Kur īsti būs policija un ugunsdzēsēju depo Tukumā?

Tā kā darbu sākusi jauna novada domes vadība, esam panākuši vienošanos, ka ik pirmdienu atkal tiks rīkotas preses konferences, kurās tiksim informēti par aktuālākajiem darbiem pašvaldībā. 12. jūlijā notika pirmā preses konference, kurā par aktualitātēm izvaicājām pašvaldības vadītāju Gundaru Važu.

Kā rakstījām 9. jūlija laikrakstā, piektdien domes vadībai bijusi tikšanās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāvjiem par piemērota zemes gabala atrašanu valsts iestāžu apvienotās ēkas būvniecībai Tukumā. Iepriekšējā deputātu sasaukuma laikā diskusijas par šo jautājumu tika uzsāktas, taču nekāds risinājums sarunās netika panākts, tāpēc vietas meklējumi tagad atkal steidzami atsākti. Un, kā skaidroja G. Važa, pagaidām tiek apspriests zemes gabals Kurzemes ielā 76, kas arī šo trešdien, 14. jūlijā, tiks likts priekšā deputātiem.
Tirgus iela – nav piemērota
G. Važa: “Pašvaldībai šajā teritorijā pieder divi zemes gabali – Kurzemes iela 76, kur tagad izveidojusies zemes krautne un kur nav nekādu problēmu šādu ēku būvēt, kā arī Partizānu ielā 20, kur pēc teritorijas plānojuma drīkst būvēt stāvlaukumu. Partizānu ielu iespējams novirzīt gar pēdējo zemes gabalu.
Šobrīd atbildīgie speciālisti izrēķinās, kāds būvapjoms šai ēkai būs nepieciešams, domes Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Inga Tramdaha būs šī projekta vadītāja un informēs par komunikācijām un citiem jautājumiem.” Vaicāts, kāpēc noraidīti zemes gabali Tirgus un Gotlandes ielā, G. Važa skaidroja, ka zemes gabals Tirgus ielā nav labākais risinājums, jo tas ir slapjš, turklāt tur ir 330 kW elektrolīnija, kā arī meliorācijas grāvji, kam ir aizsargjoslas, līdz ar to zemes gabalā ar šādu būvi ir grūti izpausties. ”Bet, ja nu gadījumā Kurzemes iela tiktu noraidīta, tad piedāvāsim Gotlandes ielu,” tā G. Važa.
Vēl interesējāmies, kas notiks ar deinstitucionālizācijas (DI) projektu, kur vienu tā ēku bija paredzēts būvēt tieši šajā vietā. G. Važa skaidroja, ka šī projekta ēkai vieta ir atstāta un, kā ticis skaidrots, ir iespējams arī paredzēto dienestu ēku projektēt tā, lai DI ēkai netraucētu.
Pārbūvēs arī esošo Depo
Vēl interesējāmies, vai domei ir zināms, ka vienlaikus turpinās iepirkums jau esoša VUGD depo garāžu pagarināšanai Raiņa ielā? Pašvaldības vadītājs skaidroja, ka arī šie darbi tiks īstenoti, lai Tukumā beidzot varētu izvietot autokāpnes, kas šobrīd tiek turētas Dobelē, jo Tukuma garāžās tām ir par maz vietas: “Ir plānots, ka jauno depo uzbūvēs 2025. gadā, līdz ar to vēl četrus gadus ir jādzīvo un jāstrādā. Protams, ja tiešām viss notiks, kā esam iecerējuši, tad nākotnē mums būs jādomā, ko darīt ar dienestu ēkām (pašreizējo VUGD Depo un Valsts policijas ēku Brīvības laukumā), bet šobrīd mums ir jāpiedāvā risinājums un jāsagaida atbilde, vai ēku var vienā zemes gabalā ielikt. Ja nē, kopā ar deputātiem lemsim, ko tālāk darīt.”

Komentāri

 1. Un kā tad ar bumbiers@co biznesa projektiem uz policijas rēķina bonusa šķūnis tad dārzniecības ēka raudas ielā,takš cik dzirdēts,tad tur jau kabineti sadalīti bijuši

 2. Vēl būtu jauki, ja NTZ no tagadējās domes (ticu, ka spējīgākas loģiski domāt) noskaidrotu – vai tiešām renovētā 2.vsk tiks atstāta kā “klibs zirgs” – bez stadiona? Vai tiešām netiks rasts risinājums? Tik daudz tiek runāts par to, ka mūsdienu bērniem ir vajadzīgas sportiskas aktivitātes, bet tajā pašā laikā skola paliks bez elementāra nodrošinājuma kvalitatīvām sporta stundām?…

  1. Lūdz Dievu, ka vispār valsts proklamēšanas dienu varēs svinēt atjaunotajā ēkā..

 3. Tātad visas IeM institūcijas tiks pārvietotas. Jautājums – vai kāds ir padomājis par iedzīvotājiem (kuriem būs nepieciešami vai nu policijas vai PMLP pakalpojumi), kā bez sava personīgā transporta nokļūs līdz Gotlandes ielai? Tā jau būs problemātiski līdz Kurzemes 76….

  1. nu ieva,ko tu pazaudeji policija.tie pashi piebrauc un taisa problemu.ugunsdzesejos vispar neko nesam pazaudejushi.ja kas tad zvana 112.manliekas pat vareja pazvanit vispar bez kartes.nu slimnica jau paliek kur ir.

 4. Šķiet te vaidzēt pilsoņu piesaisti,jo šis jautājums skar visus.Veikt adekvātu aptauju, lai būvējās lejā pie stacijas tur nesakārtota vide ir pietiekami,un varēs reaģēt ātri visos debesu virzienos..

 5. Lai tik taisa Kurzemes ielā, varbūt Partizānu iela arī nopelnīs asfaltu līdzīgi kā paralēliela nopelnīja sakarā ar netālo zvērudārzu! 🙁

 6. Ir jābūvē tuvāk stacijai pie šūšanas ceha, tur diezgan brīvas vietas. Lai nav jāsabojā iecerētā pilsētas atpūtas zonas veidošana Pavārkalna rajonā. Atkal izmētās objektus pa visu pilsētu, bez sistēmas un plānojuma. Jābūvē ir prom no dzīvojamā mikrorajona. Kur prāts būvēt dzīvojamajā rajonā!

 7. Pie Pavārkalna jau arī nebūtu nekādas vainas,ka tikai smuka arhitektūra būtu,nevis prasta būda ar četriem stūriem un divslīpņu jumtu.
  Veco policijas ēku tad jauc nost un,vienkārši,paplašina centrālo laukumu.Kam tie vecie un nemājīgie brandmūri vajadzīgi?

 8. VUGD celtne būtu piemērota Raudas ielas galā pretim Pīlādžu ielai ,pretim veikalam Lats ,vismaz latvāņi neaugs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *