Tukuma 2. vidusskolas pārbūves darbi iekļaujas grafikā

Tukšas logu ailas, demontēts jumta segums un būvniecība skolas pagalmā – šādu skatu daļēji aizsegtajā Tukuma 2. vidusskolas teritorijā var redzēt garāmgājēji un tuvāko daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji. Taču, lai klātienē pārliecinātos, kādus darbus piecu mēnešu laikā SIA «Bildberg» ēkā jau ir paveicis, to 28. jūlijā lūkojām kopā ar uzņēmuma projektu vadītāju Tomu Pavilēnu un būvdarbu vadītāja vietnieku Andri Jutinoviču.

Atgādinām, ka līgumu ar otrā konkursa uzvarētāju SIA «Bildberg» Tukuma novada dome noslēdza šī gada 12. februārī. Šis uzņēmums bija viens no desmit konkursa pretendentiem un piedāvāja zemāko cenu – 7 495 721,52 eiro ar PVN, apņemoties darbus pabeigt līdz 2021. gada 11. jūnijam.

 

Atjauno vēsturisko situāciju

Kā pārliecinājāmies, izstaigājot visu skolas ēku no pagraba līdz trešajam stāvam, šobrīd būvnieku “pieskāriens” redzams pilnīgi visās telpās, atklājot, piemēram,   dažādus sienu krāsu slāņus, kas ”uzkrājušies” 50 gadu laikā. Tiesa, tā kā sienu segums vēl nav atjaunots, vietām uz tām redzamas arī audzēkņu atstātās “pēdas” – zīmējumi un sveicieni skolai un skolotājiem ar audzēkņu vārdiem un uzvārdiem, kas jau pavisam drīz pazudīs zem jaunas sienu apdares un krāsojuma. Vēl pamanām, ka kabinetos un gaiteņos jūtams lielāks plašums, ko rada tas, ka viss, kas demontējams un lieks, esot noārdīts. Kā izrādās, daudzajos pastāvēšanas gados veikto nelielo remontu laikā skolas ēka tikusi visai pamatīgi pārbūvēta – šis tas izņemts, šis tas piebūvēts, bet šī brīža rekonstrukcijā, kā skaidroja T. Pavilēns, lielākoties plānots atgriezties pie ēkas sākotnējā arhitektoniskā risinājuma, izjaucot, piemēram, mazos kabūzīšus, paplašinot tualetes vai, piemēram, blakus aktu zālei, gluži kā senāk, ierīkojot mūzikas klasi ar labu skaņas izolāciju. Aktu zālē plānots atjaunot skatuvi, kas reiz tikusi nojaukta, lai zālē būtu vairāk vietas. Šobrīd zāles vidū zem pārklāja salikts arī vecais parkets, kuru plānots izmantot atkal, jo tas esot salīdzinoši labā stāvoklī, turklāt – ar ausīm tīkamu skaņu, kas rodoties staigājot.

 

Izņemtie logi nodoti pasūtītājam

Ēkai šobrīd izņemta daļa pagrabstāva logu, kas, kā skaidroja T. Pavilēns, ar aktu tiek nodoti pasūtītājam – Tukuma novada domei. Vaicāti, vai tiešām nepieciešams mainīt logus, par ko redakcijai jau neizpratni bija izteikuši arī iedzīvotāji, uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka logi bija jāmaina, lai sasniegtu projektā noteikto energoefektivitāti jeb siltuma ietaupījumu un attiecīgi – pašvaldība varētu piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu: “Šie logi tiešām ir jau nokalpojuši, turklāt tie vietām bija tik slikti iestrādāti, ka labi redzamas lielas spraugas starp logu un sienām. Turklāt, lai ievērotu drošības nosacījumus, gaiteņos logi tiks pacelti augstāk, lai sienas augstums sasniegtu 90 cm. Tas nepieciešams, lai bērni skrienot neizsistu logus. Drošības nolūkos gaiteņu logi būs ar mazākām vērtnēm, lai nebūtu, kā līdz šim, kad gaiteņos bija iespējams atvērt lielos logus.” Vienlaikus, kā redzams pēc sienu marķējumiem, tiks palielinātas durvju ailes, kuru augstums vietām nesasniedz normatīvu.

Plaisas kontrolē

Izstaigājot skolu, šur un tur sienās pamanījām plaisas. Būvuzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka tās visas tiks aiztaisītas, bet vienlaikus – arī kontrolētas: “Par plaisām starpsienās satraukuma nav, taču uz tām, kas ir nesošajās sienās – bet tādu nav daudz – ir uzklāta ģipša kārta, kas parāda, vai plaisāšana turpinās. Līdz šim tā nav noticis. Vietām uz tām uzlikti īpašie marķieri, kas kontrolē plaisu kustību. Šobrīd nekādas izmaiņas nav konstatētas, bet, ja būtu, mēs pieaicinātu konstruktorus, kam būtu jārisina šī problēma.”

Jāpiebilst, ka paliela plaisa redzama arī pie ieejas skolā (sānu daļā), kur vējtveris pieslēdzas ēkai. Interesējoties, vai līdzīgi neplaisās jaunā piebūve, kas tiek piebūvēta pie pamatēkas, A. Jutinovičs skaidroja, ka konstruktors ir paredzējis: piebūve netiks pievienota tieši, bet veidots šarnīrveida savienojums ar deformācijas šuvi, lai, ēkai “kustoties”, nerastos plaisas.

 

Vairāk lasāms otrdienas, 2. augusts, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.