav mūsu mērķis uzdot tādus uzdevumus, kas prasītu lielu piepūli vai daudz darba, tieši otrādi – lai, ieraugot foršu aicinājumu, var ātri izlemt un piedalīties. Tā tas bija arī putnu barotavu konkursā, kur pateicība visiem dalībniekiem – Sintijai Strazdiņai un Edgaram Jekimovam ar atbalstītājiem, Skražu ģimenei, Kiršteinu ģimenei, Liepiņiem no «Gabaliņiem», kā ar Markusam un viņa tētim. Arī kultūras nama saimnieks Guntis Jansons izgatavojis četras barotavas, kas pievilina dažādus putnus – esam redzējuši trīs veidu zīlītes, žagatas un kraukļus.”

Ledus lukturi – barikādēm

Lai arī laika prognozētāji šonedēļ sola nedaudz siltāku laiku, sagaidot Barikāžu atceres dienu 20. janvārī, kultūras darbinieces plāno parkā izlikt ledus lukturus un ledus gleznas. Sagataves jau esot izveidotas, tikai jāgaida, lai kārtīgi sasalst. Ja viss izdosies, trešdienas vakarā parkā varēs pastaigāties un atcerēties notikumus pirms 30 gadiem Rīgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *