Tukuma Viesîgâs biedrîbas nams, Tukuma kultûras nams. Foto Jânis Vîtols

Lemj par Tukuma kultūras nama metu konkursu

23. septembrī Tukuma novada domes finanšu komitejas sēdē tiks lemts par metu konkursu tagadējās kultūras nama ēkas pārbūvei Lielajā ielā 1. Par to, vai šajā ēkā arī nākotnē būs kultūras nams, šobrīd aktīvi diskutē kultūras iestāžu un pašvaldības speciālisti.

Pagājušās nedēļas sarunās viena no iecerēm bija: saglabājot vēsturisko Viesīgās biedrības ēku, bet nojaucot padomju laikā tapušo kultūras nama piebūvi, tās vietā uzbūvējot modernu ēku un paredzot tajā vietu Tukuma muzejam un izstāžu zālei. Otra versija: mūzikas skolas, mākslas skolas un kultūras nama vajadzībām celt jaunu ēku Pauzera pļavās. Kā secinājuši paši kultūras jomas pārstāvji, ir ļoti grūti vienoties par vienu modeli, apzinoties – ja no centra aizies trīs iestādes (divas skolas un kultūras nams), tas to padarīs vēl tukšāku nekā līdz šim, tajā paša laikā mūzikas skolas un arī kultūras nama apstākļi jau tagad ir dramatiski.

Komentāri

 1. Kultūras namam ir tik skaista ēka, Tukumā nemaz nav tik daudz arhitektoniski skaistu ēku, grēks būtu to atstāt pašplūsmai jeb degradācijai.
  Protams, jānoārda nost tas padomiskais piedēklis, bet Kultūras namam jābūt esošajā vietā par pamatu ņemot vēsturisko celtni.
  Ja aizlaidīs postā Kultūras nama ēku, tad vecpilsētā normālam cilvēkam nebūs ko meklēt, un šī vieta pārvērtīsies par bomžu un urlu paradīzi.

  1. Kāpēc kultūras nams jāapvienu ar muzeju un izstāžu zāli? Un skolām jābūt atsevišķi! Vai tiešām nevar izdomāt kā labāk? Pauzera pļavas ir nost no centra, tur varētu būt sporta būves un basens! Jāatjauno esošais kultūras nams, un mūzikas un mākslas skolas arī! Varbūt var piebūvēt esosajās vietās,vieta atļauj, tā kā tiesu, no pagalma puses piebūvēt moderni un veidot kopīgu ansambli! Lai arhitekti domā, ir taču tāds pisētai? Kāpēc citās pilsētās-Talsos, Dobelē var visu skaisti sakārtot? Par Ventspili, Kuldīgu nerunāsim!

   1. Apvienot vajag, lai dabūtu vairāk balsis un iesaistītos. Un papildus vēl tas, ko Ruslans raksta. Ne par velti Reču meitas (Sandas Skorano) uzņēmums sniedz domei darba drošības un darba aizsardzības pakalpojumus, bet kamēr pati Sanda ir dekrētā, Daiga Reča ir oficiālā uzņēmuma pārstāve. Un Reči, tajā pašā laikā, domē organizē pretkorupcijas riska kursus.

 2. Tas viss Tukuma kases dēļ! Nākiet manā partijā, dabūsim kasi sev! Cels jaunu kultūras namu un turpinās zagt! Redziet manu jauno montāžu feisbukā! Tas ir sākums.
  Mēs varam būt vairāk kā mafija!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.