Attēlam ir ilustratīva nozīme

Saeimas komisija atbalsta Tukuma Raiņa ģimnāzijas vecāku padomes prasības

Šodien, 9. decembrī, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas attālinātajā sēdē klātesošie Saeimas deputāti vienbalsīgi atbalstīja priekšlikumu izstrādāt grozījumus Vispārējās izglītības likumā, ar kuriem tiktu noteikts pārejas periods valsts ģimnāzijas statusa iegūšanā.

Tas nozīmē, ka tās pašvaldību ģimnāzijas, kas pirms gada vai vēl agrāk jau bija sākušas ceļu, lai kļūtu par valsts ģimnāziju, varētu šo procesu turpināt un pabeigt pēc iepriekšējiem noteikumiem. Tas tad arī paver iespēju Tukuma Raiņa ģimnāzijai turpināt iesākto ceļu uz valsts ģimnāzijas statusu.

Atgādinām, ka ģimnāzijas vecāku padome šoruden mudināja skolu un arī pašvaldību nesamierināties ar šī gada maijā Izglītības ministrijas negaidīti rosinātajiem un Saeimas pieņemtajiem grozījumiem Vispārējās izglītības likumā, kas uz trim gadiem apturēja valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanu, un meklēt taisnību Saeimas komisijā, kas bija šos grozījumus akceptējusi. Komisija deputāta Arvila Ašeradena vadībā uzklausīja gan Saeimas Juridiskā biroja, gan Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas pašvaldību savienības, kā arī deputātu viedokli. Diskusijā piedalījās un viedokli izteica arī Tukuma novada domes priekšsēdētājs Normunds Rečs un Tukuma Raiņa ģimnāzijas direktore Sigita Kūla.

Vairāk lasiet piektdienas laikrakstā.

Komentāri

  1. Tiešām super! Tagad tik atliek salasīt tos labākos skolniekus no visām novada skolām, lai to līmeni noturētu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *