Kāpēc netīra Pavārkalna dīķi?

Jūs jautājat: – Esam pieraduši atpūsties pie Pavārkalna dīķa, taču esam ievērojuši, ka tas arvien vairāk un vairāk aizaug. Nu jau tā daļa, kas ir tuvāk Kurzemes ielai, ir pilnībā aizaugusi, tikai vidus daļā, kur zied ūdensrozes, arvien ir brīvāks ūdens klājs. Varbūt varat kādam pajautāt, kāpēc pašvaldība par šo vietu nerūpējas un kāpēc dīķim netiek pievērsta uzmanība? Turklāt – Kurzemes ielas pārbūves laikā taču šo vietu veidoja īpaši atpūtai… Un vēl – vai tos kociņus, kas bija tādi smuki un apaļi, bet kam tagad no lapotnes izaugušas garas maikstes, neapkops? Būtu taču laiks…

Redakcija: Tukuma novada domes ainavu arhitekte Maija Fogele skaidroja, ka pirms vairākiem gadiem tika izstrādāts tehniskais projekts šī dīķa tīrīšanai un atbilstoši tam arī SIA «Meliorceltnieks» dīķi bija iztīrījis, tomēr jau nākamajā gadā pēc šiem apjomīgajiem darbiem tas atkal sāka aizaugt, lai gan patiesībā nekas tāds netika darīts, lai to veicinātu. ”Šobrīd nav zināms, kāpēc šis process notiek tik intensīvi. Visdrīzāk, talkā būtu jāaicina Vides pārvaldes speciālisti, lai novērtē, vai dīķī, pareizāk, dīķu kaskādē, jo šajā vietā atrodas vairākas savstarpēji savienotas ūdenskrātuves, netiek novadīti, piemēram, saimnieciskās kanalizācijas ūdeņi, jo parasti tieši tie visātrāk veicina šādu vietu aizaugšanu.” Turklāt, kā atzina M. Fogele, arī Durbes dīķis, kas arī ticis kārtīgi iztīrīts, drīz vien ir sācis aizaugt, līdz ar to tā ir problēma.

Kas attiecas uz krūmu un koku apgriešanu, kopšanas darbi šajā vietā tiek veikti divas reizes gadā, taču nav paredzēts kā īpaši kokus apgriezt un veidot formu.

 

Komentāri

 1. Ja runa iet par Durbes dīķi,kas atrodas pie pils,tad kas tur ir tīrīts?Tur Gazika riepas un citi atkritumi iekšā ir jau ntos gadus!Un tos var redzēt no krasta ar neapbruņotu aci!

  1. Ja jau zini, kura auto ir tās riepas , tad pats būsi iemetis tās Durbs dīķītī.

 2. pie pils nekad neviens neko nav tirijis.ja tur saks ekskavators rakt,tad kas zin,udens visticamak pazudis.tas dikis ir no barona laikiem.lai vai kada vasara,tur udens nepazud.var tikai minet ko tas barons tur sataisijis..tirija ekskavators dikiti leja pie autobusa pieturas.braucu garam kad rakas..

  1. itkaa jaa.ta ir.bet..pats zini kas bus ja tur peldes amuri.unnejau vinji visas zales rij neshkirojot.
   bet nu es sapratu,tas vairak bija no tavas puses joks,vaine?

 3. Dīķim jābūt plūstošam. Saldūdens ievērojami uzlabos hidroķīmisko režīmu un pasargās no daudzām nepatikšanām.
  Dīķim vajadzētu būt notekas. Agrāk vai vēlāk būs nepieciešams nolaist ūdeni un notīrīt gultni no dūņu nogulsnēm.
  Dīķim jābūt pietiekami dziļam. Mazie dīķi ātrāk aizaug ar ūdens veģetāciju, vasarā ir siltāki un ziemā tie var sasalt līdz apakšai. Pietiek ar to, ka 70-80% no dīķa platības dziļumam jābūt vismaz 2 m.
  Ūdenim dīķī jābūt piesātinātam ar skābekli. Šo svarīgo lietu var ievietot pirmajā vietā. Galu galā tas ir ūdenī izšķīdināts skābeklis, kas nodrošina apstākļus rezervuāra pašattīrīšanai un visu hidrobiontu pārticīgai dzīvei.
  Dīķis jāaizsargā no lietus ūdens, izmantojot drenāžas kanālus ap dīķi, koku lapas tajā nedrīkst iekrist.
  Dīķis jāaizsargā no pārmērīgas organisko vielu uzņemšanas. Ja jūsu dīķis nav paredzēts komerciālai zivju audzēšanai, nevajadzētu izmantot lielu zivju blīvumu. Tehniskā rezervuāra, kas ir zivju dīķis, uzturēšana ir atsevišķa diskusiju tēma.

  1. Pēc tevis teiktā,vai nebūs lētāk šo dīķi izflīzēt?
   Vēl jumtu pāri,un,skaties,pilsētai peldbaseins gatavs! :))

 4. vienkārši-dīķis ir jākopj,kā jebkura cita platība,šeit pietiktu 2 reizes gadā izpļaut….

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *