Par labierīcībām Tukuma tirgū

Lasītājs jautā: – Vismaz reizi nedēļā gribas aiziet uz Tukuma tirgu – nopirkt kādu saknīti, odziņu, bet problēma tā, ka šobrīd tirgū nav labierīcību. Piedodies, ka tik atklāti, bet es tomēr vairs neesmu jauns cilvēks un, kad tā vajadzība rodas, tad tā ir. Nevaru paspēt nokļūt līdz lielveikalam vai citviet. Vienā gadījumā turpat tirgū ieskrēju. Mani gan nolamāja, tomēr savas darīšanas pabeidzu. Bet vai tiešām nevar nodrošināt tualetes?!

Ņemot vērā, ka 27. maija Tukuma novada domes sēdē deputāti nolēma iegādāties Tukuma tirgu ēkas (zeme jau bija pašvaldībai piederoša, un iepriekšējos gados rosinājums to pārdot uzņēmumam, kas nodarbojas ar tirgus darbību tika noraidīti), kas kopumā izmaksāja 221 500 eiro, ar jautājumu vērsāmies pašvaldībā. “Kamēr par tirgus apsaimniekošanu atbildīga ir SIA «Tukuma rajona patērētāju biedrība» (līgums par apsaimniekošanu ir spēkā līdz gada beigām), jautājums par tualetēm būtu jāuzdod viņiem,” šādu atbildi  saņēmām no Tukuma novada domes atbildi.

Sazinājāmies arī ar SIA «Tukuma rajona patērētāju biedrības» vadītāju Irinu Taubi. Viņa skaidroja, ka šobrīd tirgus strādā ar zaudējumiem, kas vasaras laikā varbūt varētu arī daļēji kompensēties, tomēr ne tik daudz, lai šobrīd domātu par jebkādiem ieguldījumiem vai papildu izdevumiem. Bet, lai nodrošinātu pakalpojumu jeb labierīcības  tirgus apmeklētājiem, – ieguldījumi būtu nepieciešami. Esot aprēķināts, ka tualetes uzturēšanas vidēji mēnesī izmaksātu ap 900 eiro un, kā uzvēra I. Taube,  pašvaldība par to jau ir informēta. Kā dome rīkosies – tas jau ir cits jautājums, jo uzņēmums šādu ieguldījumu veikt neplāno. “Būtībā turpinām strādāt tikai tādēļ, lai cilvēkus tirgū noturētu,” tā I. Taube.

Jāpiebilst, ka pašvaldība pie tirgus jau bija novietojusi pārvietojamās tualetes. Tomēr, ņemot vērā, ka regulāra tīrīšana vai tualešu apgādāšana ar papīru un salvetēm nebija paredzēta un cilvēki sūdzējās par smaku un netīrību, pēc kāda laikā tās tomēr tika aizvāktas. Līdz ar to šobrīd ir situācija, ka, izņemot tirgū strādājošos, apmeklētājiem labierīcības pieejamas nav.

Komentāri

 1. Ja novada vara atļāvusi šādu tirgu ar lielu cilvēku apriti, tad tās pienākums ir nodrošināt par saviem vai tirgus līdzekļiem tualeti.
  Ja novada vara nevar nodrošināt tualeti, tad klapējiet ciet to tirgu. Nav pieļaujams tāds variants , ka viss tiek pieķēzīts un pie tam Tukuma novada domes durvju priekšā.

 2. Jūs ,laikam,nezinat,cik cilvēki ir šausmīgi netīrīgi un tualetē aiz sevis atstāj tādu šmuci,ka vemdamai jātīra! Citi pat ūdeni nav spējīgi noraut! Vai tiešām arī mājās viņi dir .. uz un ap podu un pēc tam netīra to podu? un strūkla arī iet pa sienām un grīdu,bet tikai ne podā!Jābūt ir totālā bezizejā.lai ietu strādāt par publiskās atejas uzkopēju! Tāpēc nav brīnums,ka tualete tirgū nav!

 3. NTZ stils – tirgu dome nopirka tikko, līgumu parakstīja pirms dažām dienām un uzreiz “Lasītājs jautā”. Kur tas “lasītājs” bija pirms pirkuma? WC tirgū nav jau sen….

 4. Te acīmredzot arī kāds ”aizvainotais” no domes ganās, kas uzskata, ka ir liels kungs, kas, domē ticis, nu domā, ka viņš tikai lentītes griezīs un lielīsies… Ar vai bez īpašuma ieraksta Zemesgrāmatā, viss, kas notiek uz pašvaldības zemes, jo vairāk, tik publiskā vietā, kā tirgus, ir domes atbildība! Un kā teātris sākas no garderobes, tā publiskas pārvaldības vieta – no tualtes. Un ja pat to ”jaunā vara” neprot, nevar un negrib nodrošināt, tad ko bez paškopības vispār var?!
  Bet tiem, kas te gurdri d..š par to, ka visiem uz tirgu un vispār publiskā vietā tukšiem kā izspiestām tūbiņām, tad kā medicīnai blakus stāvējis varu teikt, ka 2/3 cilvēku (varbūt noteiktā vecumā arī vairāk) dabisko vajadzību nokārtošana ir ātri, reizēm nekavējoši risināma problēma; kairināto zarnu sindroms, multiplā skleroze, dažādas artrīta formas, nieru vainas, dažādi vēži, Krona slimība… vēl un vēl, un vēl… simtiem cikvēku, par maziem bērniem nerunājot, kuri nevar paciesties vairāk par dažām minūtēm… Starp citu, tādā vietā kā turgus tualetes apmklētājiem ir obligāti jānodrošina, un, ja to nedara uzņēmējs, tas jādara pašvaldībai – tai ir jāpanāk, ka šis obligātums tiem nodrošināts!

 5. Šogad nebūs tie bezjēdzīgie pilsētas svētki.
  Tad nu to ietaupīto naudu izmantojiet lietderīgi un tirgū uzceliet šodienas prasībām atbilstošu tualeti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.