Lūdz pagarināt Tukuma 2. vidusskolas būvdarbu termiņus

Tukuma novada domes Finanšu komitejas sēdē 21. aprīlī tika izskatīts jautājums par Tukuma 2. vidusskolas pārbūves termiņa pagarināšanu līdz 1. novembrim. Sākotnējais termiņš, kā deputātus informēja domes speciāliste Inga Helmane, bijis 11. jūnijs, bet no SIA «Bildberg» saņemts iesniegums, kurā norādīti apstākļi, kurus iepriekš nevarēja paredzēt un tie saistīti ar lifta izbūvi un piegādi, kas prasījis papildu 29 nedēļas.

SIA «Bildberg» valdes loceklis Gatis Bērziņš skaidroja, ka ir mainījušies lifta ražotāja nosacījumi attiecībā uz lifta šahtas dimensiju – tā nav tāda, kāda bija projektā, tāpēc jau pagājušā gada 14. septembrī par to informēja būvniecības procesa dalībniekus. Bija nepieciešams pārstrādāt konstruktīvo daļu, par kuru 10. martā tika saņemts pozitīvs eksperta slēdziens un tas arī pagarināja darbu izpildes termiņus.

Sēdē neskaidrs palika jautājums par to, vai termiņa pagarinājums prasīs papildu izmaksas. Kad deputāts Sergeja Kovaļovs vaicāja, vai tā būs, G. Bērziņš skaidroj,a ka nē, bet deputāts Mārtiņš Limanskis iebilda, ka papildus izmaksas tomēr dokumentos minētas. G. Bērziņš skaidroja, ka šis teikums pielikts atbilstoši labajai praksei, jo tas saistīts ar būvlaukuma izmaksām, kuru radīs termiņa pagarinājums un kas nebija iekļautas piedāvājumā. Tomēr esot arī iespēja kaut kādas izmaksas uzņemties būvniekam pašam.

Galīgais lēmums tiks pieņemts domes sēdē 28. aprīlī.

Agita Puķīte

Komentāri

  1. jā protams, normāli, ja tādējādi netiks prasīti papildus līdzekļi…. savādāk sanāk, ka uzvarot ar lētāko cenu, līdz beigām uzvarētājs kļūst stipri dārgāks, ja ne dārgākais, tādā veidā kompensējot starpību….

 1. nu,bet,protams,kā tad savādāk!
  sāka jau vēlāk! tagad vēl pagarina!
  Tad jau uz 2022.g. 1. septembri būs! Tāda ir tā lētāka cena!

 2. Es taču uzreiz teicu,ka šis kaktu kantoris nav nopietns,bet nē,galvenā ir cena,un te nu būs tā cena, atkal gads klāt! Būtu ņēmuši lielos – kā Merks vai Velve,sen jau būtu viss gatavs. Lūzeru banda

 3. Ja jau pasūtītaji no domes “spečuliem” pieļauj, tad par ko brīnīties! Nez, par šo arī būs fotoreportāža ar 3 zābaku- mēra un vietnieku selfijiem?

 4. Iepriekšējie domes vadoņi vismaz deva darbu vietējiem, kautkadus nodokļus pat Am nieks samaksāja. Tagad visa nauda aiziet projām, jo vietējie netiek pie darba. Šim objektam no 6 miljoni, vismaz 1 miljons būtu nodokļos atnācis atpakaļ un nauda paliktu tukumniekiem. Tā ir kad irsēji tiek pie varas

 5. Kad 28. aprīļa sēdē tiks pieņemts lēmums, cerams, tiks publiskots, kuri deputāti kādu lēmumu pie’ņēmuši. Tā vien šķiet, ka būvnieki nezina, ka mācību gads sākas 1. septembrī, nevis novembra vidū… Un ļoti ceram, ka šogad klātienē mācības tiešām atsāksies 1. septembrī.

 6. Es to uzņēmumu vietā, kuri zaudēja konkursā cenas dēļ, sniegtu prasību tiesā par maldināšanu. Iedod lētāko cenu, bet beigās tiešām kā jau viens komentētājs minēja – projekts sanāk pa dārgo. Līdz ar to sanāk, ka pārējie uzņēmumi cenu noteikuši reālāk.

 7. TAS NOTIKA TIESI TAPAT KA AR BERNUDARZA BUVNIECIBU ,PASACINA, KADAM ATKAL VAJAG NAUDU.TADU LITU VAREJA PASUTIT GADU ATPAKAL, KAS TIE PAR BUVNIEKIEM ,UN PROJEKTA VADITAJIEM, KURI NEZINA, KAS IR PROJEKTA, TAS IR PILNIGI SAPROTAMS JAPALIELINA FINANSEJUMS. VAI NEVAREJA IZVELETIES CITU KOMPANIJU. IR TADS TEICIENS SKOPAIS MAKSA DIVREIZ. TA KA JA KAUT GRIBAT ATJAUNOT TAD IZVELATIES PAREIZOMOPANIJU NEVIS LETAKOS.

 8. Pirms darbu uzsākšanas skolas vadiba putām uz lūpām apgalvoja – viss iekļausies termiņos, viss ir izplānots, nekavēs ne dienu.

  1. Tā jau būtu jābūt, ja reiz ēkas rekonstrukcijas projekta izstrādē pielietota BIM, sistēma, kura neparedz NEKĀDAS papildus izmaksas projekta realizācijas gaitā; šajā gadījumā tas gan neatbilst patiesībai, jo papildus izmaksas ir nemitīgi un tās ar vieglu roku tiek akceptētas. Nu, kā lai, maigi sakot, nerodas šaubas par atbildīgo personu personisku ieinteresētību?

 9. Mulsinošs ir Borata komentārs par to, ka agrāk domes vadība deva darbu vietējiem uzņēmējiem. Tas raisa pārdomas, kā notika iepirkumi, jo iepirkumā nav kritērija “vietējais”. Korupcija? Priecājos, ka tie laiki, kad visu būvēja Telms un Amatnieks, ir beigušies. Cerams, uz neatgriešanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.