TUKKU MAGI TALKA! /FOTO/

Šodien, 5. septembrī, ikviens tiek aicināts uz sakopšanas talku īpašumā Pasta ielā 26, bijušajā Zēberga spirta un iesala, kā arī vēlākajā fermentu un kafijas rūpnīcā, lai divas nedēļas vēlāk te ar koncertu, kino un dažādām akcijām varētu notikt pasākumu ciklā «Tiekamies Tukumā» iekļautie šī pagalma atvēršanas svētki.

Kā stāstīja biedrības «Pasaules kultūras mantojums Tukumā» brīvprātīgās Zane Siliņa un Laura Šuspāne, gan šī talka, gan 20. septembra pasākums ir mazi solīši TUKKU MAGI projektā, kura virsmērķis ir izveidot unikālu daudzkultūru muzeju Latvijā, pirmo šāda veida mākslas centru Ziemeļeiropā: “Mēs ejam solīti pa solītim, lai izveidotu šo pagalmu par radošu vietu, taču darba te vēl ir pietiekami daudz. Ēkas īpašnieks ir ieguldījis lielu darbu, lai apkārtni sakoptu, taču arvien vēl aktīvu cilvēku atbalsts ir nepieciešams. Tāpēc aicinām pieteikties (pa tālruni 26333371 – Artis)un ņemt līdzi cirvjus, zāģus, lāpstas, grābekļus, lupatas un drāšu birstes, maisus un, protams, cimdus, kā arī labu garastāvokli, lai varētu padarīt šo vietu āra pasākumam vairāk piemērotu.”

Komentāri

  1. TUKUMS-pilsētas nosaukums ir cēlies no Baltijas somu valodām: vai nu no Tukku magi (mūsdienu lībiešu: Tukā mō), kas skaidrojams kā “pakalnu rinda” vai “kaudžu kalni” vai arī, pēc citas hipotēzes, vietvārds cēlies no līvu vārdiem tutkam maa — “gala zeme”.-Vikipēdija

 1. es,tev Nobela prēmiju par apķērību un vērību!Ja tu nepamanīji,tad atbilde uz tavu jautājumu ir rakstā.Vēl precīzāk -pirmajā teikumā!

    1. Tas, kurš gadu pirms pašvaldības vēlēšanām, katru brīvu brīdi skrien uz Tukumu it kā ieviest kārtību un atmaskot vietējos mafijas keusttēvus, jo vēlas lai viņu arī paņem bariņā pie lielās kases. Citādi bēdīgi sanāk, citiem ir, bet viņam nav, taču nu tik ļoti gribås tur tikt klāt, ka nemitīgi plosās pa Tukumu ar banālām intrigām un pilnīgu tukšu, uzbāzīga rakstura tukšu salmu kulšanu.

  1. Tu daudz esi vergojis? Ta bija brivpratiga talka, un, kā reizi – tautas labā! Pirmais pasākums TAUTAI jau 20,septembrī! Protams, vieglak ir sēdēt pie datora un klikšķināt taustiņus:)!

  2. Kas notiek, kad visu atdod tiem taviem darbaļaudīm, lieliski pierādīja 50 okupācijas gadi, viss tika salauzts, izdemolēts un , atvainojiet par izteicienu, viss tika pie.irsts vārda vistiešākajā nozīmē.
   Cik sakoptas ir vēsturiskās mazpilsētiņas Eiropā un , cik nolaistas ir mazpilsētas ir šeit , kur viss tika atdots darbaļaudīm…

 2. Lasu komentārus … un lasītais uzdzen skumjas… tik daudz rūgtuma, skaudības, negatīvisma, sevišķa degsme atrast jebko… ko nokritizēt, par ko pazoboties, pasmieties… Kur palikuši dvēseļu baltie linu krekli? Katra emociju nokrāsa rada atbalsi apkārtējos un apkārtnē. Pacelsim skatu no dubļiem pretī saulei, gaismai un mīlestībai un būsim par svētību tur… kur esam… šajā brīdī, dienā, ğimenē… Atbalstīsim, pacelsim, uzmundrināsim.

 3. Māksliniekam jau neko vairāk par fantazēšanu un filozofēšanu nevajag.
  Bet ir arī reālisti ar vidus līmeņa aldziņām un lielajiem rēķiniem!

 4. 1) Talkas reklāma bija soc. tīklā facebook
  2)Nu un tad ka privātīpašums? Viens Tukuma stūrītis atdzīvojas un katram tika dota iespēja reāli palīdzēt .Manuprāt mūsu nelaime ir tā , ka pārāk daudz klaigājam un pārāk maz esam gatavi reāli darīt.
  3) Talka notika ,tie kas gribēja no sirds palīdzēt tie arī piedalījās ,diena bij jauka ,cilvēki draudzīgi un zupa no lielā katla silta ,garšīga un vienojoša.Paldies talkas organizatoriem un radošas veiksmes jaunajā attīrītajā mākslas telpā .

 5. Es facebook nelasu un avīzi tik svētdien izlasīju. Nākamreiz nedēļu pirms izziņojiet. Dzirdēju, ka kopā ar bērniem 8 cilvēki tik bija uz talku.

 6. …8 ? Nebija laika skaitīt, bet bija daudz, daudz vairāk…. prieks par kopā būšanu…. tik svētīgs nogurums! Patīkamu Jums visiem šo nedēļu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.