Attēlam ir ilustratīva nozīme

SIA «Strabag» apstrīd iepirkuma rezultātus

Kā informē Iepirkumu uzraudzības birojs, 6. maijā SIA «Strabag», iesniedzot sūdzību par Tukuma novada domes iepirkumu komisijas lēmumu, apstrīdējis pašvaldības iepirkumu Kurzemes ielas pārbūves 3. kārtas darbiem.

Atgādinām: 26. aprīlī Tukuma novada domes iepirkumu komisija paziņoja, ka 23. aprīlī noskaidrots Kurzemes ielas pārbūves 3. kārtas konkursa uzvarētājs – a/s «A.C.B.». Kā norādījusi komisija, ar šo uzņēmumu nolemts slēgt līgumu, jo tā kvalifikācija un piedāvājums atbilstot konkursa nolikumā minētajām prasībām, turklāt – šis uzņēmums esot piedāvājis viszemāko līgumcenu – 1 329 121,71 eiro (bez PVN), savukārt SIA «Strabag» piedāvājumu ar cenu – 1 247 117,17 eiro (summas norādītas bez PVN) konkursa komisija atzina par nepamatoti lētu un izslēdza no vērtēšanas. Sūdzības izskatīšanas datums vēl nav noteikts.

 

Komentāri

 1. Cerams ka tukumnieki uzvarēs un zvaigžņukalns ar parējiem shēmōtājiem izgāzīsies.82000 uz to summu lētāk, nepamatoti ….haha

  1. Intars normāls puika, zin ko dara. Smārde balsos un viss Engures novads par viņu, dzirdēts, ka Slampe un Kandava ar, būs konkurence ja nebūsim ar TPN, tad ar JV! Mēs bijām, esam un BŪSIM!

   1. Miķelsons savu politisko gājienu par ātru uzsāka tāpēc jau visiem ir apnicis ar savu tukšo bļaušanu.Kādā sapnī tu tur dzīvo?Par to tirliņu labi ja kāds Smārdes kaimiņš nobalsos.Engure atdos balsis par Važu un Zaļajiem,Kandava par Zaļajiem un Slampē lielākoties par Zvaigzneskalnu.Tā nu Čiks viens būs tiem TPN ar visu klaunu augšgalā.

 2. Šito leksiku es jau esmu dzirdējis. Tikai te iet runa par tukuma iedzīvotājiem un strādniekie ,kuri nevarēs strādāt pie mājām.Tākā tālāk par barotavu tavs prātiņš nesniedzas.

 3. Visa šī sistēma ir stulba.Tukuma vietējam uzņēmumam neļauj strādāt savā pilsētā.Pa lētu esot.Tad paņemiet un piemaksājiet viņiem prēmiju.

 4. Nu bet tā tam arī ir jābūt! Zvaigžņukalns un “jaunā vara” ar Rečiem priekšgalā galīgi no varas apdullinājušies! Ja lētāko piedāvājumu, pie tam ar vietējo cilvēku darbaspēku grib padzīt, kur vēl stulbāku lēmumu var pieņemt? Protams, ka Strabag būs lētāk kā citiem, jo nav jāmaksā strādniekiem komandējumi, nav jāīrē naktsmītnes, nav tik lielas transporta izmaksas utt. Bet kur nu tam jefiņam zvaigžņukalnam to saprast. Gan jau ka grib vēl kādu uzpūstu līgumu paspēt noslēgt, jo nespīd tikt ievēlētam jaunajā Tukuma domē.

 5. Vismaz būs kvalitāte. STRABAG darbi jau pēc pusgada jāpārstrādā no jauna, jo brāķis. Patiesie labuma guvēji strabagā ir vācieši Vācijā. Te nu bija ” vietējie”. ACB nauda Latvijā paliks.

  1. Labums ir ,kad vietējie strādā pie mājām saņem algas un vasarā ir kopā ar savām ģimenēm.To ir tik grūti saprast?? Ceru ,ka neviens no šiem strādniekiem nebalsos par šo kompāniju.

   1. Nu ja Jūs algotu piem:vietējo bruģētāju firmu un pēc sezonas bruģis būtu jāpārtaisa.Vai Jūs ņemtu to pašu firmu tikai tāpēc ka viņi ir vietējie?Un tā katru sezonu labotu to bruģi?Diez vai…

  2. Nauda – ienākumu un arī jau sociālais nodoklis – paliek tur, no kurienes nāk strādājošie; un šitie ir tie nodokļi par kuriem īpaši “jādeg” pašvaldībai. Protams, ja tā degšana nav tikai savu rebīšu virzienā. Vispār man jau patīk “uzņēmējs”Zvaigzneskalns, kas tikai melnajā strādājis, nodokļus nemaksājis, tagad par pašvsldības iepirkumu galveno fīrmani uzmeties!

 6. Beidzot Tukuma cerība tikt pie kādas kvalitatīvas ielas. Lielākā daļa Strabag darbu līdz šim ir bijuši pamatīgs brāķis. Tomēr pārāk dārga cena, lai vietējiem dotu darbu un pēc tam tukumniekiem jālauž savi auto uz brāķētiem objektiem. Pārāk izlaidušies, paļaujoties, ka viņiem kā vietējiem ir garantēti Tukuma iepirkumi.

   1. nemeklēsim tālāk, tepat tuvumā samērā nesen:
    P128 Apšuciems-Ķesterciema aplis – asfalta brāķis, kurš tika noslēpts zem virsmas(virsma projektā nebija paredzēta). Pat tajā virsmā tika likti ielāpi uz brāķiem;
    P104 Tukums-Jaunpils – vajadzīgi sīkāki paskaidrojumi, kas ir brāķīgs?;
    P98 Slampe-A9 krustojums – tas pats kas uz P104…

    pietiks pagaidām vai vajag vēl?

    1. par pirmo nevarēšu komentē, vienkārši nezinu, par Jaunpili un Slampi, nepiekritīšu, tas bija rīkojums no augšas diemžēl, uzņēmējs izpildīja uzdoto pasūtījumu, informējot pasūtītāju, ka nebūs labi. Bet, domāju nekļūdās kas nedara, liekas visi ceļu būbnieki ar to saskarās., bet paldies par info.

     1. Kļūdīties varēja pirmajā reizē uz Engures ceļa.
      Šeit uzņēmējs varēja atteikties apzināti radīt brāķi. Tas nekas, ka bija pieejama helihopteru nauda.
      Tas ir reputācijas jautājums. Kāpēc nerīkoties atbildīgi paša novadā?

     2. no kādas augšas ? Precīzāk varētu , lai tauta zin savus varoņus . Varbūt tomēr tāme bija pa zemu, un nesanāca kvalitātei …
      Galvenais jau tomēr ir kvalitāte, jo skopais maksā divreiz … un man pilnīgi vienalga kurš to izdara un par cik, un protams lai arī par brāķiem paši atbild.

 7. Dīvains un tuvredzīgs lēmums. 1. STRABAG piedāvājums ir lētākais, bet noraidījuma iemesls – nepamatoti lēts vienkārši smieklīgs. 6% lētāks??!! Tas ir nepamatoti lēts???? Izdomāts, aiz matiem pievilkts un nepamatots arguments. Izskatās, ka domē kādam STRABAG tik ļoti nepatīk, ka, neskatoties uz jau esošo robu budžetā, jāizvēlas citu būvnieku, kaut tas dārgāks. Vai varbūt kādam citas intereses? 2. Pašvaldība ne tikai samaksās vairāk, bet arī nodokļu veidā atpakaļ saņems mazāk. STRABAG strādnieki pamatā vietējie, bet pašvaldības budžeta pamats ir iedzīvotāju ienākumu nodoklis. Tagad no šī darba samaksas nodoklis ticamāk nonāks citā pašvaldībā….. Kam tas viss izdevīgi?

  1. Zvaigzneskalnam un visai tā saucamajai “jaunajai varai” (abiem Rečiem, Eisakam, Rozei, Liepam, viņu piebalsotājiem) ir izdevīgi, jo Strabag nevienam nedos kukuli un nelūgsies žēlastību no šiem “novada attīstītājiem” ! Strabag ir pasaules mēroga kompānija, nospļauties viņiem uz tiem tirliņiem Tukumā! Tikai žēl, ka tukumniekiem, milzkalniekiem, visām tām ģimenēm, kuru vīri strādā Strabagā, nebūs darbs un ienākumi uzturēt savas ģimenes. Tukuma dome- Zvaigzneskalns, Rečs/Reče, Eisaks, Liepa un viņu līdzskrējēji dzen tukumniekus nabadzībā savu ambīciju un atriebības dēļ! Savējie ir jāatbalsta, sevišķi jau tagad, kad tā jau izmisums C19 dēl! Ko jūs darat, ārprātīgie!!! Atcerieties to balsojot 5. jūnijā- PRET Zaļo partiju, PRET Nacionālo apvienību, PRET Zemnieku savienību, PRET Daigu Reču (nezinu kur viņa tagad, piedodiet:)

   1. Nav mazsvarīgs jautājums par uzņēmēja reputāciju. Vai vajadzēja apzināti pagājušajā gadā uzbērt tās šķembas uz svaigā asfalta, ja skaidri bija zināms, ka, tik vēlu šādu apstrādi veicot, tikai brāķis ir garantēts? Tāpēc tagad lielai daļai novada iedzīvotāju un caurbraucēju mēnešiem jāvelkas uz 50km/h radot būtiskus negūtos ieņēmumus tautsaimniecībai un katram braucējam individuāli.
    Tāpat jautājums par iepirkuma piedāvājuma sagatavošanas kvalitāti. Ja ir pieļautas kļūdas, kuru dēļ piedāvājums noraidāms, nav korekti tagad nosodīt pašvaldības vadību vai darbiniekus. Tā ir uzņēmuma atbildība, kādu piedāvājumu iesniedz konkursā.
    Jā, protams, būtu jāatbalsta vietējā uzņēmējdarbība, taču nav pieļaujams, ka, aiz ‘vietējā’ karoga slēpjoties, padarīto darbu kvalitāte nav tā kā būtu priekš sevis uz visiem 100%.

 8. Ceru ka šo izlasa arī Strabaga strādniek paši,radinieki un draugi zin par ko noteikti nevajag balsot.Nu jau ilgi vairs nav jāgaida.

 9. STRABAG pirms pārsūdzēt varēja Raudas ielas iesēdušās akas sakārtot. Kā nekā viņu darbs. Nu kvalitāte, paši redzat kāda.

 10. Strabag ir pasaules mēroga kompānija, nospļauties viņiem uz tiem tirliņiem Tukumā! – tad jau neietu sūdzēties IUB, ja būtu nospļauties. Ne tā?
  Tikai žēl, ka tukumniekiem, milzkalniekiem, visām tām ģimenēm, kuru vīri strādā Strabagā, nebūs darbs un ienākumi uzturēt savas ģimenes. – sanāk, ka nekur LR šim uzņēmumam neizdodas uzvarēt? Visi būs NVA kā bezdarbnieki vasaras sezonā? Smieklīgi. Tam, kurš šo raksta, ir histērijas pazīmes.

 11. Histērijas pazīmes ir Tukuma “varai”, kas īslaicīgas varas un tūlīt sagrābjamas naudas dēļ ir gatava visu novada saimniecību līdz pamatiem nograut. Tas stulbums, grābšanas kāre un inteliģences trūkums ir saindējis novadu vēl dažus gadus uz priekšu. Vienīgais, ko izdarījuši dažus gadus uz pruekšu sevi nodrošinājuši. Rečene domei, tās iestādēm savu darba drošības uzņēmumu usēdinājusi, sīkie vietnieki beidzot pie reālas algas 30 gados tikuši….

 12. Jums ar tiem brāķiem ceļos Tukums -Engure, Tukums-Jelgava nepietiek, lai šo uzņēmēju uz visiem laikiem delete no konkursiem !

 13. Diemžēl, speciāli uz iepirkumu konkursu laiku nesamaksā saviem apakšuzņēmējiem, lai viņiem rastos parādi un viņi nevarētu starēt kokursos. Paši sagrābjas darbus pa visu Latviju un netiek galā ar termiņiem – nekad, un steigā taisa brāķi.

 14. Nav ko satraukties,’re kā pašreizeja vara kā agonijā,atkal starte projektos par ielu sakartošanu un miljonu verta kārtējo bernu darza renovacija.Ta kā vares iela pucet kam tik nav slinkums.Pilseta joprojām nav nekā,ne kulturas nams,ne pirts,ne baseins tut.utt. a mēs tik pucejam ielas,pilnigs pìiiiiiiii

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.