Tukuma draudze svin jubileju/FOTO/

Šodien, 30. oktobrī Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze svinēja 455. dzimšanas dienu. Plašāk par jubilejas svinībām būs lasāms otrdienas, 1. novembra laikrakstā.

Komentāri

 1. Kristietība ir sātanisms, bet sātanisms ir kristietība. Kristiešu Dievs ir vecais velns.

 2. Tātad ntz dzēš komentārus par skolnieciņu, bet pats skolnieciņš var malt ko vien vēlās.
  . Hmm, ļoti interesanti .Skolnieciņš = Ivonnas alterego?

  1. Es aizlūgšu par Tevi Latvju Dievus! Viss būs labi. Tu tikai nesatraucies!
   Ar cieņu, Tavs Skolnieciņš

  2. Kas ir tie latvju dievi?
   Pirms gadiem 150 daži folkloras entuziasti atlasīja folklorā biežāk pieminētus tipāžus, kurus nākamie entuziasti iecēla dievu kārtā. Uzskatīt tos par dieviem ir vienkārši smieklīgi, bet ir ļaudis, kuriem Zeme vienmēr būs plakana un folijcepurītes vienmēr aktuālas.
   Tad jau tādā pat manierē šajos laikos, izmantojot krāšņo Imanta Ziedoņa daiļradi, var radīt jaunus dievus.
   Bet vēl labāki būtu no Aivara Neibarta-Ņurbuļa daiļrades radītie dievi un reliģija sauktos Ņurbulisms.

   1. Es ticu Sentēvu Dieviem. Es ticu Latvju Dieviem. Es uzskatu, ka Latvju Dievu tiesības ir jāaizstāv. Lai godāti Latvju Dievi, kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Lai Austras koks zeļ un plaukst! Visa slava Latvju Dieviem! Visa slava Latvijai!!!
    Ar cieņu pret politeismu, Skolnieciņš

   2. Skaidrs, ka no Dievturības tev (ar mazo burtu!) ir tāda pati sajēga, kā cūkai no planetārās sistēmas! Latvju dzīvesziņa ir gājusi no mutes mutē tūkstošiem gadu, līdz kāds pamanījās to uzlikt uz dažām papīra drumslām. Ja mēs paskatāmies nevis uz kokā grebtiem tipāžiem (piemēram, tā saukto Kristu), bet uz reliģijas būtību, tad varam saskatīt pārsteidzošu progresivitāti (nejaukt ar jaunlaiku pseidoliberastiem Progresīvo partiju!) tā laika dzīves izpratnē – atbildību pret vidi, pret vecāko paaudzi, ekoloģisko domāšanu utt. Un arī tiesisko kodeksu – sievietes izvarošana tolaik tikai baltu tautām skaitījās noziegums, kura gadījumā draudēja ļoooti skarbs sods, starp citu!

    1. Wecais, vārds «dievturība» ir reliģijas nosaukums, es to rakstu ar mazo sākumburtu līdzīgi kā rodnovjerije vai asatru, vai odinisms (votānisms). Bet tādus vārdus kā «Dievs», «Dieviete», «Dievi», «Dievietes» raksta ar lielo sākumburtu jebkurā teikuma daļā un jebkurā locījumā. Šādā veidā Tu uzsver, ka esi pagāns jeb politeists jeb daudzdievis. Dievturība ir viena no daudzajām potiteiskajām reliģijām (pagāniskajām ticībām). Un dievturība ir pilna ar kristietības sārņiem, kurus ir lēnām jāvāc nost. Nu, nevar senos Dievus un senās Dievietes ar vieglu roku kristianizēt! Dieviņu, Velnu, Vellu, Velna māti, Vella māti — ir jādzen prom ar sūdainu mietu, jo šie kristīgās popkultūras tēli it ne tikai latviešiem un krieviem, bet arī citās valstīs. Dievturībai ir jābūt tīrai un tikumīgai (no mūsdienu Eiropas cilvēktiesību un pamatbrīvības hartas skatpunkta). Dievturībai ir jābūt brīvai no senebreju mitoloģijas un ebreju monoteisma postošās ietekmes.
     Ar cieņu, Skolnieciņš

 3. Man pareizticīgo baznīca nepatīk. Tas ir okupantu kantoris (ar citām baznīcām ir analogiski). Latvija ir Latvju Dievu zeme. Bet pareizticība nav mūsu zemes reliģija…
  Ar cieņu pret Sentēvu Dieviem, Skolnieciņš

 4. «Par Ņurbulismu saka: 2022. gada 1. novembris 12:45» Vai nu Tu esi stulbs, vai arī izliecies par stulbu. Dievu un Dieviešu ir daudz. Politeisko reliģiju (pagānisko ticību) ir daudz. Un ja nu Tu esi pagāns (politeists; daudzdievis), tad Tu izvēlies, kuru politeisko reliģiju praktizēt. Latviešiem ir latviskā dievturība jeb ticība Latvju Dieviem — Dievam Pērkonam (Pērkoņtēvam, Pērkonam – Debesu Tēvam), Dievietei Laimai, Dievietei Mārai (Māra – Veļu Māte, Māra – Zemes Māte), Dievam Jumim, Dievam Ūsiņam, Austras kokam un citiem Dieviem un citām Dievietēm. Krieviem, ukraiņiem, čehiem, poļiem, baltkrieviem ir rodnovjerije jeb ticība Slāvu Dieviem. Norvēģiem, dāņiem, islandiešiem, somiem ir odinisms (votānisms) un asatru jeb ticība Skandināvu Dieviem. Tālākos piemērus es neminēšu.
  Ar cieņu, Skolnieciņš

  1. Tie , kuri sevi dēvē par krieviem, nav nekādi slāvi. Patiesībā tie ir purva mokseļu-mongoļu klejotājordu sajaukums. Paskaties uz krievu trim galvenajām personām putleru, šoibu un gundajevu, nekādas līdzības ar slāviem.

   1. “Paskaties uz krievu trim galvenajām personām putleru, šoibu un gundajevu, nekādas līdzības ar slāviem.” Viņi netic Slāvu Dieviem. Viņi tic kristiešu Dievam. Jahve/Jehova ir šo cilvēku Dievs. Bet pagānus viņi bāž cietumos vai arī psihiatriskajās klīnikās. Tās ir Fašistiskā Krievija/Putina Krievija.

    1. Viņi netic Kristiešu Dievam, viņi tic tikai savam mokseļu-mongoļu-čekistu pasaules iekarošanas plānam. Ja nezini , tad šodienas pareizticīgo božņicu dibināja staļens WW2 laikā, kad bikses bija pilnas. Ne jau par velti to šobrīd vada čekas ģenerālis.

     1. Bet tik un tā šie netiklie ļautiņi godā senebreju molitoloģiju un ebreju monoteismu ar vērienu!!!

 5. Kristiešu Dievs ir ļaunums. Ir jālasa Bībele, nevis kristīgo sektu reklāmes bukleti. Jahve/Jehova ir psihopāts…

 6. Dievu un Dieviešu ir daudz. Labāk ir būt par pagānu, nevis ābramisko reliģiju sekotāju. Ir tik daudz politeisko reliģiju! Var brīvi izvēlēties kam un kā ticēt…

 7. Skandināviem ir odinisms (votānisms) un asatru reliģija. Šīs politeiskās reliģijas ir balstītas uz ticību Skandināvu Dieviem. Tajās nav kristīgo sārņu. Dievturi var smelties drosmi un iedvesmu no kaimiņtautu reliģijām. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *