Attēlam ir ilustratīva nozīme

Piešķir valsts ģimnāzijas statusu!

Jaunajā mācību gadā Tukuma Raiņa ģimnāzija darbosies ar valsts ģimnāzijas statusu, ceturtdien lēma valdība, – ziņo LETA. Valsts ģimnāzijas statuss izglītības iestādei tiek piešķirts no šā gada 1.septembra.

Valdības lēmums paredz, ka pēc valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas Tukuma Raiņa ģimnāzijas pedagogu darba samaksu un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas nodrošinās atbilstoši valsts budžetā paredzētajam finansējumam.

Jau ziņots, ka Tukuma novada pašvaldība lēmusi no šā gada 1.septembra Tukuma Raiņa ģimnāzijai pievienot Tukuma 2.pamatskolu.

Lai nodrošinātu Tukuma Raiņa ģimnāzijai valsts ģimnāzijas statusu, nepieciešams izpildīt noteiktās prasības. Viena no prasībām paredz, ka uz valsts ģimnāzijas statusu var pretendēt izglītības iestāde, kurā iepriekšējos divus mācību gadus izglītojamo mācību sasniegumu vidējais procentuālais novērtējums centralizētajos eksāmenos ir bijis vismaz par 10% augstāks nekā vidējais procentuālais novērtējums valstī un vismaz par 5% augstāks nekā novērtējums attiecīgajā plānošanas reģionā.

Komentāri

  1. kam vēlvienu valsts ģimnāziju, ja rīgā ir daudzas labas ģ. 1., 2., 3., AVĢ, kam vēl Tukumā ir vajadīga?? būtu labāk 2. vidusskolu par gimnāziju uztaisījushi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.