Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāpēc pašvaldība neko nedara?

Ar šādu jautājumu šonedēļ pie mums atkārtoti vērās Mazās Smilšu ielas iedzīvotāji, kas nav mierā ar to, ka Kurzemes ielas apbraukšanai daudzi izmanto tieši šo mazo ielu.

Apbraukšanai izvēlas ērtāko ceļu
Jau rakstījām, ka Kurzemes ielas rekonstrukcijas laikā daudzi transportlīdzekļi, kas nevēlas gaidīt luksofora signāla pārslēgšanos, par apbraucamo ceļu izmanto Mazo Smilšu ielu. Tajā ir noteikts ātruma ierobežojums 20 kilometri stundā, taču, kā uzsver iedzīvotāji, kas sazinājās ar mūsu laikrakstu, autovadītāji to neievēro, tāpēc, viņuprāt būtu nepieciešami vairāki sliekšņi (gulošie policisti), nevis tikai viens, kas šajā ielā ir ierīkots. “Ko dod zīmes, ja tās tikai uzliek, bet neviens nekontrolē, vai tās tiek ievērotas?! Un šī situācija to apliecina – brauc smagie, autobusi – visi, un neviens nedomā par to, ka dzīvojamajā zonā priekšroka ir gājējiem un velosipēdistiem. Bet – kur viņiem palikt? Ielā, kur viena aiz otras brauc automašīnas?! Ja reiz Kurzemes ielu tik ilgi remontē, tad taču ir jābūt noteiktai kārtībai, kas notiek mazajās ieliņās un kā noteikumi tiek ievēroti?”

Aicinās policiju kontrolēt
Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis skaidroja, ka pēc iepriekš iedzīvotāju izteiktā aicinājuma tika uzliktas zīmes, kas ierobežo smagā transporta kustību šajā ielā: “Mazajā Smilšu ielā ir izdarīts viss, lai ierobežotu kustību – tur ir zīme «Dzīvojamā zona», un transportlīdzekļu vadītājiem ar to ir jārēķinās. Ja kāds to neievēro, tā nav pašvaldības problēma – Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu kontrolē Valsts policija, tāpēc informēšu Valsts policiju par šo situāciju un lūgšu kontrolēt braucējus. Tomēr jāņem vērā, ka bez mērierīcēm pateikt, vai autovadītājs tiešām pārkāpj vai nepārkāpj atļauto ātrumu, nevar. Ja iedzīvotājiem liekas, ka kāds brauc pārāk ātri, tas, visdrīzāk, ir subjektīvs apgalvojums, jo faktiska apliecinājuma tam nav.” Jāpiebilst, ka jau iepriekš, runājot par sliekšņiem, Ģ. Ruģelis bija izteicies, ka tos tik lielā skaitā likt nevar, jo tie traucējot tīrīt ielas ziemā, tomēr iedzīvotāji uzskata, ka labi sen, kad tika plānota bērnudārza «Pepija» būvniecība un kad tieši šī iela tika plānota kā viena no tām, pa kuru vecāki vedīs bērnus uz bērnudārzu, tika solīti trīs sliekšņi, taču vēlāk solījuma izpilde izpalikusi. Ģ. Ruģelis skaidroja, ka uzlikt slieksni uz pāris mēnešiem neesot racionāli, jo rudenī Kurzemes ielas rekonstrukciju pabeigšot, un tad automašīnu plūsma ielā mazināsies. Uz «NTZ» iebildi, kāpēc nevar uzlikt pagaidu slieksni, komunālās nodaļas vadītājs atbildēja, ka neredz tam vajadzību.

Komentāri

 1. Tikmēr Ruģelis būvē lepnu māju Lielupes krastā par pašvaldībā saņemto algu. No Jaunās Vienotības Mārim Rudovskim draugs un cīņu biedrs. Nu nav acīmredzama vienotības korupcija? Rietumeiropā sen jau visi būtu cietumā. Bet to naudu varēja novirzīt bērnu atbalstam un citām augstas nozīmes sociālām vajadzībām.

  1. Beidz smirdēt ar savu komentāru, novirzi savu algu bērnudārziem un bērnu namiem

 2. Pilnīgi riebj klausīties, pīkst un čiks, Ko var ņemties, redz taču ka rekonstrukcija , lai viena klukste varētu gulēt mašīnām laikam caur LT būs jābrauc, stulbums !!

  1. Kāpēc veselai ielai jātrīc bailēs par savu un bērnu veselību un dzīvību, ja dažiem džigitiem grūti izmantot apbraucamo ceļu vai pašvaldībai uzlikt pārvietojamo policistu?

 3. Brauc vai nebrauc – man vienalga .
  BET KĀPĒC NTZ NEINTERESĒ , KAD BEIDZOT SATAISĪS PĀRBRAUKTUVI PIE TUKUMS- 1 , TUR DRĪZ BEZ RIEPĀM MAŠĪNAS PALIKS !!!

  1. Votvot,pārbrauktuve Tukums 1 ir drausmīga,braucu labāk caur Durbi. Ceru ka Durbes mikrorajona iedzīvotājiem neienāks prātā tādas stulbības kā smilšu ielas iedzīvotājiem -sataisīt vēl guļošos policistus vaļņus.To vaļņu ieviesēju nāktos izrūnīt lai tādi nevairojas.

 4. Tāpēc,ka mūsu pašvaldībai reti kad interesē iedzìvotāju intereses. Viņiem tur savi, svarìgāki darbi. Paši dzīvotu šinī ielā, sen bùtu viss saorganizēts. Bet,kamēr kungus neskar tikmēr viņiem viss vienalga. Kad remontēja Rīgas ielu, arī mašīnas lidoja pa Pumpuru un Ziedoña ielu, arì iedzīvotāji sūdzējās. Un?! Nekas nemainījās. Tā,kā tikai stiprus nervus un pacietību var novēlēt. Bet Tukuma Domes darbiniekiem novēlu sākt beidzot strādāt iedzìvotāju interesēs!!!!

 5. Smilšu ielā pa dzīvojamo zonu arī brauc ta kā pa ielu, pašvaldībai arī vienalga.

  1. Tā arī ir iela.Sataisīs galveno ceļu un nebrauks tur vairs.Tur kur norit remonts nav iespējams normāli pabraukt.Tā ka viss ir kārtībā.

 6. Ko var vaidēt, viss ir izdarīts notiek remonts, tas būtu jāsaprot un neērtības uz brīdi jāpiecieš. Zvaniet valsts policijai, lai kontrolē. Atcerieties, ka daļa autovadītāji ir bez galvām, un noteikumus neievēro nekad un nekur, drāžas tā pa visām ielām.

 7. Tie braucēji pa M.Smilšu esam mēs paši tukumnieki un tāda ir mūsu attieksme pret līdzcilvēkiem.
  Pirms metam akmeni pašvaldības virzienā , padomājam, kāda ir mūsu attieksme pret līdzcilvēkiem.
  Taisnības labad jāsaka, ka reti kurš ātri aiztraucas pa šo ielu, un šī sūdzība uzskatāma par vienmēr stresaina cilvēka murgiem, kuram rādās apkārt ir vieni vienīgi likumpārkāpēji.

 8. Pagaidat velesanu menesi! Celus greideres 4 cetreiz menesi,musaru lasis ielas slaucis, zali krasos un viss buss labi atkal menesi!!! Atsvaidziniet atminu ka bija ieprieksejo reizi un tagad…!Viena pasvaldiba Tukuma novada ir loti tas izteikti…! Saliekat privatas masinas smilsu iela ta lai knapi var izbraukt cauri un cilveki tur nebrauks. Ne autobusi ne smagie un ne citi…

  1. Tā ir iela kurā atslogo Kurzemes ielu remonta laikā,ko var čīkstēt visādi slimie.

 9. Jādomā, kam pašvaldība dod tādus pasūtījumus. Pagājušo gadu „mocīja” Rīgas ielu. Šogad Kurzemes ielas posms mēnesi ciet-nekas nenotiek. Tā pilsētā intensīvo kustību rajonos nedrīkst strādāt.

 10. Padomājam kārtīgi, kā paši uzvedamies! Ļoti daudz reizes esmu saskāries ar situāciju, ka vadītāji lido pa pilsētu, tā ka atraujas no manīm, lai gan man ir max pieļaujamais! Bet tad pēkšņi samazinās ātrums uz 40 vai pat 35,mēģinādams nu jau mani piebremzēt, tā ka es viņu panāku un nākas vilkties aiz viņa! Un tad izrādās, ka viņš tanī kvartālā dzīvo, jo pēc īsa laiciņa nogriežas pagalmā! Tad padomājam, cik ļoti mūs uztrauc citu cilvēku drošība, salīdzinājumā ar to, kādu mēs vēlamies savā dzīvojamā kvartālā!? Un šis attiecas uz vismaz 80% vadītāju, ka vienkārši neaizdomājas, līdz pašus tas neskar! Diemžēl!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *