Agris Jansons

Par Tukuma novada domes priekšsēdētāju ievēl Ēriku Lukmanu

Piektdien, 16. jūnijā, notika Tukuma novada domes sēde, kuru sasauca novada vēlēšanu komisija, lai informētu par pašvaldības vēlēšanu rezultātiem, kā arī – lai aicinātu deputātus no sava vidus izvirzīt domes priekšsēdētāja kandidatūru. No domē ievēlētajiem 17 deputātiem pirmajā sēdē piedalījās 15 – kā skaidroja vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Kaminska, divi tajā nepiedalījās attaisnojošu iemeslu dēļ.

16. jūnijā notika Tukuma novada domes sēde, kuru sasauca novada vēlēšanu komisija, lai informētu par pašvaldības vēlēšanu rezultātiem, kā arī – lai aicinātu deputātus no sava vidus izvirzīt domes priekšsēdētāja kandidatūru. No domē ievēlētajiem 17 deputātiem pirmajā sēdē piedalījās 15 – kā skaidroja vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Kaminska, divi (Reinis Duksītis un Kaspars Liepa no «Latvijas Zaļās partijas») tajā nepiedalījās attaisnojošu iemeslu dēļ.

Ievēlēti 17 deputāti

Tukuma novada domē ievēlēti seši partijas «Tukuma pilsētai un novadam» deputāti – Ēriks Lukmans, Aivars Volfs, Ludmila Reimate, Sergejs Kovaļovs un Normunds Rečs; trīs «Latvijas Zaļās partijas» deputāti: Agris Zvaigzneskalns, Kaspars Liepa un Reinis Duksītis, divi partijas «No sirds Latvijai» deputāti – Daiga Reča un Edmunds Grīnbergs, divi Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!» – «Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» deputāti – Guna Roze un Ilvars Ozoliņš, divi partijas «Vienotība» deputāti Artis Jomerts un Dace Lebeda un divi «Latvijas Zemnieku savienības deputāti – Jānis Eisaks un Arvīds Driķis.

Divi priekšsēdētāja kandidāti

Aicināti izvirzīt kandidatūras domes priekšsēdētāja amatam, Guna Roze izvirzīja Daigas Rečas kandidatūru, savukārt Aivars Volfs, norādot, ka dara to «Vienotības» un Latvijas Zemnieku savienības vārdā – Ēriku Lukmanu. Pēc balsošanas Daiga Reča ieguva piecu deputātu – A. Zvaigzneskalna, G. Rozes, E. Grīnberga, D. Rečas un I. Ozoliņa balsis, savukārt Ēriks Lukmans ieguva desmit deputātu –  A. Driķa, J. Eisaka, A. Jomerta, S. Kovaļova, D. Lebedas, M. Liepiņa, Ē. Lukmana, N. Reča, L. Reimates un A. Volfa – balsis. Līdz ar to par domes priekšsēdētāju tika ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Ēriks Lukmans.

Nav vienprātības

Pēc tam, kad iepriekš izsludinātā darba kārtība bija izskatīta, jaunievēlētais domes priekšsēdētājs informēja, ka pēc trim likumā atļautajā stundā, tiks saukta domes ārkārtas sēde un turpat sēžu zālē parakstīja rīkojumu par tās sasaukšanu. Tam iebilda Guna Roze no Nacionālās apvienības, aicinot nākamo domes sēdi sasaukt 22. jūnijā, lai pie lemšanas klāt būtu visi deputāti un lai arī viņi varētu pārstāvēt savu vēlētāju intereses, taču Ē. Lukmans iebilda, ka arī 22. jūnijā visu deputātu klāt nebūs, tāpat kā tas bijis šodien. Ē. Lukmans arī piebilda, ka domes sēde var notikt, ja tajā piedalās vairāk nekā puse deputātu, tāpēc sēde ir iespējama arī bez šiem diviem deputātiem. «Nacionālās apvienības», «No sirds Latvijai» un «Latvijas Zaļās partijas» deputāti tam nepiekrita un uzreiz pēc sēdes  aizgāja.

Pēc sēdes interesējāmies, kāpēc vēl no rīta nebija nekādas informācijas par paredzēto ārkārtas sēdi, lai gan tās lēmuma projekti jau bija iepriekš sagatavoti, Administratīvās nodaļas vadītāja Ritma Skudra skaidroja, ka domes sēdi var izsludināt tikai novada domes priekšsēdētājs un kamēr tāds nebija ievēlēts, tikmēr nebija, kam izsludināt ārkārtas sēdi.

Komentāri

 1. Ādamam bij` septiņ` dēl`, ne tie ēda, ne tie dzēra, ne tie zina, kas jādara 😀

  1. tomēr 7 nezinīši izdomāja, kas jādara, jāiet uz ārkārtas domes sēdi, visa piektdiena vējā 🙂

 2. Arprats.vecie kadri atkal pie varas.tak beidzot kaut kam bija jamainas.gailim-volfam sen bij laiks pa mezu braukat un snabi dzert,nevis dome sedet.

  1. Priecājos par tiem saucamajiem “vecajiem” kadriem. Un nevajag par Volfu riebeklības rakstīt.

  2. Absolūta taisnība – Volfam sen bija laiks pārcelties uz mežu, un nerādīties pie baltajiem cilvēkiem, kamēr visas savas slimās un saaudzētās meža cūkas nav izķēris! Ar šņabi galvā vai pakaļā, bet tie posta darbi beidzot jālikvidē!!!

 3. Lai taisa teātri MAZĀKUMS. Zvaigzneskalnā ieguldītā nauda jāatpelna. Tikai nesaprotu NTZ. Vai tiešām nefiltrējat, ka esat nodevīgu intrigantu pusē? Vai rīkosiet viņiem (Belēviča zaļajiem) priekšvēlēšanu kampaņu Saeimai?

  1. un kuriem oligarhu zābaklaižām tu te esi sataisījies rīkot priekšvēlēšanu kampaņu, a, ko?

  1. , ka esi uzmests, nevienam tu nerūpi, tukši solījumi nepiepildās, ja jau pirmajā sēdē tāda attieksme pret uzticēto darbu.

  2. Balsot vajadzēja iet, tikai vēl vajadzēja paņemt līdz kādu, kurš tā arī palika mājās gaidot, ka citi kaut ko mainīs. Šādos brīžos katrai balsij, katram krustiņam svarss. Tikai PIEMĒRAM: Dace Lebeda sarakstā 19, bet finālā …..

 4. Viena lieta, kas mani fascinē šajos deputātos ir tas, ka mēra postenim savu kandidatūru izvirzīja tikai divas partijas. Tad sanāk, ka pārējām principā ir vienalga. Viņu ambīcijas sniedzas tikai līdz siltajam/mīkstajam krēslam. Ņemiet vērā nākamajās vēlēšanās.

  1. Korekti ņemot, savu kandidātu virzīja 4 partijas: Tukuma pilsētai un novadam, Vienotība un zemnieki – Ēriku Lukmanu, nacionāļi – Daigu Reču. Varam pieņemt, ka No sirds Latvijai klusējot piekrita savējās Rečas virzīšanai. Tātad totālos nevirzītājos palika zaļie, kuru pārstāvis nobalsoja par Daigu Reču.

   1. Vai tad šīm partijām savu cienīgu kandidātu nebija? Nu vismaz goda pēc varēja izvirzīt, lai tad redz, kuram būtu lielāks atbalsts. Citādi sanāk, ka tas viss tāda tukšu salmu kulšana.

   2. Itin nekā korekta tur nav, un, lai nu kam, bet tev, Lienīt,kā partijas biedrei tas labi zināms; ”uzvarētāji” jau laikus bija parūpējušies par to, lai viss šodien notikušais būtu pamatīgs farss.
    Un nevienai citai partijai tur nebija nekādu korektu variantu.
    Bet cūcību sāls jau gan ir citā; vislielākais lopisms ir lēmums par diviem vietniekiem un absolūti neaizstājamo izpilddirektoru. Un kas, korekti runājot, šajā situācijā un vispār ir Lukmans? Manuprāt, Streļčenoks II. Priekā, Lienīt! Cūku laiks ir atkal klāt!

 5. Kā Lukmans drīkst balsot par sevi?????? (Rindkopā – Divi priekšsēdētāja kandidāti)

  1. Prieks ka zalie metalisti palika janos nu vares veidot savas riebeklibas galda galina.Par NTZ viss skaidrs draudzene Roze

   1. ntz būs pavisam silta un sagrozīta (pēc Rozes)”prāta” informācija 4 gadus!!!bet…varbūt tādi deputāti mums tomēr nav vajadzīgi?tie ,kuri vēlēja par viņu – negaidiet ,ka viņa domā par jūsu interesēm.gribu piedalos sēdē, negribu …nepiedalos!

 6. Nu tak ko var ņemties. Vai tiešām ir ticība, ka kaut kas VAR mainīties un kādreiz mainīsies?! Ja nu vienīgi sejas. Ja ari kāds ar baigo entuziasmu ies tāpat fiksi vien notrulināsies un sapratīs, ka var tik stūrēt veco ratu pa iebraukto taku. Tā kā pilnīgi vienalga kas tur sēž augšā…

 7. Šausmas ,vai tiešām visus šos gadus turpināsies cirks Rozes vadībā?Sēdi pamest jau ir visvienkāršāk,grūtāk ir kaut ko izdarīt ,tādēļ jau laikam šāda pamešana,aiziešana un līdzīgas darbības būs ierasta lieta.

  1. Jā, skatos tiešraidi un prātā slepkavnieciskas domas.:)
   Tā vecene bez augstākās izglītības ir baisa. Gribas viņu izsūtīt tālāk par 101. kilometru.

   1. varbūt tā pati Roze ir interesanta intrigantiem ar to,kā viņa uzradās Tukumā ?izjauca ģimenes laulību,pati par to paziņojot brūtgāna sievai.Bāba ar p….iem un ies pāri līķiem uz 101. km!!

  2. Atpazīstu stilu. Esmu dzirdējis runājam par Rozi. Kūdām. JO tieši Roze atļāvās painteresēties, kāpēc tās sauktajām ļoti neatkarīgajām NVO Kalviņas vadībā dod tik daudz naudas ”apēšanai”, tai skaitā vienu no lielākajām summām pašas Kalviņas algošanai un arī mobilo sakaru apmaksai. Un tad arī sākās visas staļinisma laikam atbilstošās riebeklības. Nu Kalviņa ir caurkritusi, beidzot daļai viņa atbalstītāju ir pielēcis, kas viņa par mīļputniņu, bet šī nu nevar nomieriniāties

    1. kas tad nu, neiedomājies, ka tu arī te kādu atpazīti, ne es rakstnieks, ne Roze, ne mākslinieks! Tā ka, kod pirkstos un sūkā ķepu un izlasi, ko iepriekš rakstīju. Bet tu jau zini, ka tā ir taisnība…

      1. Ko sacenšas it kā hakernieki būtu? Ne te žurnalisti, ne literātnieki, bet NVO vadone riktīgi izplatās!

 8. Opozīcija 7 deputāti, pozīcija 10 vietas. Tie 10 tagad izģērbs Tukumu, Māris Rudaus atkal konkursa dokumentāciju gatavos tā, lai savējie uzvar, respektīvi Kampars, čoms Telma Nikolājevs, Ruža un citi. Nedomāju, ka Eisaks tā iestāsies par vecajiem zagļiem, nožēloju, ka par viņu balsoju. :/ Pēc 4 gadiem šiem jāpamet Domes ēkas telpas ar visām manatkām.

  1. Tevi vajadzētu iesūdzēt par goda un cieņas aizskaršanu. Tagad Zvaigzneskalna blice visu laiku šādi nesodīti mauks?
   Telms lieliski strādā, arī citi. Vai jāievek kāds slikts uzņēmums no Āfrikas vai Peru tikai tāpēc, ka sveši?

   Tiem kam nepatīk “vecie” vajadzētu padomāt, vai viņi tiešām slikti. Nē, nav. Tukums ir forša pilsēta un turpinās tāda būt.

   1. Vajadzētu gan… Besī tie debilie patmīļi sproģis ar zvaigzneskalnu, kuri to vien māk kā apdē tos, kas ko dara… Paši totālas nulles…

    1. Kurš dara? es arī tā gribētu (ja kaunu kopā ar maizi būtu apēdis) kā Ruža, Nikolajevi, Zane-projektētāja un projektu pieņēmēja-vērtētāja, godīgi darbīgais Rudaus-Rudovskis. Vai šitie ir tie darītāji, kas šeftējas par nodokļu maksātāju naudu ar visiem iespējamiem godīgi-negodīgajiem līdzekļiem? Nu būtu gan labi, ja kāds viņu negodīgās kampšanas āderei pieķertos. Es cerēju uz Lukmanu, bet n ekā, jāpiekrīt tam, kas te viņu par Streļčēnoku II nosauca.Precīzi!

     1. Daudzi tā gribētu, bet neesi īstajā vietā un laikā… Un neap.irs otru, ja pats neesi izcēlies ar lielākiem sasniegumiem… 😉 Tik nesaki, ka tevi jāpalaiž pie lielā katla un tu parādīsi kā putra jāvāra…. 😀 Uzēd banāniņu un ievēli mani… 😀

   2. Nesen Šulcs “ņēmās” arī ar “savējiem” – Amatnieku. Citēju bijušā mēra teikto kādā sanāksmē: “Kas tur slikts, ka savējie nopelna? “.
    Tagad par “savējo” kļuvis “Telms”. Jā, mainās lobiji, mainās “savējie”!

 9. Kandavā šāds cirks tiks rīkots pirmdien pulksten 11:00. Tad arī jaunie deputāti iegūs reālu varu un varēs stutēt novada tronī savu jauno mesiju. Šamie ir pārliecināti, ka jau nākamajā dienā novada attīstība uzņems tik negantu ātrumu, ka mēs jau pēc četriem gadiem dzīvosim komunismā.

   1. Tiešsaistē nerādīs, bet pēc ievēlēšanas karaļa saucējs (tāds amats tikšot iedibināts) jaunā vadītāja vārdu noauros tautai no domes kāpnēm. Ņemiet darbā brīvdienu, krāmējiet grozos ēdamo un dzeramo un ap pusdienas laiku traucieties Kandavas novada domes virzienā!. Būs interesanti!

  1. tikai tad tas notiks, ja tu nedzersi šņabi, nekasīsi nabu, neslaistīsies, bet nāksi palīgā satupināt aiz restēm visus vecos domes korumpantus

 10. 2017.gada, maija izdevums – intervija ar iespējamo Tukuma novada mēru A. Zvaigzneskalnu: “…varu sēsties pie stūres un parādīt pārējiem, kā es māku vadīt!” J. Tomels:”Es būtību sapratu, bet ja neizdosies, tad ko – sēdēsi “pasažieros”?” A. Zvaigzneskalns:”Nē, nesēdēšu.”
  Ja “vīrs un vārds”, tad jau jāpamet domnieka vieta? Kā būs?

 11. Lai arī par priekšsēdētāju ievēlēja Lukmani,jaunajiem deputātiem nebija nekāds pamats aiziet no ārkārtas sēdes. Izskatās, ka šiem deputātiem ir vajadzīgs tikai statuss “deputāts”, nevis domāt, pārliecināt,runāt, bet vienkārši aiziet, lai pēc tam runātu “ko tad mēs, mēs tie baltie pūkainie”. Ja jau pirmajā dienā aizbēg, kas būs tālāk, tad vēlētāju balsis faktiski ir izkaisītas vējā. Lai veicas Jums deputāti, un esiet godīgi.

  1. Tak neviens neaizgāja no sēdes – lasīt mākat??? Aizgāja uzreiz pēc pirmās sēdes. Sēde beidzās, nākamā izsludināta pēc 3 stundām, un aizgāja. Kā rādīja tiešraide – ārkārtas sedē atkal bija klāt. Kāds redzēja ka bija citādi?

 12. Mani nošokēja tas Volfa gājiens – marazmātiķis nāca ārā ar tādu atklāsmi, ka Lukmanu priekšsēdētāja amatam virzot nevis sava saraksta vārdā, bet gan “Vienotības” un “Latvijas Zemnieku savienības vārdā”! Lūk, kā! LABI, KA VĒL ATKLĀTI NEPATEICA, KA DRAUGA AUGUSTA BRIGMAŅA VĀRDĀ!!!!! NU, KAS TAS IR PAR ĶĪSELI ŠAJĀ MIESTĀ, KUR VIENA VECA VARAS GRABAŽA VAR ATRASTIES VIENĀ SARAKSTĀ, BET BĪDĪT UZ PRIEKŠSĒŽA AMATU OTRU GRABAŽU CITU PARTIJU INTERESĒS NO CITIEM SARAKSTIEM?! ATKLĀTA TAUTAS IZŅIRGŠANA!!!

  1. Vai nu tik briesmīgi vārdiem jāpieķeras, ko? Varbūt kādam nepalika skaidrs, ka «Tukuma pilsētai un novadam» virza savu pirmo numuru Ēriku Lukmanu par domes priekšsēdētāju? Turklāt šodienas pats svarīgākais uzdevums ir izpildīts – domes vadība ir ievēlēta.

   1. Piekrītu..tie lielie bļāvēji ir nedarītāji, bez izglītības..kuri grib ,lai visu pienes uz paplātes..Nezinu, vai viņi Tukumā vai citur ir papīrīti no zemes pacēluši..bet v valodiņa raita un arī rupja…Jautājums! Nu visi var kandidēt..tikai stiprie, gudrie un arī bagātie izmanto šo izdevību..Kāpēc Jūs….

  1. robčiks blass no tv3 tepat vien riņķo .. jāuzsvilpj, lai nāk pēc honorāra:)

  2. Protams, bez tabu visu atrsinās…Tukumniek, attopies !!!kā Tev trūkst?nezaimo…tukuma novads ir paradīze iedzīvotājiem…mēs nenovērtējam, ko Dievs mums devis..attopies, cilvēk un ļauj strādat, kam uzticējies!!!

   1. Jā, tā ir, svētā trīs vienība-Lukmans, Rudauskis, Nikolajēvs-svētā trīs vienība vēl uz četriem gadiem. Ak, jā, vēl Ruža. Bet tas jau laikam vairāk uz Luciferu velk.Āmen!

   1. Kā kulaks uz aci.Ir ozolniekos viena tāda,kas pati sevi neredz,ka tik nepalaist garām ko citi dara…un taisnā vīlē pie saviem atbalstītājiem prom meklēt atbalstu pie klases biedrenes un tālāk domē.

     1. Ar A6 nebraukā ne viena ne otra,bet riepenei nodokļu parāds točno smird pa visu Latviju.

     2. A tu visu osti?Tūlīt likšu kluci,nāc paosti kamēr silts.Pāksts atvērās,laikam iekodās.

      1. tu debils vai ka? Ož (smird) un osti ir dažādas lietas! Neciešu tādus cilvēkus, kas ienākot veikalā izdzen ar savu netīrības smaku visus pircējus! Ja šāds cūka neciena citus, tad man ir tiesības viņam pateikt – ej nomazgā savu .irsu! Ja reiz aizstāvi tādu personu, tad pats esi tāds pats smirdošs cūka! Sory – vepris…

       1. zinu,ko daru,tāpēc arī zinu ko rakstu.Ja neesi lietas kursā,nepiedirs netu,ej strādāt,būs lietderīgāk.Tava pākstene smirdēja,kad ar mašīnu vedi smirdīgo apinīša dzērāju un biji pārlaimīga,ka lai vai kāds,bet noslienājies vecis blakus,vismaz bikses kājās.Un joprojām smird , nenomazgāsi.Pēc pusstundas tas bija zināms visiem.Neviens nav muļķis,par kādiem tu tos turi.

       2. Kādu personu,ja nav noslēpums.Ja raksti un atbildi par saviem vārdiem,tad par kādu veikalu ir runa.Es ne tikai uz veikalu ar tevi neietu,pat publiskajā tualetē uz blakus poda nesēdētu. Nav ko slēpties anonīmi,pati uzsāki šo tēmu.Ļoti labi zinu,kas esi.Ar savu pakaļu amatu nopelnīji un tagad gribi visus skolot,vot ej un paosti,kamēr silts un nav ko te saukāt citus savā vārdā,jo tavos komentāros raksti tikai un vienīgi pēc savas pieredzes.,kaut gan dzīves skola ir sekojoša:jo vairāk smird tava mute,jo platāka kļūst apakša.Tā kā skaties pati sevi,būs lielāka svētība.

        1. Nu nākošreiz tev mašīnas nr. pateikšu, man jau pofig, jo smirdi jau tu ar savu kundzi. Nezinu ko rakstu? 😀 Nosmirdi savu niecīgo dzīvi un nevel vainu tiem, kas to ievēro – ozolnieku smirdeļi :@

          1. Vīrietis ir transvestīts tikai tādēļ, ka to uzrakstīja? Tad tu esi atsaldēts lohs ar mēsliem smadzeņu vietā! Palundra Tukumnieki!

          2. Smirdīgais, esi saindējies ar savu smaku, labāk ej gada laikā vismaz vienreiz nomazgāties 😀

         1. fantazē vien,vīrieti ar nomīzto čuriņu.A ko te mašīnas numurs,vai tad personas koda nav?Tipista lauķe.

      2. Līdzjūtība Ozolnieku iedzīvotājiem, ka jālīgo kopā ar vietējiem bomžiem, kas negrib nomazgāties… brauc ar A6, bet smird kā Tukuma Vanadziņš. Neatbildēšu vairs tam smirdīgajam vecim ap 50, bet lūgums tomēr ir – nebrauc lauku pāķi uz Tukumu smacīgi iepirkties, veikalos un vsp Tukumā, tevi te neviens negaida!

       1. Dace,tavs intelekts ir ārkārtīgi zemā līmenī.Melu tīklos tu jau sapinies domes sēdē,žēl,ka tu to vēl neesi sapratusi un izskatās,ka tev to arī nesaprast.Pirms nomelno citus,ieteicams padomāt par sevi,jo visus citus vērtē no savas pieredzes.Man un pārējiem pagasta iedzīvotājiem ir diemžēl cita informācija,bet te ir viens un tas pats rokraksts.Nezināju,ka esi vīrietis.

 13. Vērojot tā sauktos politiskos procesus novadā, šobrīd tiešām pārsteidz tā saukto veco deputātu rīcība un retorika; tā vairāk piemērota pubertātes vecumu knapi sasniegušiem niekkalbjiem, bet nav inteliģentu un cienījamu cilvēku cienīga. Tas ”principiālisms” nepiekāpībā komplektā ar mūžīgi varai iztapīgās Kaminskas rīcību (vieniem aizsūta e-pastus, ar otriem veic saskaņošanu) bija ne tikai lieks, bet arī ar pamatīgu devu zemiskuma.
  Un tie, kas te ļoti priecājas par ”labo” uzvaru, apdomājiet labi, vai ir, par ko. Vai par to, ka jau tā mazaktīvajiem vēlētājiem nācās izvēlēties mazāko ļaunumu? Vai par to, ka iespējams cienījami cilvēki visai uzskatāmi visu acu priekšā pārvēršas par niecībām un ”likumīgo zagļu” atbalstītājiem!? (Skatīt lēmumu par atkritumu apsaimniekošanu!)

  1. 2018. gada 27. martā beigsies pašvaldības līgums ar SIA “Eco Baltia VIDE” par sadzīves atkritumu izvešanu Tukuma novadā, tādēļ pašvaldība jau tagad meklē risinājumus tam, kā rīkoties tālāk. Viens no variantiem bija nākamās iepirkuma procedūras uzsākšana, lai varētu izvēlēties pakalpojuma sniedzēju. Otrs – uzticēt šo pienākumu pašvaldības kapitālsabiedrībai «Piejūra».

   Apkopojot normatīvajos aktos, Eiropas Savienības dokumentos, tiesu instanču lēmumos norādīto, Tukuma novada Dome ir nonākusi pie nešaubīga lēmuma – atkritumu apsaimniekošana ir stratēģiski nozīmīga nozare, tādēļ pēc 2018. gada 27. marta atkritumu apsaimniekošanu novadā veiks «Piejūra». Līgums tiks slēgts uz 7 gadiem, pašvaldība apstiprinās arī to līgumu, kuru kapitālsabiedrība slēgs ar katru iedzīvotāju individuāli.

   Patlaban tiek prognozēts plānotais, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifs būs 11.72 eiro/m³ (plus PVN) jeb 2.81 eiro (plus PVN) par 240 litru konteinera izvešanu. Kapitālsabiedrība apliecina, ka tarifs līguma darbības laikā nepaaugstināsies, ja netiks palielināta kāda no tarifa komponentēm, piemēram, dabas resursu nodoklis, ko nosaka Valsts, vai nenotiks straujš degvielas cenas kāpums.

   Ceļu uz šāda lēmuma pieņemšanu Tukuma novada Dome uzsāka jau 2014. gadā, kad tika uzklausīta iedzīvotāju un citu pašvaldību neapmierinātība ar pašreizējā komersanta darbību un attieksmi. Tukuma novada Dome uzdeva «Piejūrai» izstrādāt darbības stratēģiju 2016.-2020. gadam, par vienu no galvenajiem mērķiem izvirzot sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Kapitālsabiedrība stratēģijas plāna izstrādē ieguldīja 2 (divus) gadus un tikai 2016. gada 29. jūnijā to prezentēja Tukuma novada Domē. Tika secināts, ka «Piejūra» ir gatava un spējīga sniegt novada iedzīvotājiem šo pakalpojumu kvalitatīvi, bez aizķeršanās, turklāt salīdzinoši lēti un efektīvi.

   Lai pakalpojuma sniedzēja maiņa neradītu neērtības un problēmas iedzīvotājiem, kapitālsabiedrība un pašvaldība par to rūpējas jau tagad un kārto gan dokumentus, gan visdažādākās tehniskās lietas.

   Jāpiebilst, ka līdzīgi lēmušas rīkoties arī citas pašvaldības, Ziemeļvidzemē, kur strādā SIA ‘’ZAAO’’, Austrumlatgalē, kur SIA ‘’ALAAS’’, Ventspilī – Ventspils labiekārtošanas kombināts, tāpat ir izskanējis arī tas, ka Daugavpils varētu deleģēt pakalpojumu sniegšanu savam uzņēmumam.

   «Piejūra» ir kapitālsabiedrība, kur daļas pieder 9 pašvaldībām – Jūrmalas pilsētai, Tukuma, Talsu, Jaunpils, Engures, Kandavas, Rojas, Mērsraga, Dundagas novadu pašvaldībām. Tā izveidota ar mērķi, lai atkritumu radītāji būtu nodrošināti ar kvalitatīvu, savlaicīgi sniegtu, vides aizsardzības prasībām atbilstošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu.

   1. Ruža, beidz te tos savus rakstu darbus!Paskaidro labāk, kur jūs abi ar Rassoni likāt tos 113 000 eiro, ko pērn no Eko baltijas kā nodokli savācāt, bet neatdevāt valstij?! Un tagad tev vajag visu uzņēmumu, lai var šito zagšanu noslēpt un Indriņai nav jāsēž cietumā?! tev jau nebūs jāsēž, jo tava paraksta nekur nav.
    Un tiem, kas nesaprata, par to tarifu: svarīgākā ir piebildīte, ”tarifs nemainīsies, ja nekas nemainīsies”. Nu kā tad var nemainīties, ja Ružam jāpārņem bizness, jāpērk missenes, mašīnas, jāatmaksā parāds valstij? Neesam taču muļķi! Jautājums par Lukmana ”gudrību”, kas šito bīda cauri, gan ir atklāts.

  2. Tu esi tik gudrs lēmumos par apsmainiekošanu? Vai pašvaldības lēmums pašlaik pasliktina Tavu dzīvi?..domāju nē..Tu esi klaigātājs..klaigātāji neko nedara..tik rada bažas citos..un nemīl savu pašvaldību kā arī personīgajā dzīvē ir neapmierināti cilveķi….un visu negāciu izveļ uz domi, MK un pasaul… un kas Tev liek šeit dzīvot?

   1. Re ku tu atkal dievlūdzēja esi klāt. Nu, ritīga Oļiņiete, kas dieva vārdu nelietīgi valkā. Bet ja par atkritumiem, jā, ja piejūra vai, pareizāk, ruža pārņems atkritumu biznesu, pasliktināsies, jo šajos apstākļos nevar nepasliktināties. Tas, kā šulcs saka, ir loģiski. Piejūrai ir milzīgs parāds valstij (nozagti 130 000 eiro), nav konteineru, nav mašīnu, tās par 1,8 miljoniem jāiepērk, jāalgo darbinieki. Un tas viss par mūsu maksāto tarifu klāt piet tā, ko jau tagad maksājam. Tā pat nav matemātika, tā ir elementārā aritmētika.
    Un, ja tu tai iebilsti, tam ir tikai viens arguments, tu esi Rassone, kas gadiem, laikam jau dziļas mīlas dēļ, dzīvo tikai Ružas biznesam, par savu ģimeni, bērniem, par savu ticīgo dvēseli pat nedomājot. Āmen!

 14. nu, domājiet paši – “Piejūrā” kūrējas Inga Priede ar ZZS. Kāda ekonomiskā grupējuma interesēs darbojas? Volfs ir visiem zināmais Brigmaņa (ZZS) sulainis.. ir jautājumi?

   1. Pēc Mēness kalendāra šodien ir gudrības diena; var atklāties apslēptās zināšanas!

  1. Zaļā Priede ar saviem zilajiem draugiem pašlaik gatavojas pārņemt varu Kandavā. Ņemot vērā viņas komandas kopējo intelektuālo potenciālu, iespējams, ka kādu mēnesi arī noturēsies. Tad gan viss būs izsaimniekots un šī braņdža dabūs ņemt pēdu nezināmā virzienā.

   1. Jūtu līdzi komunist zinātāj. Droši vien nevarēsi vairs baroties Ķieģeļa silītē. Bet varbūt tu pats esi Ķieģelis?

  2. Nebija jau par ko balsot! Visäas partijās ir cilvēki… vienalga kuru partiju ievēlēsi, tik un tā čomaku būšana!!!!

  1. Klauni ir savēlēti! Būs vien jānoskatās šajā cirkā. Piedalīties tev nebūs ļauts 🙂

 15. Zinatajam a nevar Kandava Alfred un Dain sakopet lai kopā sanak 15 Daiņi un Fredi un šie Abi divi turpina nakošo 30 gadu ciklu tas gan būtu skaisti Lai Zeļ Kandava

  1. Runa jau nav par to, ka Kandavas novadā parādi komandēs kaut kāds mistisks “Fredis” vai “Dainis”. Šoreiz ir jārunā par to, ka pie varas laužas izsalkušu kampēju “jaunā” paaudze, kura nāk ar mērķi pakampt pēdējo, ko šajā plānošanas periodā mums piedāvā Eiropa. Kas pēc tam atdos novada administrācijas savtīgu interešu vārdā paņemtos kredītus, šos loģiski domāt nespējīgos neinteresē. Diemžēl šodienas sačakarētā izglītības sistēma nodrošina vien iespējas par samaksu saņemt dažādas (bet vienmēr nožēlojamas) raudzes “augstākās” izglītības diplomus, kas to saņēmējiem, neskatoties uz absolūtu kompetenču trūkumu, tomēr ļauj justies gudriem un vareniem.

   1. Vai tad jau zemnieku izsaimniekošanas laikā visi pieejamie kredīti nav iztērēti . Sākot ar Ķieģeļa sporta halli ko Amatnieks cēla, Bāreņa šaubīgajiem projektiem, Štoferta Telma celtajiem projektiem un visbeidzot atkal ar Ķieģeļa šī gada milzīgajiem aizņēmumiem.

   2. kaut kur par tām “raudzēm” jau dikti dzirdēts. Vai tev nerūgst tas Jāņu alus? Miezis, apinis vainīgs? Vai tava “kompetence”?:)

 16. Man nav saprotams par tiem gudrajiem novadniekiem, kuri redz tikai slikto un uzskata, ka domē visi dumji neko nezina un nesaprot, bet paskatieties apkārt Tukums ir sakopts, uzcelts bērnudārzs, 2.pamatskola, tāpat ledus halle,vientuļi, maznodrošināti dzīvo sakoptās sociālās mājās utt. Protams,vienmēr var labāk un kļūdas ir un būs arī tiem “svētajiem bļāvējiem”, bet jāsaprot, ka vajadzību ir daudz,bet ne vienmēr viss ir iespējams.Tāpēc nav saprotams, kāpēc tie lielie bļāvēji paši neveidoja sarakstus un nekandidēja, lai visu izdarītu perfekti. Lai veiksmes arī turpmāk.

  1. Nav arī jāsaprot tie, kam vienmēr slikti, jo tas ir viņu dzīves stils – riet, ņaudēt, ap.irst… Galvenais, lai viņiem ir sava būda 😀

 17. Bet vispār lūziens varā ir, nav un, ja daļa pozīcijas deputātu-Lebeda, Jomerts (varbūt beidzot arī Reimate reizēm sadūšosies un nedomās, ka viņa joprojām ir ko Šulcam parādā un ”neatstrādāt” reiz vīram izdarīto pakalpojumu), būs tik pat godīgi, kā vairums vēlētāju par viņiem domā, tad jau var iznākt labas lietas. Galvenais opozīcijai netaisīt teātri, bet kārtīgi skatīties ”uzvarētājiem” un ”dalītājiem” uz pirkstiem. Un par atkritumiem taisnība, tur ir jātaisa jauno deputātu pieprasījums, kā sapratu uzņēmēju sapulcē, tur jau ir izzagta valsts nauda un nu grib vēl no iedzīvotājiem paņemt. Un Lukmans vai nu tēlo, vai nu tiešām ir pamatīgs muļķis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *