Attēlam ir ilustratīva nozīme. Avots: prweek.com

Par interneta troļļiem pašvaldības sociālajos tīklos…

Jau vairākkārt un, jāteic, diemžēl neveiksmīgi mēs – laikraksta veidotāji – esam aicinājuši domes amatpersonas un arī darbiniekus izturēties atbildīgi pret komunikācijas veidu un informāciju, kas parādās domes oficiālajos komunikāciju kanālos, tādējādi nepieļaujot likumpārkāpumus, tai skaitā personu apmelošanu un sensitīvu datu neatļautu izmantošanu. 

N. Rečs neuzskata sevi par atbildīgu

Gan domes sabiedrisko attiecību speciālistam Jānim Tomelam, gan Administratīvās nodaļas vadītājai Ritmai Skudrai, gan arī toreizējai izpilddirektorei Dacei Lebedai un domes priekšsēdētājam Normundam Rečam norādījām, ka komentāros domes oficiālajā feisbuka kontā un citur darbojas tā sauktie troļļi jeb no citiem cilvēkiem aizgūtus (faktiski zagtus) datus izmantojoši cilvēki, kas, dēvējoties dažādos vārdos (visbiežāk lietotais Guntis Ābols, Anita Bajāre, Jānis Godmanis, Uldis Eduards Krastiņš, Anna Kļaviņa u.c.), apmelo un nomelno citus cilvēkus, tai skaitā mūs – žurnālistus, turklāt tieši par to, ka veicam savus profesionālos pienākumus. Tāpat šie troļļi, īpaši tā sauktais G. Ābols, pārkāpjot Datu aizsardzības likumu, bija nelikumīgi apstrādājis un publiski izplatījis par sensitīviem uzskatāmus personas datus.

Pirmo reizi ar aicinājumu dzēst nepatiesos un nomelnojošos komentārus domē ar iesniegumu vērsāmies aprīļa beigās. Bet domes priekšsēdētājs N. Rečs savā 7. maijā rakstītajā vēstulē paziņoja, ka ”neuzņemamies tos [apmelojošos, nomelnojošos un iespējamus zaudējumus uzņēmumam radošus komentārus domes feisbuka lapā]  dzēst”. Kāpēc? Jo ”secinājām, ka tie nesatur naida runu” un “Tukuma novada dome nevar izvērtēt katrā komentārā paustā apgalvojuma patiesumu, tāpat kā tā nevar vērtēt, vai komentāru profili ir īsti vai viltus”. Savukārt, atbildot uz mūsu bažām par iespējamu kaitējumu, ko troļļu meli varētu nodarīt uzņēmumam, N. Rečs padalījās ar savām atziņām ekonomikā un uzņēmējdarbībā: ”Kas attiecas uz zaudējumiem Jūsu vadītajam uzņēmumam – brīva tirgus apstākļos neviens uzņēmējs nevar būt nodrošināts pret zaudējumiem, un Tukuma novada Domei kā pašvaldības pārvaldes institūcijai nav jāiejaucas komercuzņēmuma komerclietās.”

Papildus tam priekšsēdis norādīja, ka mums ir visas iespējas vērsties gan pie «Facebook Inc», gan tiesībsargājošās iestādēs, jo, kā uzskata N. Rečs, tām un tikai tām ir ”jānodrošina tiesiskuma ievērošana, gan vienlaikus Satversmē paredzētā vārda brīvības funkcionēšana.

Atzīsimies, izmantojām N. Reča ieteikumus un vērsāmies gan tiesībsargājošās, gan citās uzraugošajās iestādēs un arī pie mediju un komunikāciju lietās zinošiem juristiem. Cita starpā noskaidrojām, ka dome un arī tās vadība ir pilnā mērā atbildīga par visu ārējo [un arī iekšējo] komunikāciju, tai skaitā arī par tās izplatīšanu domes oficiālajos informatīvajos kanālos.

To noskaidrojuši, ar lūgumu dzēst troļļu radītos melīgos komentārus domē vērsāmies atkārtoti. Bet J. Tomelis, sākumā atzinis, ka domes feisbuka konta pieskatīšana ir viņa atbildība un ka nav šo pienākumi spējis pilnā apjomā un savlaicīgi veikt vienīgi tāpēc, ka bijis ”pārāk daudz darba un nogurums”, tomēr nedarīja neko, lai konkrēti norādītos apmelojošos un laikrakstam iespējamus zaudējumus radošus komentārus dzēstu. Tā vietā jau 15. maijā saņēmām šādu atbildi: ”Izskatīsim un atbildēsim. Kas attiecas uz iesniegumā paustajām bažām, ka šobrīd tiek apdraudēti Jūsu iztikas līdzekļi, atgādinām, ka nepieciešamības gadījumā varat zvanīt uz Tukuma novada Sociālā dienesta vienoto tālruņa numuru 80205333, lai varētu rast risinājumu Jūsu pēkšņajām sociālajām problēmām.

Toties rīkoties apsolīja D. Lebeda un tika dzēsti tie komentāri, uz kuriem norādījām aprīļa iesniegumā. Vēlāk gan noskaidrojām, ka, visticamāk, tieši J. Tomels izdzēstos komentārus ir atkal ”atlicis vietā”, toties esot dzēsis citus – reālu cilvēku profilus, kuri atļāvušies izteikties kritiski par domes vadības rīcību.

Vairāk lasāms piektdienas, 5. jūnija, laikrakstā ŠEIT=>

P.S. Šobrīd «Gunti Ābolu» facebook.com ir izdzēsis.

Komentāri

 1. Cik zemu ir jākrīt , lai novada labākie ļaudis, kādiem vajadzētu būt novada pozīcijas deputātiem, paši organizē viltus profilus, lai lielītu sevi un zākātu visus pārējos.
  Kur tālāk?
  Nemaz nebrīnīšos, ka nākamajās vēlēšanās būs jābalso kā liek pozīcijas deputāti un viņi paši sev par labu skaitīs balsis.
  Ceru , ka tik tālu nenonāks , jo par manipulācijām ar vēlēšanām darbs ir Drošības Policijai.
  Kaut arī šinī gadījumā par manipulācijām ar oficiālo novada FB kontu pienāktos kāds sods.

 2. VARAM kā nekā uzrauga pašvaldību darbu. Lai Rečs ar Tomeli taisnojas tur. Un paralēli ar pašvaldības troļļiem, lai padarbojas tiesībsargājošās iestādes. Publiskojiet šos netīreļus, lai visi redz, kas te notiek.

 3. Pēdējo “Domes lapeli” redzējāt? Es uzskatu, ka tās veidotāji ir pelnījuši bargu sodu, jo klaji nomelno citus – kopānedziedošos. Tikai reči, tomeļi un citi viņiem līdzīgie ir piemirsuši, ka viņu pašlaik ieņemamie amati nav mūžīgi!!! Ka tikai drīz Daigucītim ar piekabi un vēl dažam labam nav jāmeklē sūdu dakšas, ar ko vismaz kādu labu darbiņu pilsētas un novada labā padarīt! Ne velti latviešiem ir parunā par s… m, kas peld pa virsu! Mūsu pašreizējā “valdīšana” ir senā teiciena pilnīgs pierādījums!

 4. Labdien, domāju savādāk, tieši agrāk Tukumā notika tā saucamais žargonā bezpridels ,kad tika nekaunīgi izlaupīts pilsētas budžets : kad atgriezīs naudiņu par asfaltēto ceļu uz privātiem zemes gabaliem, un ja iespējams lai ieskaita uzreiz no saviem privātiem kontiem ar norādi ziedojumi dzīvnieku patversmei, mažnodrošinātām ģimenēm utt.
  Lai atgriež visu naudu, kuru ir agrāk aizpludinājuši tuvi stāvošam firmām par uzpūstām tāmēm utt, bet no saviem privātajiem kontiem.
  Vemt gribas, cik var lobēt vecos vēžus, mājas pie jūras kā oligarhi sacēļuši, privatizējuši pusi Tukuma, latvānus pie slocenes būtu ar izskapti un lakatu galvā reizi gadā nopļavis galvenais OIK atļauju izsniedzējs,dēļ kā skatoties ikmēneša rēķinā saprotu, ka mani bērni uz galda redzēs mazāk pārtiku un namu pārvaldē būs jādala komunālo maksājumu atmaksa. Iespējams varbūt jums galvenā redaktore ar trimeri varētu izpalīdzēt,lai radus paķer arī.

  Tad jau labāk jaunie, jo pašalik ir apstādinājuši afēras, kuras gribējāt atkal izlaist cauri, lai savu nerimdināmo apetīti uz īsu brīdi remdētu , ar zemes privatizāciju kur daudz šķembu, jāprasa Volfiņam, olu afēru, var turpināt ilgi. Ja nebūtu jaunie, tad mums te pietukumā jau lietu pamatus ģenerātoriem,kas grieztos pilnā sparā. Kauns Jums nav nemaz.

  1. Vai tiešām Anete Jūs ticat Rečas kundzes godīgumam redzot domes sēžu ierakstus kur viņa nepārtraukti pazemo citus deputātus un savu vīru? Godīgs cilvēks mācētu paklusēt un nepārtraukt citus runājam un neuztieptu savu vienīgo taisnību ,vai tomēr nē.

   1. Es nesaku, ka ticu,man vienalga tie Reči….ticu es dažiem no jauniem, un viens no tiem ir Zvaigzneskalna kungs, Eisaka kungs un vēl daži, viņi ir izdarījuši daudz laba un apstādinājuši daudz nelikumību un cīnās daudz Tukumnieku un Džukstes iedzīvotāju labā.
    Ja manai ģimenei jāsalīdzina tas ļaunums, ko nodarījuši vecie politiķi OIK afēristi un privāto interešu lobētāji ar jaunajiem, tad vispār par ko šeit diskusija.
    Cik ikmēnesi Latvijas bērniem no galda ēdiens tiek nozagts, veselīga pārtika, pensionāriem zāles…. ja Jūs to nesaprotiet, tad ar Jums visiem pat nevēlos diskutēt šeit, jo Jūs nesaprotiet ar ko Es vispār rakstu,

    1. Tas, ka raksti dažādus vārdus, neliedz nojaust, ka esi viens un tas pats cilvēks. Aizej atriebiem Šulcam par saviem vecākiem un liecies mierā.

  2. Vemt gribas no tādām Anetēm, kas atkārto visu to pašu, ko domes troļļi. Un tas arī jau ir pamanīts, ka daži no troļiem ir mainījuši taktiku – tagad daži no viņiem apliek Rečus un slavina Eiskau ar Zvaigneskalnu. Secinājums? Vismaz daži no trolļiem ir paši šie zēni, kam īsti jau nav ko domē darīt. Kārtīgu darbu jau ne viens, ne otrs pirms tam strādājis nav.

 5. Plaudes kundze, var Jums lūgt nākamo rakstu par mazu daļiņu pagātnes : piemēram, Tukumnieki grib zināt, kā tas sanāca, ka par Domes līdzekļiem tika ieklāts asfalts uz privātiem zemes gabaliem, varbūt es kļūdos, varbūt šie kungi, kas vadija Tukuma Domi agrāk, tur tagad taisās celt kādu sarkanā krusta ēdināšanas iestādi par savu privāto kapitālu??

 6. Kādus vārdus, kaut Es būtu kiborgs vai dzērājs no ķengara. Mums būtu jaunie daži no domes uz rokām jānēšā, ko viņi ir sadarijuši un novērsuši tik īsā laika posmā!
  Un es atkārtošos, Jūs pat neesiet diskusiju cienīgi, ne arī raksta autori, jo skataties caur šauru prizmu, troļli, ne troļli, kāda atšķirība, šeit runa iet par bērnu dzīvībām, par veciem slimiem cilvēkiem, kuri stāvēja ķēdē, kad Baltijas valstis ieguva neatkarību, par viņu dzīvībām, par maznodrošinātiem, kam katrs eiro ir svarīgs.
  Mēs drikstām tikai pieminēt veco vārdus tiesas zālēs, kā vispār var rakstīt par kautko tādu…..Jūs gribiet vēl lai Jūsu apliek, tad pat nesanāks veikalos lētās sojas desas un lētākie saldinātāji, kas izraisa vēzi. Viņus tas neuzstrauc, tā nav viņu maize, un beidzam šo diskusiju, mums būtu puķes jādāvina jaunai vadībai līdz šim, a Jūs te pat tālāk par savu degunu neredziet – par ko vispār te runāt.

 7. Kurš teica , ka gābols esot no(aiz)klapēts ?
  Izrādās, ka gābols ir dzīvāks par dzīvu, izlasīja Stambulas konvenciju un saprata, ka pienācis īstais laiks mainīt dzimumu, nopirka sarkanu jo sarkanu parūku un tā gābols kļuva par aneti.

 8. Izlasot rakstā citēto Tomeļa atbildi ar aicinājumu vērsties sociālajā dienestā, smiekli nenāk, lai gan iecerēts bijis asprātīgi. Paņirgāšanās, kas labi parāda īsto seju. Gan jau Plaude tiks galā ar savām saimnieciskajām lietām, ne jau pirmo gadu biznesā. NTZ iznāk regulāri, regulāri arī bijis rakstīts par iepriekšējās pozīcijas lietām, ja pareizi atceros, par Pārupes Oligarhu ieleju tieši viņi traci cēla. Bet tas jau viss aizmirsts. Es par ko citu. Ja Tomels asprātojas kā privātpersona, tad okei, bet šobrīd viņš pārstāv pozīciju. Un tāda ir pozīcijas attieksme – jūs jau varat izmanot savas tiesības un izteikties par šo un to, bet mēs parādīsim savu ētiku un paspīdēsim ar asprātībām. Un tā viņi domā par visiem: jūs drīkstat tikai mūs slavēt, ja ir iebildumi, mēs ierādīsim jums jūsu necilo vietu.

 9. Nekādi nevaru izdomāt. Ar kuru galu domāja tie vēlētāji, kas balsoja par jāni, agri, daigu, normundu un citiem foršajiem? Tas, ka labs cilvēks vēl nenozīmē, ka ir labs deputāts.

  1. Kurš teica, ka rečesijas vadoņi ir labi cilvēki? Un arī forši viņi nav. Tai sarkanmatainajai babiņai vispār trūkst pieklājīga apzīmējuma. Galēji neinteliģenta un slikti audzināta intrigante.

 10. Visa šī ņemšanas soc.tiklos un laikrakstos atgādina tādu” tirgus sievu” izrādīšanos, traki ka inteliğences paliek arvien mazak….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.