Attēlam ir ilustratīva nozīme

Piešķir naudu represētajiem, uzņēmumiem un projektiem

25. novembrī notika kārtējā Tukuma novada domes sēde, kurā izskatīja 69 darba kārtības jautājumus.

Represētas personas saņems 100 eiro pabalstu

Viens no jautājumiem, par kuru dome pirmoreiz sprieda Finanšu komitejas sēdē, bija par vienreizēju pabalstu politiski represētajām personām. Sākotnēji bija plānots pabalstā izmaksās 50 eiro, taču domes sēdē deputāti nobalsoja par 100 eiro lielu svētku pabalstu. Pēc Tukuma novada sociālā dienesta sniegtās informācijas, novadā ir ap 150 šādu cilvēku, līdz ar to no pašvaldības budžeta šim mērķim tika piešķirti 15 000 eiro. Pabalstu politiski represētajām personām administrēs un izmaksās Tukuma novada sociālais dienests.

Par sociālā dienesta vadītāju apstiprina Inu Balgalvi

Jau oktobra sēdē deputāti lēma pārveidot aģentūru «Tukuma novada sociālais dienests» par pašvaldības iestādi Tukuma novada sociālais dienests, lai atvieglotu dienesta pārvaldīšanu un grāmatvedības funkciju veikšanu. Turklāt, kā bija izskanējis četru novadu sarunās par dienestu apvienošanu, šādu soli jau agrāk bija spēris arī Kandavas novads, tāpēc, lai pirms apvienošanās pakalpojumu sniedzēji būtu līdzvērtīgās pozīcijās, tika pārveidots arī Tukuma novada sociālais dienests. Savukārt šajā domēs sēdē par tā vadītāju apstiprināja Inu Balgavi, kas līdz šim vadīja aģentūru ar tādu pašu nosaukumu. Kā sēdē skaidroja pašvaldības vadītājs Normunds Rečs, konkurss uz šo amatu netika rīkots, jo I. Balgalve vadītāja amatā tika iecelta šī gada pavasarī, turklāt uz pieciem gadiem. N. Rečs atzina, ka viņas darbs apliecina, ka viņa ar saviem darba pienākumiem tiek galā ļoti labi.

Atbalsta kultūras projektus

Deputāti sēdē nolēma piešķirt finansējumu Tukuma novada kultūras projektiem, kuri bija piedalījušies Kultūras projektu konkursa II kārtā no 1. līdz 25. oktobrim. Kopējais piešķirtā finansējuma apmērs projektiem ir 13 482,80 eiro. Deputāti atbalstīja Maijas Taubes projektu «Keramika Tukumā», SIA «Abavas dārzi» projektu «Nakts simfonija Ābeļdārzam», SIA «Apgāds Zelta grauds» projektu «Ir laiks Jēkaba laikam…», biedrības «Pasaules Kultūru telpa Tukumā» projektu «Tukku Magi kultūru un mākslu dialogs gaismas spēles» un Rūdolfa Bacāna projektu «Koncerts «Paulam Dambim 85»».

Finansējums «Radi Tukumam 2020» projektiem

Vēl deputāti lēma finansiāli atbalstīt konkursā «Radi Tukumam 2020» startējušos projektus. 3000 eiro lielu finansējumu saņems šādi projekti: «CoWorking Tukums», «Ģimenes komplektu, apģērbu šūšana un tirdzniecība ar nomas iespējām Tukumā», «Keramikas darbnīcas izveide Tukumā» un projekts «Digitālā autosporta simulatoru un virtuālās realitātes pakalpojumu nodrošināšana Tukuma pilsētā».

Turpmāk vēl.

Agita Puķīte

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.