Baiba Reinsone

Vēlēšanu komisija savu lēmumu nemaina

Vakar, 14. jūnijā, saņēmām ziņu, ka septiņi jaunievēlētie domes deputāti iesnieguši Tukuma novada vēlēšanu komisijai, tās vadītājai Intai Kaminskai iesniegumu ar lūgumu pārcelt 16. jūnijā ieplānoto pirmo jaunās dome sēdi uz 22. jūnija 10.00. Iemesls – vismaz divi no deputātiem neatliekamu iemelsu dēļ uz sēdi nevarēs ierasties.

Vakar, 14. jūnijā, saņēmām ziņu, ka septiņi jaunievēlētie domes deputāti iesnieguši Tukuma novada vēlēšanu komisijai, tās vadītājai Intai Kaminskai iesniegumu ar lūgumu pārcelt 16. jūnijā ieplānoto pirmo jaunās dome sēdi uz 22. jūnija 10.00. Iemesls – vismaz divi no deputātiem – no Latvijas Zaļās partijas ievēlētais Reinis Duksītis un Kaspars Liepa 16. jūnijā neatliekamu iemelsu dēļ (R. Duksītis būs sen ieplānotā ārzemju braucienā, bet K. Liepa piedalās ES finansētā projektā) uz sēdi nevarēs ierasties. Tāpēc deputāti, atsaucoties Republikas pilsētu un novada domju vēlēšanu likuma 45. panta pirmo daļu, rakstījuši iesniegumu ar lūgumu sēdi pārcelt. Kā apgalvoja iesniegumu parakstījušie deputāti, neviens no vēlēšanu komisijas, kā solīts laikrakstā, ar viņiem nav sazinājies, tāpēc, gaidot šo zvanu, sūtītos e-pastus pieņēmuši vien zināšanai.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 15. jūnija, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Kas velesanu komisijai butu jasola laikrakstam,bet zelajiem nevis javazajas pa pasauli ,bet jastrada pilsetnieku laba.Tas jau tikai sakums ta degsme driz pazudis.

  1. Volfs ar bandu ir vazājies un vazāsies pa pasauli arī turpmāk savas štelles kārtodams priekš saviem draugāniem! Kā tad tas var? Un citi nevar?

      1. tukumniekiem ir cita info,, un tev arī, tikai kauns vai bail atzīties par volfa nedarbiem:)

   1. B et sitie tacu ir jaunie , pareizie,pozitivie,kas radispiemeru,bet cakare savus veletajus jau ar pirmo sedi

    1. Kāpēc Zaļo līderis,kas sevi pozicionē kā pašu godprātīgo cilvēku, pieļāva,ka viņa ( kā pats to uzsver)līdzskrējēji neierodas jau uz 1 domes sēdi ?????

 2. Interesanta pieeja… Sanāk, ka dēļ 2 atpūtniekiem būtu jāpārceļ 15 cilvēku ieplānoto darba dienu? Kuri ir tie 7 “gudrie” ?

 3. Nezināju, ka TNZ ir kļuvušas dzeltenas – publicēt informāciju, kas ir neprecīza (maigi izsakoties) un nepārbaudīta – tas ož pēc tendencioza pasūtījuma raksta (vienas partijas interesēs) un zemas raudzes “žurnālistikas”.

   1. Pareizā informācija ir tāda, ka ar visiem tika veikta saziņa. Aŗī e-pasts, starp citu, ir saziņas veids…

 4. Vajadzētu pārliecināties, vai iesniegumu parakstījušo deputātu apgalvojumi ir patiesi, ka neviens ar viņiem nav sazinājies.Tie ir klaji meli. Kauns, ka tiek publicēti nepatiesa un nepārbaudīta informācija. Kauns arī par tiem deputātiem, kuriem savas personīgās intereses ir prioritāte.

  1. Tukumnieki, nākat pie prāta un domājiet paši ar savu galvu!

   Jaunievēlētie deputāti visiem līdzekļiem cenšas panākt savu, svas intereses, tostarp vēl melo.

   Vai tiešām domājat, ka no šāda darba stila celsies dzīves līmenis Tukumā? Deputātiņi visu laiku “pērsies savstarpēji” un iedzīvotāji paliks zaudētājos.

   Deputāts taču ir tautas kalps, nevis savu ambīciju virpinātājs, kaut kā tā, ne?

  2. Nu taču rakstīts jau – epastu izlasīja, noignorēja. Un kāda kuram daļa, ka divi nevar tikt? Žēl tikai, ka tādus iebalsojām. Es gribētu deputātu, kam pirmā sēde ir prioritāte NR1. Tos septiņu deputātu vārdus varam uzzināt?

  3. kā tad tu vēlētāja – parastā zini, ka tie ir meli, ka neviens ar viņiem nav sazinājies, a? Tad jau tu esi vēlētāja – neparastā! Deputāte vai arī no pašvaldības aizgaldes.

 5. Nekad neesmu dzirdējis, ka domes sēdes tiek pārceltas, ja kāds deputāts nevar ierasties. Diez, kā ir citos novados?

  1. Likums par pašvaldībām: 34.pants. Domes sēde var notikt, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no domes deputātiem.

   1. āāā, sapratu. Tad jau lai tik strādā, ar nepacietību gaidām, kad nu izpildīs solīto….. Laiks tā kā būtu sākt!

 6. Kur problēma, ja nevar vai negrib ierasties darbā(deputāta amats arī ir darbs), tad izlemj bez viņiem un par neattaisnotu( plezīrbrauciens nav attaisnojums)darba kavējumu atrēķina no algas.

  Tas jau pārsniedz jebkuras nekaunības robežas , viens tālā zemē kājas mērcēs okeānā ,dzers šņabi kopā ar eksotiskām draiskulēm, bet te Tukumā viņu dēļ būs jāaptur Domes darbs.

  1. tāds ir bijis darba stils domē visus šos gadus!! Tev kāds jaunums, ka tā kāds dara? Varbūt šoreiz, izņēmuma kārtā, kāds no jaunajiem deputātiem uzrakstījis iesniegumu, un tad nu atklājies šis “lielais brīnums” cukurgalvām:)

  2. Bet tie nekauņas ir mūsu pašu vēlēti. Kauns! Respect vēlēšanu komisijai, ka nemainīja savu lēmumu divu klaunu dēļ.

 7. ja jau tiešām gribēja būt par deputātu, tad jau varēja pieļaut, ka tiks ievēlēts (gudrie saka, ka”vēlēsanās mēdzot piepildīties”, kaut kā tā) un pamatīgāk iepazīties ar saviem iespējamiem pienākumiem un laika termiņiem, kad tie veicami, nevis ieplānot izbraucienu; un kā tad vēlāk rūpēsies par doto solījumu izpildi?!

 8. Zinām mēs tos eiropas projektus Liepas kungs piektienās atpūtas namā pie ezera,protams,ka negribās laist garām.

 9. Ja pat uz pirmo sēdi par grūtu atnākt jaunajiem un progresīvajiem deputātiem , tad kāda attieksme pret saviem pienākumiem būs pēc četriem gadiem?
  Kaut gan skaidrs tāpat, bliezīs augšā jaunu partiju un atkal tēlos jaunos un progresīvos , kuri cīnās pret vecajiem tumsas spēkiem.

  1. Lai tik bliež augšā jaunas partijas un cīnās pret vecajiem stagnātiem un zagļiem! Es PAR!

 10. No jaunā sasaukuma deputātiem visvairāk sēdes (7)izlaida Zaļās partijas lïderis, līdz ar to pārmetums, ka dome vienmēr tā strādā ir nevietā!

  1. šodien redzēju rudo vazājamies 12-30 patumes pagasta teritoriju aiz mežniecības iebildēts

   1. skataties labāk,kā domnieki darba laikā pa tirgu vazājas un saņem algu par pilnu darba dienu.

  2. Neviens nav vainīgs, ka tukumnieki par savu interešu aizstāvjiem ir izvēlējušies utu izēdas un diegabikšus. Tā ir ja nesaprot, ka jaunība ne vienmēr ir garantija gudrībai un darba spējām. Ņemot vērā šodienas izglītības nožēlojamo līmeni, drīzāk ir tieši otrādi.

 11. Mums jāievēt pašvaldībā strādājošus cilvēkus, jo tie var ierasties uz visām sēdēm un nekavē savu pamatdarbu!!!

  1. tikai ne to! tikai ne to! tie visi ir atkarīgi no savu priekšnieku iegribām un ir viņu kalpi

 12. Kas par nekaunību – ievēlēts esi, bet pat uz pirmo domes sēdi atnākt nevari. Es kā vēlētājs diemžēl nosodu šo. Saprastu, ja būtu kādā būtiski atšķirīgā dienā šī sēde plānota, nezinu, nu kaut vai brīvdienā, piemēram. Bet darba dienā visiem tagad divu kungu dēļ pārcelt darbu visiem pārējiem? Nekaunība! Pateicos vēlēšanu komisijai par adekvātumu. Un e-pastu saņēma, paši taču atzinuši, tikai plānojuši noignorēt, kā izskatās (nodokļu maksātāju naudu droši vien par pasta lasīšanu gan saņēma). Lūgšu publicēt šo septiņu deputātu vārdus, lai otrreiz nekļūdītos savā balsojumā, ja nu tomēr esmu to pieļāvis šoreiz.

 13. Es to nenosodu! Es nosodu vistu zādzību, veco, rudo deputātu vazāšanos gar Tumes mežniecību un tirgu. Un tā ir regulāra vazāšanās!

  1. Pag, par to vistu lietu, utml., man nekas nav zināms. Pastāsti sīkāk. Bet par to, ka uzņemoties kandidēt būtu jārēķinās ar to, lai likumā noteiktajā kārtībà pildītu savu darbu, gan uztveru kā darbiniekam pašsaprotamu. Kā šos četrus gadus strādās, ka basto jau tagad… 🙂

 14. Vajadzētu pieņemt likumu ar kuru izslēdz tos deputātus no padomes sastāva, kuri neapmeklē vairāk par 10 sēdēm, attaisnojums tikai slimošanas gadījums.

  1. Vecīt… bet ko Tu darīsi, kad deputātu skaits paliks… nu maksimums trīs??? 😀

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *